Jak správně na rozjezdy do kopce

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jacík
Pan Řidič
Příspěvky: 497
Registrován: sob 19 úno 11:05
Bydliště: Svitavy a občas Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Jacík »

jj, tady jsou všichni nadřidiči, pokud chceš začátečníky a jelita, musíš na auto.cz :-D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od řidičBOB »

Pokud se dostanu k autu s manu, tak bez ručky - tu zásadně používám pouze k otáčení, jinak nikdy.
HH také nemám moc rád - VW produkce cpe tento systém už téměř všude.
U aut s AT ale mám rád možnost Auto Holdu - a to ať již stálého (byť vypínatelného) nebo jak je to třeba u Mercedesu. A jsem rád, když AH využívají i řidiči, za kterými stojím za tmy na křižovatce a oni mi tak nesmaží ty úžasné červené ledky do ksichtu, protože nestojí na brzdě.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Jakub.K
Autoškolák
Příspěvky: 27
Registrován: pát 17 úno 08:18

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Jakub.K »

jsem rád že jsme narazil na nadlidi ^:)^ Hitler by měl radost :ymdevil:

Ne ale teď vážně, jsem rád, že se takové fórum dá najít. Doufám že se od Vás mnohému přiučím O:-)
Uživatelský avatar
Krysa
Pan Řidič
Příspěvky: 459
Registrován: stř 15 úno 18:39

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Krysa »

Zde jsou jenom borci :-bd
jarda213
Autoškolák
Příspěvky: 20
Registrován: pát 26 dub 11:13
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od jarda213 »

tohle je diskusní fórum tak nevím proč se chtějí uživatelé hádat :D každý má svůj názor a může ho vyjádřit ... já používám brzda-spojka-plyn, ručku jsem naposledy použil v autoškole, přijde mi to pomalé.
Uživatelský avatar
.Jelen.
Řidič začátečník
Příspěvky: 171
Registrován: sob 16 črc 15:44
Bydliště: Znojmo

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od .Jelen. »

Dávat ručku na křižovatce je jen mezikrok. Pokuď se někdo nedokáže rozjet bez ručky, tak ať jen vesele tu ručku dává. Já budu jen rád, že mi necouvne na auto (i když už od mých prvních kilometrů za volantem jsem si nechával na křižovatkách v kopci odstup, protože mi je jasný, co se může stát).
Btw - chodil jsem do výborné autoškoly :ymhug: a tak mě hned první jízdu učil instruktor rozjezdy do kopce pouze pomocí pedálů. Rozjet s ručkou se samozřejmě umím, jen nevím, proč bych to dělal. Reálně dám ručku jen třeba, když čekám v kopci než
přejede vlak nebo v nepohybující se koloně v kopci.
Upřímně se musím pousmát, když vidím, jak se s ručkou rozjíždí velká většina lidí, kteří ji používají. Do kopce samozřejmě. - Vytočí motor, přidávají tak moc plyn, že se auto až zhoupne do předu, zatímco ručku mají ještě nepovolenou. Ale jak už jsem psal - jsem rád, že mi tihle necouvnou na auto.
Kazimator
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 24 čer 09:00

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Kazimator »

Musím se přiznat, že to ani přes ručku moc neumím. Nevím jestli je to tím, že jsem levák, nebo tím, že jsem měl vždycky štěstí na auta, kde se musela ručka zatáhnout na krev, aby něco držela, ale prostě sladit odjištění ručky s nohama nedávám. Naštěstí jsem se tady dočetl, že to dělám stejně jako zdejší überlidi, tak je to ok .o)
Japa
Autoškolák
Příspěvky: 53
Registrován: pon 13 kvě 18:09
Bydliště: Karviná

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Japa »

A já si zase nemůžu vynachválit elektronickou ruční brzdu, stačí cvrknou prstíkem a je zabrzděno, používám ji téměř při každém stání, na každé křižovatce - při rozjezdu se automaticky uvolní, bez jakékoliv prodlevy. Při zhasnutí motoru a vytáhnutí klíče se automaticky zabrzdí, naprostá fantazie, nechápu, jak někdo nebo lépe řečeno téměř všichni mají k této vychytávce averzi.
A to se umím do kopce rozjet všemi zde uvedenými způsoby, klidně i na zpátečku s přívěsem.
Panda
BRZ
Allspace
encore16V
Adept autoškoly
Příspěvky: 14
Registrován: úte 26 bře 14:29

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od encore16V »

Jelen, mne je zas usmevne, ze ti je usmevne ked dakto stoji na rucke v kopci. Vecer ja na rucke v kopci stojim nonstop. Lebo som trochu ohladuplny a viem ake to je opalovat sa od brzdovych svetiel :).
Subaru Impreza WRX Wagon 2002 160kW
Fiat Bravo 1.2 16V 1998 60kW
ex A4 1.8T Quattro 1996 110kW
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od HondaMan »

Od toho máš povinné ;)
Ale rozhodně doporučuji se rozjezdy naučit. I do budoucna je to lepší než pojištění.

I lopatě to nemlůže trvat více než jeden den někde na opuštěném kopci ;)
2.9T RWD
Odpovědět