Jak správně na rozjezdy do kopce

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Moucha
Mistr volantu
Příspěvky: 871
Registrován: stř 16 úno 10:08
Bydliště: Gradec Králové

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Moucha »

takže když stojim na jižní spojce ničí se mi auto? :(
SSS - vdechne tě do života
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od vasco »

No stačí, když u toho nebudeš zatahovat ručku...
vojtadub
Pan Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: sob 26 bře 23:17

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od vojtadub »

Na zadny spojce nesmis stat. Severni, jizni, zapadni nebo vychodni. To vi kazdy maly dite L-)
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od charger »

Jakub.K: Ne, myslel jsem ješitnost. A ručku jako věc hanby rozhodně neberu, v zimě ji používám v každé ostřejší zatáčce - sázím na jistotu. :ymdaydream:
Ain´t nobody got time for that
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5592
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Snowman000 »

Tak tak rucka je zaklad, nie nadarmo sa v niektorych krajinach vola emergency brake ;) Svine automobilky nam ich zacali nahradzovat hill-holdami a elektronickou parkovackou ~x(
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
glider
Pan Řidič
Příspěvky: 266
Registrován: ned 20 úno 00:08

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od glider »

odkedy som pri rozjazde do prudsieho kopca s plnym autom odtrhol poloos si davam pozor a na vacsie kopce idem cez rucnu :D
Jakub.K
Autoškolák
Příspěvky: 27
Registrován: pát 17 úno 08:18

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Jakub.K »

2 charger : To bych ze sebe musel dělat toho nejlepšího na světě, já jen četl hodně internetových diskuzí tak přece vím ne? :)) Já pouze zbrojím proti té zmiňované "správnosti" a chci od těch, co zbrojí proti ručce slyšet vysvětlení. Je to snad ješitnost? ;)

řeknu moji vizi pokud to někoho zajímá.
Existují základní 3 druhy řidičů (řeším skutečný stav, né to co si o sobě každý myslí že je)
Profíci, Zkušení a nezkušení. Profíků je tak možná "s nadsázkou" ze 5%max. Zkušených tak 15-25% zbytek nezkušených.... Ti nezkušení mají problém i s tou ručkou natož tak s pedály. Ti zkušení jezdí většinou na pedály, složitější volí s ručkou. Profíci sou profíci, maj vše zmáklé, hotoví mistři volantu od kterých se můžeme učit.

z toho vyplývá, že budu mile rád, když všech těch 95% řidičů tu ručku používat bude, a bude vše dělat co nejsprávněji, aby když si od nich následně budu kupovat auto, se nemusel bát, jak tomu všemu dával čočku (mnohdy nevědomky).... to je celé... Z toho důvodu (ikdyž se jedná u vás profíků 5%ních o blbost a zbytečnost, u vašich schopností zajisté oprávněně) preferuji aby to ostatní lidé "zvlášť ti nezkušení - většina" využívali.

Už vidím, jak po přečteních vaších komentářů, si mladí tuzeři kurví svá auta a učí se zbytečné návyky dřív, než se naučí ty správné (vdyt tady už někdo i psal, že na ručku se to ani nikdy neučil, že se s tím ani rozjet neumí, to je trošku síla). A jsme lidé soutěživí, a když tak jezdí všichni, já musím přece taky, ikdyž mi poteče v kopci čůranec potu z toho, že se nemůžu jako nezkušený dobře rozjet. (schválně se občas koukejte na jiné řidiče v kopcích, ty strnulé obličeje a vytřeštěné oči) :ymdevil:
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od charger »

Ty si to tu pleteš s divokým západem. Nikdo proti ničemu nezbrojí, naopak jak už jsem psal, každý kdo má problémy při práci s pedály by se měl rozjíždět přes ručku (respektive ideálně by měl zůstat sedět doma, koupit si auto s automatem nebo aspoň s automatickou ručkou, ale to už je na jinou diskuzi). A zcela souhlasím, že by se měli řidiči učit věci postupně - stačí se podívat kolik lidí neumí takové základy jako je správné sezení v autě, držení volantu atd. Ale tady se už trochu předpokládá, že řidiči nejsou úplné lopaty. Navíc sám si nepamatuji kdy naposled jsem jel s někým, kdo měl problém se rozjet do kopce, proto i ta procenta jsou jen takové plácnutí do větru.

A vůbec, máš nějaké relevantní data, že rozjezd v kopcích bez použití ručky ničí auto víc než když se použije? Imho je to blbost a navíc ještě další plácání do větru. Existuje milion věcí, které auto ničí hůř a kdo ví, jestli hodně z nich neděláš.
Ain´t nobody got time for that
Jakub.K
Autoškolák
Příspěvky: 27
Registrován: pát 17 úno 08:18

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Jakub.K »

charger píše:Ty si to tu pleteš s divokým západem. Nikdo proti ničemu nezbrojí, naopak jak už jsem psal, každý kdo má problémy při práci s pedály by se měl rozjíždět přes ručku (respektive ideálně by měl zůstat sedět doma, koupit si auto s automatem nebo aspoň s automatickou ručkou, ale to už je na jinou diskuzi). A zcela souhlasím, že by se měli řidiči učit věci postupně - stačí se podívat kolik lidí neumí takové základy jako je správné sezení v autě, držení volantu atd. Ale tady se už trochu předpokládá, že řidiči nejsou úplné lopaty. Navíc sám si nepamatuji kdy naposled jsem jel s někým, kdo měl problém se rozjet do kopce, proto i ta procenta jsou jen takové plácnutí do větru.

A vůbec, máš nějaké relevantní data, že rozjezd v kopcích bez použití ručky ničí auto víc než když se použije? Imho je to blbost a navíc ještě další plácání do větru. Existuje milion věcí, které auto ničí hůř a kdo ví, jestli hodně z nich neděláš.
relativní data mám asi takové jako využití meziplynů. Takže žádném kromě čistě fyzikálního podkladu (mimo to, rozjet se jak prase a dat autu zabrat jde i s rucni brzdou :)) ). Jinak co se procent týče. Klidně si tam dej u zkušených procent 30..(mimoto, pod pojmem nezkušený nehledej jen lemply, kilometrový nájezd nemá se zkušenostma vždy přímou úměru a mnohdy po 30tisících km se najdou nováčci co schopnostma překonají borce s miliónem).. Zapomínáš, že těch 30% jezdí nejvíc a jdou tudíž nejvíc vidět. Zde na fóru předpokládám, že chodí většinou jen ti, co se o to zajímají, ale vidím také, že jsou zde i tací, co o tom nic neví a jdou si pro radu.

PS: Ale to už je takové OT pro jinou diskuzi, za to se omlouvám.

A to že si to pletu s divokým západem, to máš možná pravdu, jsem zde nováček a neznám vás a vaše zkušenosti a ani je nechci pitvat, pitvám jen to co se děje na silnicích, jelikož jsem tam denním svědkem. Ročně najezdím do 40tisíc km, což není úplně zanedbatelná částka, na to abych si všiml okolních řidičů a mohl dělat subjektivní závěry. Na druhou stranu snad doufám, že nevyznívám příliš vulgárně, ale jen trošku ostřeji, to jest jen můj styl. Mír všem %%-
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Bond007 »

problem je ten, ze jsi zrovna narazil na forum kam chodi tech 5% mistru volantu :D a ti co to nemaji v rukach to alepson dohani odvahou ;)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Odpovědět