Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Onboard videa

Příspěvek od Stepan »

Je to takové připosrané :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Onboard videa

Příspěvek od Kavis »

Dokud jen pipa, tak to je v pohode, ale kdyz ten kram v podobne situaci zacne i brzdit, tak to vredim. Hlavne se leknu jak prase, protoze to necekam.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Onboard videa

Příspěvek od Stepan »

U Golfa mi to funguje cca tak, že to brzdí, ale ve chvíli, kdy jde opravdu do tuhýho, tak už jenom vříská. Kdo jezdí palbu a má nahlas rádio, nemusí se ničeho bát :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
abgx1
Letec
Příspěvky: 1528
Registrován: stř 14 říj 17:09

Re: Onboard videa

Příspěvek od abgx1 »

Neda sa to vypnut cez radio ked vam to tak vadi?
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Onboard videa

Příspěvek od Stepan »

standardně ne. Přes diag netuším, ani bych to nechtěl. Mám operák a nechci se v tom vrtat
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Onboard videa

Příspěvek od driver »

Front assist vypneš na dva kliky za 2sec
Kavis: a nedošlo Ti, že za průměrný reakční čas od poplachu už není možné srážce zabránit?
Žehráš na vyhýbací manévr a na to že máš plné soustředění. Ale stává se že Tě někdo zavře v pruhu ani nevíš odkud se tam vzal...
Ale tak si to vypni kdo tě nutí to mít zaplé?
Používej to až budeš potřebovat hlídat...
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Onboard videa

Příspěvek od Kavis »

Vsak jsem psal, ze dokud to jen pipa, tak me to netrapi. Kdyz se to vypne, tak celou dobu sviti nejaka pitoma kotrolka, coz me sere vic, nez, ze to obcas zapipa. Prave, ze od pipani stihas, kdyz to zacne brzdit, tak to uz asi hodnoti jako bezprostredni nebezpeci, tam uz asi ne. Spis mi jde o tu kalibraci. Bere to jakoby moc zesiroka. V leve zatacce to rve temer pokazde, kdyz clovek predjizdi, protoze si mysli, ze do nej chces vrazit. Jednou jsem v leve, za kterou slo krasne videt predjizdel traktor a ono to vyhodilo kotvu stylem, ze mi to vzadu vzbudilo prcka, ktery kdyz v aute usne, tak ho nerozhodi skoro nic. Ja se malem posral a zena po me zacla drzkovat a mel sem problem ji vysvetlit, ze to proste brzdilo samo bez jakehokoliv zjevneho duvodu. Jednou mi to zacalo brzdit, kdyz auto predemnou zacalo odbocovat doleva a uz byl v protejsim pruhu. Ja ani nevypinal tempomat, protoze muj pruh uz byl davno volny a auto zacalo brzdit naplno samo. Kdyby za mnou nekdo jel, tak to do me nakouri, protoze to byla plna brzda, pritom nebyla zadna prekazka. Cidel v tom je pokokot, ale propojit ten system s blinkrama a sensorem natoceni volantu je nenapadne (viz pripad z videa), blikas, uz zatacis, ze objizdis prekazku a dal to znas.... Kraval, nekdy i samocinne brzdy...
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Onboard videa

Příspěvek od driver »

Podle mě jezdíš moc zbrkle. Umyj si kameru a radar ať vidí a jezdi v tom předjížděcím pruhu dříve! Děláš asi myšky. Jinak geo+kalibrace to není normální. V normálu jezdíš Tak, že to žádné kotvy nedává. Ta hláška jde deaktivovat na vlastní nebezpečí ale každý to neumí... Spíš si tam nech nastavit pozdní reakce ale to pak nestíhá ubrzdit před překážkou...
Nejlepší je v okolo aut jezdit langzam, však nic nespěcháš a na dálnici můžeš vše dohnat ne?
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
Kavis
Mistr volantu
Příspěvky: 589
Registrován: čtv 10 říj 10:49

Re: Onboard videa

Příspěvek od Kavis »

Kamera tam neni, je to fabia. Uz jsem i nekde cetl, ze to je jiny system, nez napriklad v oktavii a je udajne mnohem hur nastaveny.. Tady v tomto pripade se o moc driv do protismeru cpat neslo, protoze tam nebylo videt, ale rozhodne jsem na nej neletel takovym rozdilem rychlosti, aby to melo reagovat. Treba kvuli cyklistum to rve uplne pravidelne, zase typicky v leve zatacce. Tim, ze tam neni kamera, tak nevi, ze jedu prostredkem cesty, a uz zatacim, takze jej mijim s klidne metrovym bocnim odstupem, ono to proste vyhodnoti, ze jedu na nej.. Prijde mi, ze to tam jen dobastlili kuli hvezdickam, ale s optimalizaci se uz prilis nezabyvali. Pro upresneni je to vyrobene 5/17 a od novoty se to chova stejne.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Onboard videa

Příspěvek od driver »

:D Jo tak bez, tak to je konec. On i stereoradar se stereokamerou piská ale tohle to je prostě pro baby do města :D Ale klidně si tam dej pozdější reakce a vyzkoušej. Když tak bude rána ale bude to brzdit akorát pozdě. Deaktivovat taky lze. Oni počítali že třiválec bude jezdit na spotřebu a né pilu.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Odpovědět