dopravní situace

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: dopravní situace

Příspěvek od Pickuper »

V tej namalovanej situaci bych byl taky proto nijak neblikat, protože by to mohlo přinýst víc problémů než užitku. Nicméně pravdu má i Bob s tím případným řešením nedání přednosti. Tohle je ovšem typická situace, kdy méně znamená více.....

.... už jsem osobně i zažil jsem něco podobnýho: cyklistu jsem dojel přesně v místě, kde byl vlevo i krátkej odbočovací pruh k pumpě.. Nic zlého netuše jsem bliknul, pumpičkáře objel v dostatečném rozestupu a když jsem se vracel, tak jsem s úžasem sledoval, jak pode mnou už valí kořen, kterej pumpičkáře vůbec neřešil,o mě si asi myslel, že jedu k pumpě a divně kulil oči, když jsem se mu začal cpát do pruhu... :D
Niko nadžanel ko kerdža
Ondra1234
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 19 bře 12:01

Re: dopravní situace

Příspěvek od Ondra1234 »

Ahoj,
jaké auto podle vás pojede první? Fialové nebo zelené? Zelené vyjíždí z účelové komunikace (parkoviště) se závorami a má tam trojúhelník + tu divnou bílou čáru, která se táhne až přes vjezd. Co jsem se dočetl tak když se vyjíždí z účelové komunikace tak má být přednost všem, ale fialové by i tak mělo dát přednost protijedoucím vozidlům když zatáčí vlevo, ne? Jedná o vjezd a výjezd na ČZU v Praze.
http://mapy.cz/zakladni?x=14.3763465&y= ... A1%20praha

Naprosto zk***ená křižovatka, hlavně přes ten bílej blok není absolutně vidět, pokud člověk nemá nějaký obrovský SUV.
Přílohy
dopravni situace.jpg
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: dopravní situace

Příspěvek od GeneHawkins »

Fialové.
Prdola
Řidič začátečník
Příspěvky: 180
Registrován: pát 13 bře 15:10

Re: dopravní situace

Příspěvek od Prdola »

Souhlasím, fialové jede první.
Ondra1234
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 19 bře 12:01

Re: dopravní situace

Příspěvek od Ondra1234 »

Taky se k tomuu víc přikláním. Jenže když je někdo na pozici fialového, tak nepřemejšlí a automaticky dává přednost protijedoucímu vozidlu, oba zastaví a čuměj na sebe jak telata :D. Tohle musel vymyslet naprostej imbecil, už to tam pár lidí do sebe napálilo...
Prdola
Řidič začátečník
Příspěvky: 180
Registrován: pát 13 bře 15:10

Re: dopravní situace

Příspěvek od Prdola »

To jo no, ale v právu je fialovej, takže když se srazí, tak pro PČR by to měla bejt jasná záležitost.
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: dopravní situace

Příspěvek od oxik »

Něco podobného zažívám, když jedu po silnici A na kterou se zprava připojuje silnice B. Ze silnice B je značka dej přednost v jízdě, ale na silnici A není značka o tom, že se jedná o hlavní. Nevědět, že na silnici B ta značka je, tak mu dávám přednost zprava a čumíme na sebe taky jako telata.

Jinak tady bych řekl, že fialové má přednost.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27053
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: dopravní situace

Příspěvek od řidičBOB »

Má tam trojúhelník, takže dává přednost. Nevidím důvod na jakoukoliv debatu o přednosti...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jirka48
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 10 črc 09:01

Re: dopravní situace

Příspěvek od jirka48 »

Ahoj,

kdo bude mít přednost? Modré, které si najede na hlavní? Kdyby se to místo křížení posunulo o pár metrů doleva, tak by z toho vznikla klasická (jedna) křižovatka a přednost by mělo červené. Specifikuje vyhláška tyto situace? Tedy kdy se jedná o jednu a nebo o dvě křižovatky? Díky.

Obrázek

edit:
Z pohledu modrého je značka P04 + tvar křižovatky:
Obrázek
eMJe
Pan Řidič
Příspěvky: 316
Registrován: ned 13 lis 10:30

Re: dopravní situace

Příspěvek od eMJe »

Modre ma prednost
Odpovědět