Onboard videa

Zajímavá automobilová videa z celého světa.
Odpovědět
honziss
Letec
Příspěvky: 3482
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Onboard videa

Příspěvek od honziss »

řidičBOB píše:Podle mne odjaktěživ.
Kdykoliv, kdy jsem zažil nehodu v soukromém areálu, tak PČR jako první, chtěla vidět provozní řád vozidel, které se pohybují v objektu.
Jo, u nakupaku vetsinou bejva nekde u vstupu nebo stitkem na znacce napsano, ze navstevnik vjezdem souhlasi s provoznim radem. Predpokladam, ze kdyz k necemu dojde, tak PCR koukne do radu a vyresi to v souladu s nim....?
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2066
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Onboard videa

Příspěvek od GeneHawkins »

řidičBOB píše:Podle mne odjaktěživ.
Kdykoliv, kdy jsem zažil nehodu v soukromém areálu, tak PČR jako první, chtěla vidět provozní řád vozidel, které se pohybují v objektu.
Je rozdíl mezi veřejnosti přístupným a nepřístupným prostorem. Pokud je to přístupné komukoli (což parkoviště u supermarketu standardně je), platí tam standarní dopravní předpisy a ne nějaké malůvky.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2066
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Onboard videa

Příspěvek od GeneHawkins »

honziss píše:
řidičBOB píše:Podle mne odjaktěživ.
Kdykoliv, kdy jsem zažil nehodu v soukromém areálu, tak PČR jako první, chtěla vidět provozní řád vozidel, které se pohybují v objektu.
Jo, u nakupaku vetsinou bejva nekde u vstupu nebo stitkem na znacce napsano, ze navstevnik vjezdem souhlasi s provoznim radem. Predpokladam, ze kdyz k necemu dojde, tak PCR koukne do radu a vyresi to v souladu s nim....?
Vůbec ne. Pokud je to veřejný prostor (i když na soukromém pozemku), nemá takový provozní řád žádnou obecnou platnost.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27162
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Pak ovšem není co řešit - platí tam 361čka.
Dneska je u všech větších nákupáků závora - takže lze i polemizovat o tom, zda je to veřejně přístupné.

honziss: + tam bývá i tohle: https://www.google.cz/maps/@50.0527866, ... 312!8i6656
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Onboard videa

Příspěvek od driver »

Přednost zprava, vyznačena svislými i vodorovnými značkami a vyhlašovaná nonstop rozhlasem, má pro mnohé stejný význam, jako ZIP. Porušují to kdykoliv se jim to hodí a ještě držkují, mám takovou křižovatku před barákem a v životě jsem nedostal přednost, dokonce ani od poldy :))
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Onboard videa

Příspěvek od ctrl_j »

GeneHawkins píše:
řidičBOB píše:Podle mne odjaktěživ.
Kdykoliv, kdy jsem zažil nehodu v soukromém areálu, tak PČR jako první, chtěla vidět provozní řád vozidel, které se pohybují v objektu.
Je rozdíl mezi veřejnosti přístupným a nepřístupným prostorem. Pokud je to přístupné komukoli (což parkoviště u supermarketu standardně je), platí tam standarní dopravní předpisy a ne nějaké malůvky.
Ony ty „maluvky“ ale nejsou takrka nikdy v rozporu s obecnou upravou provozu. Je to v podstate jen zdurazneni pro dopravni analfabety. Je to podobne jako umistovat znacku zakaz stani na standardni obousmernou 6m cestu.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Onboard videa

Příspěvek od driver »

Zásadní je, že dopravních analfabetů je naprosté minimum, většina udělala autoškolu legálně a i kdyby na popáté, musí znát pravou ruku. Většina jsou spěchači, kteří ani po milionu km neví, že jeden náraz může znamenat mínus půl mega z jejich konta, hlavně že si koupí párky z pomletých pařátů v akci o 30% levněji a ušetří 46kč. Zbytek jsou vychcánci. Když mají přednost, troubí, aby ji získali ale jakmile ji mají dát, proletí křižovatku na pětku a troubí taky ;) (do té doby, než trefí někoho, kdo to tak dělá taky)
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3275
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Onboard videa

Příspěvek od mattonecz »

ja mam vzdy chut to do kokotu, co nedavaj prednost z prava a jeste je jim to uplne u predele, napalit, ale proste to nedokazu :D tady na zizkove u prace je to sama prednost z prava a prakticky kazdy den tu na nekoho troubim. vetsinou si to ale, jak rikas, vynutim
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27162
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Onboard videa

Příspěvek od řidičBOB »

Rána z pravé stany je blbá. Nikdy nevíš, zda ti to netrefí na dveře a neskončíš na vozejku. Takže já raději vždy zastavím/přibrzdím, jak mne to radil učitel v autoškole už v minulém století :D
Je ale fakt s podivem, kolik lidí se rozčiluje, když mi nedají přednost a já na ně troubím.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
kosto
Autoškolák
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 19 zář 17:54

Re: Onboard videa

Příspěvek od kosto »

Na Slovensku nie je dolezite, ci to je alebo nie je dostupne verejnosti. Ale ci to je alebo nie je zaradene do verejnej cestnej siete.
Ak to nie je zaradene do verejnej cestnej siete (to sa realne neda zistit bez nahliadnutia do katastra), tak sa na to cestny zakon nevztahuje (a policia by tam mala prist len so suhlasom majitela).
Vacsina parkovisk pri OC je zaradena do verejnej cestnej siete a teda plati tam cestny zakon.

Podla mna to mate v CR podobne. Nemyslim si, ze rozhoduje ci je pozemok dostupny verejnosti alebo nie. Ale ci je zaradeny do verejnej cestnej siete alebo nie.
Odpovědět