Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Že ty jsi to video pořádně ani neviděl? Řidič kamionu měl povinnost dle P04. Takže tvůj další myšlenkový pochod je zcela špatně.
P04.jpg
Jak jsem psal v komentáři: kdyby řidič kamionu respektoval dopravní značení, sundal nohu z plynu, dal přednost v jízdě, tak by se v poklidu zařadil vlevo, protože tam měl volno. Takže bychom kolem sebe projeli bez povšimnutí. :ymhug:
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3234
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Onboard videa

Příspěvek od mattonecz »

Michal220 píše:pripade jsi ho omezil
po kolizi by jste
platily
moje oka x_x
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Onboard videa

Příspěvek od driver »

Bob:
Poslední dobou, možná se mi to tak jen jeví, jsi se rekrutoval na striktní jízdu dle paragrafů?

návěs: riskuješ že tě někdo sestřelí jen pro špatný odhad, to u Tebe po těch km nechápu. Kdyby Tě drcnul, možná bys šel přes boudu. Buď být dávno pryč a nebo vedle něj s blinkrem, by musel brzdit, neměl by prostor akcelerovat a trefit Tě.

Sestřih: To je přesně téma, co se neshodneme, předjíždět odbočovacím je legální, když je náležitě provedeno. Co kdyby to dělali všichni, že? Už Tě slyším. Neshodneme se.

Tágo: Tak vzhledem k té Astře před i30 bych zůstal zcela klidný. Spěchej na volné dálnici, kde není ani noha, jedu 300 a né tam kde se řetězí chyby, totální nesmysl, jezdím za tágama na max odstup radaru, kam se chceš tlačit nechápu, co naspěcháš, nic, a drožkaři jezdí dodnes pořád jako s koňmi, co není metr od nich, to ignorují, kdyby tam přistávalo Jumbo, nic neřeší ;)
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Onboard videa

Příspěvek od Michal220 »

Bobe ale on ti prednost dal tj nechal te projet:tys ho objel,chtel jsi se zaradit a dal pred nej mysku hupl na brzdu mezi pruhama v pulce takze on ani nemohl do leveho protoze jsi blokoval oba pruhy-proste blba jizdni situace.A vybrzdovani v cesku je horsi nez nedat prednost.....
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: Onboard videa

Příspěvek od Shr3k »

Jde o pruh připojovací, který přechází plynule v pruh odbočovací. Přednost je proto nad rámec zákona navíc upravena definitivou v podobě značky. Co je nejasného na pojmu "nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy"? Místo akcelerace se měl kamčák soustředit na to, jestli vozidla, která mají přednost, nemají náhodou vyhozený pravý blikač. Potom by bylo zcela na místě "nepokračovat". Pokud by z nějakého důvodu jela rovně, mohl se věnovat akceleraci a zařazení do průběžného pruhu.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Michal: nikoho jsem nevybrzdil. Brzdil jsem, protože bych jinak naboural do auta, které bylo přede mnou. Žádnou myšku jsem také nehodil. Řadil jsem se normálně do pruhu, do kterého jsem měl i znamení o změně směru jízdy. Dál viz. Shr3k...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

driver píše:Bob:
Poslední dobou, možná se mi to tak jen jeví, jsi se rekrutoval na striktní jízdu dle paragrafů?
Vůbec ne. Nikdy jsem to nedělal. Snažím se jezdit v kombinaci přemýšlení a zákonných možností.
driver píše: návěs: riskuješ že tě někdo sestřelí jen pro špatný odhad, to u Tebe po těch km nechápu. Kdyby Tě drcnul, možná bys šel přes boudu. Buď být dávno pryč a nebo vedle něj s blinkrem, by musel brzdit, neměl by prostor akcelerovat a trefit Tě.
Nic neriskuji. Mám to pevně v rukou a vím vždy, co si mohu/nemohu dovolit. No, kdyby mne trefil, tak to 2,3t těžké SUV by asi přes boudu nešlo. Já se to snažil zahrát tak, aby on nemusel na brzdy a já se tam zařadil. K tomu stačilo jenom to, aby sundal nohu z plynu a ne akceleroval, jak je na videu vidět.
driver píše:Sestřih: To je přesně téma, co se neshodneme, předjíždět odbočovacím je legální, když je náležitě provedeno. Co kdyby to dělali všichni, že? Už Tě slyším. Neshodneme se.
Nikoliv. Jízda odbočovacím/připojovacím pruhem, se za předjíždění nepovažuje. Tady není o čem diskutovat...to si stačí přečíst v zákoně.
driver píše:Tágo: Tak vzhledem k té Astře před i30 bych zůstal zcela klidný. Spěchej na volné dálnici, kde není ani noha, jedu 300 a né tam kde se řetězí chyby, totální nesmysl, jezdím za tágama na max odstup radaru, kam se chceš tlačit nechápu, co naspěcháš, nic, a drožkaři jezdí dodnes pořád jako s koňmi, co není metr od nich, to ignorují, kdyby tam přistávalo Jumbo, nic neřeší ;)
Nevím, kde jsi vzal, že jsem spěchal. Ten taxík jel cca 110, tudíž měl mnoho zákonných důvodů ten levý uvolnit, zvlášť když viděl, že má za sebou auto, které jelo rychleji.
Navíc - jestli jsi se díval pozorně, já jsem ho dojel na adapt a nelepil jsem se mu na prdel. On začal tím, že mi tam pustil zadní mlhovky a naznačil, že by mohl i začít brzdit. Na zadní mlhovky VŽDY reaguji dálkovými - zero tolerance.
Já bych na jeho místě buď zrychlil nebo uhnul - možností bylo dost. To bych za ním tímhle stylem mohl jet klidně do Plzně.
Takže trvám na tom, že to byl kus taxikářského kokota a ne že ne.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Onboard videa

Příspěvek od Michal220 »

Shr3k mas pravdu ale jak psal Driver "vedle něj s blinkrem, by musel brzdit, neměl by prostor akcelerovat "a ne mu dat mysku a nedat mu zadny prostor na reakci.Toje jako "absolutni prednost" chodcu na prechodech a taky neni.Tohle video by chtelo nazor nakyho dopravaka ktery se vyzna a ne nas lajku.Uz toho nechame :-h :-h :-h
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27057
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Michal:
Já se to snažil zahrát tak, aby on nemusel na brzdy a já se tam zařadil.
Nebylo nutné ho omezovat. Kdyby to nebyl vylízaný debil, tak by mu to došlo. Když mu to ale nedošlo a on na mne ještě začal troubit, tak jsem mu to dal, jak si zasloužil, resp. jak mi umožnil...protože pořád jsem měl před ním přednost v jízdě.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Michal220
Pan Řidič
Příspěvky: 206
Registrován: ned 21 kvě 12:57

Re: Onboard videa

Příspěvek od Michal220 »

Bobe to troubeni byl jen pozdrav-proste jako v italii.Ja taky nejsem dokonaly ridic proste to nekdy neodhadnu a udelam prasarnu-nekomu tam vjedu,nekoho spomalim,na cervenou semafory tk obcas projizdim-zamerne a o prekracovani rychlosti se nema cenu bavit. :D ;)
Odpovědět