Kolony díky ZÁMĚRNÉMU A BEZDŮVODNÉMU blokování pruhů kamiony

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolony a dálnicích díky blokování pruhů kamiony.

Příspěvek od řidičBOB »

ad poslední odstavec: už aby to bylo!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
honziss
Letec
Příspěvky: 3463
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Kolony a dálnicích díky blokování pruhů kamiony.

Příspěvek od honziss »

2 sulcik: nikdo nemusi byt mistr v thai boxu. Proste me jen rodice od jakziva vedli ke sportu a ja se postaral abych se naucil se ubranit...na druhou stranu jsem to nikdy nemusel vyrazne pouzit B-)
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: Kolony a dálnicích díky blokování pruhů kamiony.

Příspěvek od _sulcik_ »

Však to byla nadsázka, já jenom nemam rád takovej ten internetovej flexing. ;)
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
Ambrose17
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 18 zář 14:28

Re: Kolony na dálnicích díky ZÁMĚRNÉMU blokování pruhů kamio

Příspěvek od Ambrose17 »

Pro driver:
Koukám, že ty jsi nás kamioňáky hodil do jednoho pytle, ostatně to je u nás běžnej folklór. Je mi třiapadesát a ačkoliv nejezdím celej život, tak už toho mám dost za sebou, a řeknu ti, že nic z toho, co jsi tady o řidičích ,,kamionů" napsal, u mně neplatí. Samozřejmě je mezi náma plno debilů, ale taky o chování řidičů OA bych mohl napsat román.
K té jízdě ve zúžení: jezdím s cisternou v podstatě jenom jižní a střední Čechy, takže se např. na D1 naštěstí moc nedostanu.Ale nedávno jsem jel na MOL Bělčice od Mirošovic, kde bylo dlouhé zúžení. Ačkoliv jsem jel poctivě v pravým pruhu a ve stoupání dosahoval tak max. 60 km/hod, přesto se za mnou v levým pruhu táhly spousty řidičů OA, kteří neměli odhad na svojí šířku a báli se mě předjet. Blokovali ty ostatní za sebou a vůbec jim to nevadilo.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolony na dálnicích díky ZÁMĚRNÉMU blokování pruhů kamio

Příspěvek od řidičBOB »

To je kapitola sama pro sebe. Také řidiči dodávek, co neumějí čist značky a tupě jedou v levém.
Čest výjimkám, ale většina řidičů kamionů je na pěst. Stačí přejet hranice na západ od CZ a chovají se jako beránci. Ovšem tady kdyby je skopčák naprášil, tak Polizei přijedou a chlapec má problém - a oni to dobře vědí.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Kolony na dálnicích díky ZÁMĚRNÉMU blokování pruhů kamio

Příspěvek od driver »

Ambrose17: Kde je definováno, že jsou všichni takoví?
Pouze zde řešíme to, co je v nadpisu.
Kolega si koupil krásný tahač s čumákem a vozí líh v návěsu -vlastní malý lihovar a přitom by mohl najmout tři řidiče.
Původně to měl být relax ale už tvrdí, že řídit nebyla nikdy taková pakárna, jako je dnes. Kamiony sice mají tolik asistentů, že mohou řídit samy, klimy jsou nezávislé, puťovky se samy tvoří elektronicky, ale lidi nikdy nebyli tak agresivní. Nejen řidiči, ale i chodci atd.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Ambrose17
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 18 zář 14:28

Re: Kolony na dálnicích díky ZÁMĚRNÉMU blokování pruhů kamio

Příspěvek od Ambrose17 »

řidičBOB píše:To je kapitola sama pro sebe. Také řidiči dodávek, co neumějí čist značky a tupě jedou v levém.
Čest výjimkám, ale většina řidičů kamionů je na pěst. Stačí přejet hranice na západ od CZ a chovají se jako beránci. Ovšem tady kdyby je skopčák naprášil, tak Polizei přijedou a chlapec má problém - a oni to dobře vědí.
To samý platí o řidičích OA. Jezdil jsem do Rakouska obden, tak můžu srovnávat. Po Dolní Dvořiště jako beránci v koloně, v Čechách okamžitě závody...
Uživatelský avatar
opc
Autoškolák
Příspěvky: 55
Registrován: čtv 02 dub 08:59

Re: Kolony na dálnicích díky ZÁMĚRNÉMU blokování pruhů kamio

Příspěvek od opc »

Tak novinka. Včera v zúžení na D1 už blokovaly oba pruhy i autobusy. Normálně natvrdo prostředkem po dělící čáře.
OPC
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Kolony na dálnicích díky ZÁMĚRNÉMU blokování pruhů kamio

Příspěvek od oxik »

Jakakoli diskuze s nima nema cenu, vcera jsem se pobavil pri cteni komentaru pod clankem o Chovancove navrhu zakazu predjizdeni kamionu na dalnicich.. furt dokola to samy a vina je na strane ridicu OA..
Přílohy
image.jpeg
image.jpeg (42.54 KiB) Zobrazeno 4154 x
image.jpeg
image.jpeg (84.99 KiB) Zobrazeno 4154 x
image.jpeg
image.jpeg (45.89 KiB) Zobrazeno 4154 x
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27044
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolony na dálnicích díky ZÁMĚRNÉMU blokování pruhů kamio

Příspěvek od řidičBOB »

Jasná...profík odcouval víc než kdokoliv najel dopředu...bez profíka by se člověk nenažral... To jsou opravdu argumenty jako řemen. Já bych jim dal modré majáky!
Jinak zen pocit jejich důležitosti je fascinující. O co je jejich práce důležitější než třeba ještěrkáře, který je vykládá nebo dělníka u pásuy, který vyrábí, co oni vozí. Bez nich by neměl práci. Ale tak daleko už takový degen nepřemýšlí...
O řidičích OA nikdo nepochybuje, jak jezdí. OA akorát kamiony nikdy nebrzdí a neblokují. Kamioňáky sere, že jezdí rychle. Ale řídit kamion osmdeśatkou (i když víme, že jezdí o dost rychleji) po Evropě, byla jejich volba. Klidně mohou jít dělat třeba oblastního ředitele Microsoftu, když se jim to nelíbí...a ne si své mindráky vybíjet na silnici.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět