dopravní situace

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
jirka48
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 10 črc 09:01

Re: dopravní situace

Příspěvek od jirka48 »

eMJe píše:Modre ma prednost
Není to podobný případ? http://forum.autoforum.cz/viewtopic.php?f=25&t=1980
Pokud ano, přednost má červené.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: dopravní situace

Příspěvek od ctrl_j »

Nejak nechapu co se resi. V situaci jak je zakresleno dava auto stojici na vedlejsi krizovatce (modre) prednost vozu jedoucimu po hlavni (cervene).

Az bude modre auto zcela ve svem jizdnim pruhu, tedy na urovni druhe krizovatky, situaci se samozrejme obraci, ale to neni predmetem dotazu.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
jirka48
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 10 črc 09:01

Re: dopravní situace

Příspěvek od jirka48 »

ctrl_j píše:Nejak nechapu co se resi. V situaci jak je zakresleno dava auto stojici na vedlejsi krizovatce (modre) prednost vozu jedoucimu po hlavni (cervene).

Az bude modre auto zcela ve svem jizdnim pruhu, tedy na urovni druhe krizovatky, situaci se samozrejme obraci, ale to neni predmetem dotazu.
Jestli tomu dobře rozumím, tak podle Tebe za této situace má přednost červené.
Obrázek

Ale tady již modré.
Obrázek

Pokud jsem to pochopil dobře, tak si myslím, že i ve druhém případě by měl mít přednost červený. Jednak se domnívám, že se jedná o jednu křižovatku (viz dodatková značka - http://s27.postimg.org/abrjpvxkf/situace4.jpg). Kdyby se jednalo o dvě křižovatky, byla by tam dodatková značka E02d (dvě křižovatky).

Dovolím si vypůjčit dvě citace z mnou odkazované diskuze http://forum.autoforum.cz/viewtopic.php?f=25&t=1980.
řidičBOB píše: [...] Tím, že [...] najede na hlavní ještě neznamená, že je na hlavní ;-) To by musel minout nějakou dopravní značku před křižovatkou, do které vjíždí.
řidičBOB píše: [...] Hlavní silnici přece určuje dopravní značka a nikoliv fakt, že na ní řidič najede z vedlejší.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: dopravní situace

Příspěvek od ctrl_j »

Ja vychazim z faktu, ze se jedna o dve krizovatky. Pokud by byla jedina, chybi ti na dodatkove tabulce zakresleni pro druhou vedlejsi silnici.

Co se tyce citaci z druhe diskuse:
O tom ze jsem na hlavni nepotrebuji nutne potkat znacku P2. Ridic ktery prijizdi z vedlejsi je o dopravni situaci informovan znackou P4 s dodatkovou tabulkou tvaru krizovatky = stav je exaktne dan. Je to podobne jako tvrzeni jisteho ridice, ktery byl zmeren v obci s rychlosti > 50 km/h, kdy oponoval, ze do obce prijel polnimi cestami a zadnou znacku "obec" nevidel, tudiz pro nej rychlostni limit neplati.

Hlavni silnice (resp. to kdo ma prednost) vubec nemusi byt znackou definovana viz napr. pravidlo prave ruky, vyjizdeni z obytne zony ci ucelove komunikace. Takove krizeni vubec nemusi byt oznaceno znackou P2 a presto jsem na hlavni.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
jirka48
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 10 črc 09:01

Re: dopravní situace

Příspěvek od jirka48 »

ctrl_j píše:Ja vychazim z faktu, ze se jedna o dve krizovatky. Pokud by byla jedina, chybi ti na dodatkove tabulce zakresleni pro druhou vedlejsi silnici.
[...]
Pochopil jsem dobře, že přednost se bude řídit podle toho, jestli se jedná o jednu (přednost má červené i po najetí modrého) a nebo dvě křižovatky (přednost má modré)?

Pokud by se jednalo o dvě křižovatky, nemělo by o tom být informováno i červené auto? Z jeho pohledu je tam jen značka hlavní P2 (je mimochodem první od kruhového objezdu, který je na začátku). Vychází mi to, že se jedná o jednu křižovatku...
Obrázek
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: dopravní situace

Příspěvek od EL_XEL »

Je to jedna křižovatka a přednost má červené. Nevím, co řešíte.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27031
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: dopravní situace

Příspěvek od řidičBOB »

Přesně tak - červené přijíždí z vedlejší a má povinnost dát přednost všem vozidlům, které jedou po hlavní. Červené přijíždí po hlavní. Zde opravdu není nic k řešení.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
salmon01
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 02 dub 22:43

Re: dopravní situace

Příspěvek od salmon01 »

Prosím o radu v situaci na obrázku. Pro úplnost jsem šipkami označil dopravní značky v místě, kde stojí - žluté jsou jednosměrky, červené přikázané směry jízdy. Moje trasa je znázorněna oranžově - na konci chci odbočit vlevo, jak vede šipka.

Můj dotaz tedy zní - musím/nesmím si zde najet vlevo? V jednosměrce, myslím, nejsem, mám "jen" přikázaný směr jízdy. Platí zde najíždění vlevo také?

Zajímalo by mě to, jelikož dělám autoškolu a prý se zde hodně jezdí u zkoušek - ale zrovna tady jsem vždy odbočoval vpravo, a nenapadlo mě se zeptat. :-s

Díky za pomoc. :)
Přílohy
obrázek
obrázek
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: dopravní situace

Příspěvek od ctrl_j »

Pokud to neni jednosmerka, tak logicky musis nechat misto vlevo na projeti aut z protismeru. Cili nenajizdis vlevo, zustavas na prave strane vozovky.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: dopravní situace

Příspěvek od GeneHawkins »

V případě, že člověk neví, nebo si není jist, považuji za vhodné poradit se se zákonem:
... co nejdále vlevo v části vozovky určené pro jeho směr jízdy s ohledem na rozměry vozidla nebo nákladu a šířku vozovky.
Myslím, že to nepotřebuje komentáře.
Odpovědět