Přednost

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Danal
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 14 črc 16:43

Přednost

Příspěvek od Danal »

Dobrý den.
Měl bych dotaz, jak jsou přednosti v přiloženém obrázku. Já jsem červená šipka a jiný pán je modrá šipka. Odbočujeme na parkoviště, takže to je nějaká účelová komunikace. Ale jde o to, že já tam odbočuju z hlavní silnice, tudíž mám přednost já, ne?
No vjel jsem tam, pán (modrá šipka) ukazoval jako že jsem mu nedal přednost, tak jsem ho na parkovišti oslovil a řekl mi, že přednost má on... Naštěstí byl příjemný a nijak se nerozčiloval, ale teď se chci zeptat, proč tomu tak je?
Teď tam je menší úprava, ale značky se nijak neměnily, jenom je posunutý ten můj odbočovací pruh více dopředu.
Může mi tedy prosím někdo vysvětlit, proč má přednost on, i když jede z vedlejší silnice?
Děkuju mnohokrát.
Mějte se hezky, s pozdravem Daniel
Přílohy
dotaz.jpg
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Přednost

Příspěvek od GeneHawkins »

Máš přednost, podle mě.
dieselcz
Autoškolák
Příspěvky: 38
Registrován: pon 31 bře 08:12

Re: Přednost

Příspěvek od dieselcz »

Urcite mas prednost ty a to ze ti on rekl neco jineho na tom nic nemeni :D . Mel ses zeptat jeho jak na to prisel...
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Přednost

Příspěvek od řidičBOB »

Předně - je to jedna křižovatka - jak je patrno z dopravního značení.
Modrý pán se zřejmě domníval, že odbočuje vpravo a ty vlevo a proto má přednost. A patrně mu nedošlo, že sice vpravo odbočuje, ale je na vedlejší PK, tudíž je povinen dát přednost všem vozidlům, které jedou po hlavní PK - což jsi právě ty.
Takže on přednost neměl a nemá.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Danal
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: ned 14 črc 16:43

Re: Přednost

Příspěvek od Danal »

Ok, tak vyřešeno. Díky moc :-D
malcharekroman
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: stř 19 srp 06:27

Re: Přednost

Příspěvek od malcharekroman »

Omlouvám se, že otevírám téma, když tazatel jej bere za vyřešené, ale... Pomíjím fakt, že jsme (snad) lidé a nějak situaci v reálu vyřešíme.

řidičBOB praví, že je to jedna křižovatka a tedy vítězí ten, kdo je na hlavní. Já s tím moc nesouhlasím.

1. na dodatkové ceduli pod znakčou hlavní silnice je pouze jedna vedlejší silnice, to jest celá křižovatka se dle dopravního značení sestává z hlavní a JEDNÉ vedlejší. Druhá odbočka už je jaksi navíc, tedy do této křižovatky IMHO nepatří.

2. nedovedu si představit modrého řidiče, který chce odbočit na parkoviště v situaci, kdy po hlavní směrem od červeného řidiče pojede zástup aut, všechny odbočujíce vlevo (pokračujíc rovně, nikoliv na parkoviště). Dle vás má tedy modrý řidič počkat, až odjedou všechna auta z křižovatky a blokovat tak volný směr z vedlejší na hlavní, přstože už mohl mít nakoupeno? To se mi nezdá. Navíc vidím řidiče za ním, kteří si klepají na čelo a troubí, proč ten trubec stojí na místě jak trubka.

Zkuste se někdo vyjádřit (včetně těch, kteří se už vyjádřili jinak, než já nyní), k bodům uvedeným výše.
Díky.
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Přednost

Příspěvek od Bond007 »

malcharekroman píše:Omlouvám se, že otevírám téma, když tazatel jej bere za vyřešené, ale... Pomíjím fakt, že jsme (snad) lidé a nějak situaci v reálu vyřešíme.

řidičBOB praví, že je to jedna křižovatka a tedy vítězí ten, kdo je na hlavní. Já s tím moc nesouhlasím.

1. na dodatkové ceduli pod znakčou hlavní silnice je pouze jedna vedlejší silnice, to jest celá křižovatka se dle dopravního značení sestává z hlavní a JEDNÉ vedlejší. Druhá odbočka už je jaksi navíc, tedy do této křižovatky IMHO nepatří.

2. nedovedu si představit modrého řidiče, který chce odbočit na parkoviště v situaci, kdy po hlavní směrem od červeného řidiče pojede zástup aut, všechny odbočujíce vlevo (pokračujíc rovně, nikoliv na parkoviště). Dle vás má tedy modrý řidič počkat, až odjedou všechna auta z křižovatky a blokovat tak volný směr z vedlejší na hlavní, přstože už mohl mít nakoupeno? To se mi nezdá. Navíc vidím řidiče za ním, kteří si klepají na čelo a troubí, proč ten trubec stojí na místě jak trubka.

Zkuste se někdo vyjádřit (včetně těch, kteří se už vyjádřili jinak, než já nyní), k bodům uvedeným výše.
Díky.
Dle me je to odbocenina místo lezici mimo silnici, proto na dodatkove tabulce není zobrazena další vedlejsi. Modry pan musí dat prednost vsem vozidlum jedoucim po hlavni. Pokud budou z hlavni pokracovat rovne, nemeli by davat znameni o zmene smeru jizdy a pokud nebude mit pochyb o tom ze nebudou odbocovat do uvedeného mista ležícího mimo komunikaci, muze v klidu odbocit a nemusi nikoho blokovat. Zaroven by mel sam davat znameni o zmene smeru jizdy vpravo a ostatní za nim by tedy měli jasne vedet, proc stoji a dava prednost. ZAroven uvedene místo znam a situace, ze by jel zastup aut rovne, se s velkou pravdepodobnosti nestane.
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Přednost

Příspěvek od Bond007 »

ještě bych doplnil, ze nejhorsi,je na silnici místo znalosti elementárních pravidel, aplikovat pocity a dojmy ;)
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
PalaS
Řidič začátečník
Příspěvky: 132
Registrován: pon 04 dub 16:44

Re: Přednost

Příspěvek od PalaS »

Ak idú rovno, tak neodbočujú vľavo.
Edit: Už ma predbehol Bond.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Přednost

Příspěvek od M.Z. »

Pán modrá šipka se rozčiloval neoprávněně.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Odpovědět