otocenie sa do protismeru a MPR

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
slon
Autoškolák
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08 čer 21:01

otocenie sa do protismeru a MPR

Příspěvek od slon »

zdravim, ak idem po okreske jednym smerom kde je MPR 90 a otocim sa o 180° do protismeru kde je MPR povedzme 60, pricom vsak ja o tom nemam ako vediet pretoze okolo znacky 60 som nesiel mala by takato vyhovorka sancu obstat keby ma nameral organ 60+? Podla mna nie lebo potom by sa dala spochybnit prakticky kazda znacka okrem tych zonovych ako napr obec.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: otocenie sa do protismeru a MPR

Příspěvek od oxik »

To by mě taky zajímalo, stejně to může být se zónou 30. Přijedu, zaparkuju, další den odjede s mým autem tetička z Číny, která u nás nikdy předtím nebyla, netuší, že je v zóně.. dostane flastr?
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: otocenie sa do protismeru a MPR

Příspěvek od EL_XEL »

slon píše:zdravim, ak idem po okreske jednym smerom kde je MPR 90 a otocim sa o 180° do protismeru kde je MPR povedzme 60, pricom vsak ja o tom nemam ako vediet pretoze okolo znacky 60 som nesiel mala by takato vyhovorka sancu obstat keby ma nameral organ 60+? Podla mna nie lebo potom by sa dala spochybnit prakticky kazda znacka okrem tych zonovych ako napr obec.
A existuje vůbec taková okreska?
slon
Autoškolák
Příspěvky: 99
Registrován: sob 08 čer 21:01

Re: otocenie sa do protismeru a MPR

Příspěvek od slon »

uplne bezne ked sa jeden smer este len priblizuje k dovodu obmedzenia rychlosti a opacny uz ho ma za sebou. typicky je to pri krizovatkach/odbockach, stavbach a pod.
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: otocenie sa do protismeru a MPR

Příspěvek od GeneHawkins »

slon píše:zdravim, ak idem po okreske jednym smerom kde je MPR 90 a otocim sa o 180° do protismeru kde je MPR povedzme 60, pricom vsak ja o tom nemam ako vediet pretoze okolo znacky 60 som nesiel mala by takato vyhovorka sancu obstat keby ma nameral organ 60+? Podla mna nie lebo potom by sa dala spochybnit prakticky kazda znacka okrem tych zonovych ako napr obec.
Podle mě to nemá šanci na úspěch, dalo by se takhle argumentovat u stání a podobně. Myslím, že když chceš tímto způsobem změnit směr, jseš povinen se seznámit s tam platnou úpravou, případně se chovat tak, aby tě to nemohlo zaskočit.
Uživatelský avatar
Shr3k
Mistr volantu
Příspěvky: 763
Registrován: pát 19 srp 11:15

Re: otocenie sa do protismeru a MPR

Příspěvek od Shr3k »

Myslím, že na podobné téma padl nějaký rozsudek NSS, kde stěžovatel namítal, že se přijel s druhé strany a značku zákazu stání neviděl. NSS se v tom duchu vyjádřil podobně.
2022 BMW 540xdT, 2019 Mazda2 1.5 Skyactiv-G A/T
2022 BMW K 1600 B
WWW.MAZDAKLAN.CZ
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27037
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: otocenie sa do protismeru a MPR

Příspěvek od řidičBOB »

...asi by opravdu záleželo na okolnostech.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
goes
Elektro Expert
Příspěvky: 2687
Registrován: stř 16 úno 10:55

Re: otocenie sa do protismeru a MPR

Příspěvek od goes »

Tusim, ze NS se zabyval pripadem, kdy ridic tvrdil (a prokazal) ze prijel do obce po silnici, kde nebylo znaceni obce. NS tusim jeho stiznost zamitl s tim, ze pokud je nekde velka kumulace domu, mel predpokladat, ze je v obci a rychlost snizit.

Jinak to pri tom otoceni by asi neproslo. Ono by pak kazdy mohl rici, ze jel v obci 90 proto, ze mu znamy uprostred obce predal auto a on nemohl tedy vedet, ze je v obci apod. To je moc chaba argumentace.
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: otocenie sa do protismeru a MPR

Příspěvek od EL_XEL »

To se bude posuzovat případ od případu. Srovnávat posouzení toho, jestli jsem v obci a toho, jestli v protisměru je zákaz stání, není IMHO úplně správné.

Já třeba takhle stál tady před tou značkou https://goo.gl/jOpcvk poté, co jsem tam odbočil ze Šmilovského. A lísteček. Tak jsem volal na úřad v MB a vysvětlil jim to a žádnou pokutu jsem nedostal. Vůbec me nenapadlo, že by tam mohl být zákaz zastavení.
Odpovědět