Problém s tvrdnutím nohy

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
kubakubakuba
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 23 pro 22:59

Problém s tvrdnutím nohy

Příspěvek od kubakubakuba »

Čau,

prosím nemůžu to nikde dohledat, ale pochybuju, že se to neřešilo.

Mám problém s pravou nohou, hlavně třeba při rozjezdu nebo při přeřazování. Prostě to není synchronizované s nohou na spojce proto, protože když povoluju spojku, tak noha na plynu jak kdyby svalově skoro zmrzne a přidám dost "neopatrně". Není to nic tragického, ale když už to fakt netrefím, tak mi hlavně po rozjezdu auto cuká v nižších otáčkách nějakou dobu (mám Citroen Saxo 1997 ale ve skvělé kondici, při rozjezdu, kdy plyn "nepodstřelím" je všechno v pohodě).

Nejdivnější na tom je, že to začlo asi 2 roky zpátky, nevím proč. Mám řidičák pět let, autoškola bez problémů na první pokus, tata byl profesionální řidič (autobusák a to fakt né debil:D). Teď mám najeto asi 40tis. bez jediné nehody i škrábance. Nejsem poleno, auto nikdy nebylo můj nepřítel a naopak řídím strašně rád, už v 8 letech jsem si s kolem hrál na auto nebo seděl hodinu v naší škodovce, točil volantem a představoval si cestu, což asi znáte. :D Právě proto mě to strašně štve, cítím motor a každé takové řazení, kdy jakoby netrefím ten správný moment (s čímž jsem dříve tak nějak automaticky neměl problém) mě fakt se*e hlavně kvůli tomu autu. Stejně tak když slyším takové lusknutí v převodovce, které nevím čím je, ale když jednou čas od času zařadím dobře a plyn jde tak jak má, tak se neozve. Vím zhruba jak funguje převodovka, ale problémy identifikovat nedokážu.

Nevíte o někom se stejným problémem? Asi je to dost fixované v hlavě než v nohách. Napadá mě pujčit si jiné auto na den, prostě přehodit nástroj. Jízdy v autoškole se mi nechce platit, jsem na tom finančně nerůžově a trefit na instruktora, který nedokáže poradit by mě vyšlo draho. Ten můj mi tehda neradil, prostě jsem si to odjezdil (v zimě v Ostravě) a vzal řidičák, šlo to automaticky, teď to nejde. Huhh.

Díky Kuba
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Problém s tvrdnutím nohy

Příspěvek od jerry »

V autě bych to nehledal, spíš nějaký neurologický problém. Při chůzi a jiném pohybu pravé nohy vše ok?
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s tvrdnutím nohy

Příspěvek od řidičBOB »

Neuropartie. Známá to nemoc degena z Hradu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Problém s tvrdnutím nohy

Příspěvek od KDB »

Věštíme z koule.... Taky to může spravit trénik.
Necíleně jsem si třeba zlepšil cit v levé noze, když jsem začal jezdit s automatem a levou obsluhoval brzdu - aby se neflákala :-)
MG - radost až na kost.
kubakubakuba
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: sob 23 pro 22:59

Re: Problém s tvrdnutím nohy

Příspěvek od kubakubakuba »

KDB píše:Věštíme z koule.... Taky to může spravit trénik.
Necíleně jsem si třeba zlepšil cit v levé noze, když jsem začal jezdit s automatem a levou obsluhoval brzdu - aby se neflákala :-)
Jo to je asi pravda, je to věštění z koule. :D Jo, jinde problém nemám, chůze, běh, plavání, všechno totálně ok. Asi je spíš otázka směřovaná na "Nestalo se někomu koho znáte něco podobného a co s tím dělal" než vyřešte to. :D

Na neuropatii jsem se díval, to není ono, to je chronická kompletní nemoc. Já s tím mám problém jenom jak sednu za volant mého auta (jiné nemám možnost zkusit), jinak jsem totálně zdravotně v pořádku.

Ještě aby bylo jasno, není to tak, že nemůžu zmáčknout plyn vůbec, ale spíše jakobych ztratil ten cit a přimáčknu ho hodně naráz než spojitě jak to má být. Přískokem se ještě nerozjíždím, ale není k tomu daleko, to je těžká hanba.

Tak díky, nějak to musím vyřešit a když tak dopíšu jestli jsem co vyřešil, ať se ví třeba pro jiné.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s tvrdnutím nohy

Příspěvek od jarka »

No nevím, ale když to klukovi tvrdne, tak by se měl spíš obrátit na nějakou babu než hledat rady na webu :D :D :D . Prostě mi to nedalo - sorry :D .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Problém s tvrdnutím nohy

Příspěvek od oxik »

Zkusil jsi výrazněji změnit posez za volantem?
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Problém s tvrdnutím nohy

Příspěvek od Honza42 »

Nevázne plyn? Furt nic a pak ric?
Uživatelský avatar
PalaS
Řidič začátečník
Příspěvky: 132
Registrován: pon 04 dub 16:44

Re: Problém s tvrdnutím nohy

Příspěvek od PalaS »

Možno zlá sedačka, nepriškrcuje Ti nohu?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Problém s tvrdnutím nohy

Příspěvek od GeneHawkins »

I na jiných autech?
Odpovědět