Jak správně na rozjezdy do kopce

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
vojtadub
Pan Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: sob 26 bře 23:17

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od vojtadub »

Jenom debil a smrt zkurvi spojku :-D
Uživatelský avatar
Krysa
Pan Řidič
Příspěvky: 459
Registrován: stř 15 úno 18:39

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Krysa »

to jsi posral X(
vojtadub
Pan Řidič
Příspěvky: 237
Registrován: sob 26 bře 23:17

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od vojtadub »

Doufam, ze rano jedna nebude cekat rovnou za dverma... :-D
Uživatelský avatar
siol.a
Řidič začátečník
Příspěvky: 168
Registrován: sob 19 úno 15:24

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od siol.a »

Krysa píše:běžný člověk spojku nekurví :D
Pobavil me jeden mistr volantu, co o sobe prohlasoval, jak spoluporada snad Diamond race a tohleto, tamhleto, ale u sluzebniho auta oddelal behem 50tis. km dve spojky. To asi nebyl uz bezny clovek. :D
Uživatelský avatar
charger
Mistr volantu
Příspěvky: 805
Registrován: úte 08 bře 10:03
Bydliště: ČR

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od charger »

Jakub.K: Ješitně se tady projevuješ akorát ty :) Ručka je zbytečný krok navíc v 99% případů rozjezdu. Myslím si to já, hádám i hodně lidí tady, a taky ti opravdu dobří řidiči, se kterými jsem měl možnost jet (a ti ovládali často keramickou spojku, která mi přijde na obsluhu ještě složitější). Pokud si někdo není jistý rychlou prací nohou na pedálech, at ručku používá, je to jen dobře, ale rozhodně bych to nepodsouval jako činnost dobrého a uvědomělého řidiče...
Ain´t nobody got time for that
Jakub.K
Autoškolák
Příspěvky: 27
Registrován: pát 17 úno 08:18

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Jakub.K »

charger píše:Jakub.K: Ješitně se tady projevuješ akorát ty :) Ručka je zbytečný krok navíc v 99% případů rozjezdu. Myslím si to já, hádám i hodně lidí tady, a taky ti opravdu dobří řidiči, se kterými jsem měl možnost jet (a ti ovládali často keramickou spojku, která mi přijde na obsluhu ještě složitější). Pokud si někdo není jistý rychlou prací nohou na pedálech, at ručku používá, je to jen dobře, ale rozhodně bych to nepodsouval jako činnost dobrého a uvědomělého řidiče...
Ale chargere, tvých 99% jsem nikde nepopíral. Jinak rozlišuj prosím ješitnost od arogance... Zajisté jsi myslel to druhé ;)
- já jsem jen jasně konstatoval fakt, že rozjezd na pedálech do kopce je manévr, při kterém dojde vždy k mírnému prohupu (nemusí, pokud člověk umí ovládat všechny pedály oběma nohama, ovšem nikdy mě takto nikdo nepřesvědčí, že bude rozjezd mnohem plynulejší ~o) ), většímu rázu do převodovky a spojky, rostoucí samozřejmě se stoupáním. Navíc hrozí riziko horšího odhadu což zase ovlivňuje chování....

PS: Každý si pod pojmem rozjezdy do kopce představí své, Pražák zajisté kopce nezná (s nadsázkou), ovšem Pražák právě ví, když se na semaforu ve stoupání 10% někdo někomu nalepí na zadek, ten mu pak následně políbí nárazník, bo je přece frajer. Berete ručku jako věc hanby, přitom jí 50% řidičů ani neumí dobře použít. Frajeřit můžu na okruhu či na parkovišti s klukama tuzéry, ale v provozu raději sázím na jistotu. Jde i o provozní fakt, nikoliv jen o to že jsou rozjezdy přes pedály víc cool a pohodlnější. Ale to jsem odběhl od dotazu ohledně "správnosti" která nijak nesouvisí s pohodlností. (podobně jako diskuze o meziplynech, kdy je správnější jej právě používat, přičemž to drtivá většina lidí nedělá, tam je to ale dáno tím, že to většina lidí neumí)

bavím se tady o řádově procentuálních rozdílech v opotřebení mechanizmů... Takže tomu klidně říkejte hnidopišství z mé strany. :ar! Někdo se musí zastávat menšiny :ymdevil: (podobným způsobem se rozšířil mýtus o tom jak je Octavie nejlepší auto, a kdo jej nemá je outsider, snad se tím někoho nedotknu)
Naposledy upravil(a) Jakub.K dne čtv 23 úno 11:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od vasco »

Děkuji za tvé názory! Stojím plně na tvé straně! Tady je to samý Schumacher, meziplyny, otáčky, gufera totok, ale vidím to jako ty! Člověk, který si váží svého automobilu, tak nebude stát v kopci na spojce a ničit si tím půl auta.
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Pickuper »

=)) =)) =))
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
Krysa
Pan Řidič
Příspěvky: 459
Registrován: stř 15 úno 18:39

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od Krysa »

Stát v kopci na spojce? Já stojím na brzdě :D
Uživatelský avatar
vasco
Letec
Příspěvky: 1682
Registrován: čtv 17 úno 11:38

Re: Jak správně na rozjezdy do kopce

Příspěvek od vasco »

Tak ty seš krysa!
Odpovědět