Školení od P.Jandy

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
drugster
Pan Řidič
Příspěvky: 295
Registrován: sob 19 úno 19:05

Re: Školení od P.Jandy

Příspěvek od drugster »

Teorie odlehceni naprav? To zni jak neco zakazaneho. Nechces to lehce rozvest?
Proc mi vyber noveho auta uz neprinasi radost?
koncernova_simonka
Autoškolák
Příspěvky: 77
Registrován: stř 29 čer 07:22

Re: Školení od P.Jandy

Příspěvek od koncernova_simonka »

Reese píše:Místo poflakování po fóru jsem včera odpoledne radši vyrazil na jih za P.Jandou a i když na mě měl čas jen asi hodinku, stálo to za to. Vřele doporučuju každému, kdo se chce něco naučit.

Nejdřív mě svezl vlastním autem, což byl hlavně zážitek. Neznám nikoho, kdo je, jak to říct, takhle nad autem. Jedete klidně násobně víc než normálně a nemáte pocit, že by se něco zvláštního dělo, všechno probíhá naprosto v klidu jako když já jedu 80. Žádná zbrklost, žádné krizovky, prostě žádné známky ztráty kontroly. Cítil jsem se úplně bezpečně a přitom jsem nikdy v životě takhle rychle nejel.

Pak si sjel se mnou v 1er. Byl jsem po tom všem nervózní jak při maturitě :D Už za chvíli jsem taky dostal vysvědčení s tím, co dělám špatně. Skoro všechno :D Práce s volantem, sladění pedálů a řazení, nájezdy do zatáčky, výjezdy, hodně věcí. Ale všechno to dává smysl a musím na tom zapracovat.

Co pro mě ale bylo asi největší zážitek a nejvíc poučná věc bylo, že mě svezl s vlastním autem. Je pro mě do téhle chvíle nepochopitelné, co to auto dokáže, když je správně řízené.

Je těžké popsat styl P.Jandy. On řídí jako když neřídí, s autem v podstatě nic zvláštního nedělá. Nejvíc se to projevuje na čistotě průjezdu zatáčkou, kdy si v klidu dobrzdí, plynule přejde na plyn, drží auto obvylke bez korekcí na hraně přilnavosti a pak zase postupně zrychlí. Přitom obvykle vůbec nic nekoriguje volantem, když už tak plynem. Tohle je asi to nejkouzelnější: táhlá rychlá zatáčka, v nájezdu dá volant do určité polohy, vykrouží pravidelný oblouk, který trefí levý kraj silnice, apex a zase levý kraj a přitom volantem nehne ani o centimetr. Já se s tím vedle toho peru a přitom rychlost je výrazně nižší.

Fakt to pro mě byla škola a moc děkuju za tu hodinu času. Možná jsem větší lopata než si myslím, když mě to tak dostalo. Ale já smekám a děkuju. Víc možná řeknou další zdejší, kteří si P.Jandou mohli sjet. Ale řekl bych, že by to bylo poučné pro každého kdo cítí vlastní mezery a chce je odstranit. Umí nejen řídit, ale i popsat co dělám špatně.


kolik za tohle Pavel uplatil?:D

no ne, tak rada bych se taky neco naucila teda!
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Školení od P.Jandy

Příspěvek od Bond007 »

stalo ho to jen registraci nicku Reese a napsani prispevku :D
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
acer.t
Moderátor
Příspěvky: 794
Registrován: pon 07 úno 22:52

Re: Školení od P.Jandy

Příspěvek od acer.t »

Bond007 píše:stalo ho to jen registraci nicku Reese a napsani prispevku :D
od tebe bude chtít colu, presso a palačinku :D
Bond007 píše:
premyslel jsem co uprimneho napsat... vyslo mi - jste vazne kurvy ;-)
PJ o 1M:
Na rovinkách jako by se ji nelíbilo, do zatáček se ale pokládá ochotněji než dámy z E55 do postele.
koncernova_simonka
Autoškolák
Příspěvky: 77
Registrován: stř 29 čer 07:22

Re: Školení od P.Jandy

Příspěvek od koncernova_simonka »

acer.t píše:
Bond007 píše:stalo ho to jen registraci nicku Reese a napsani prispevku :D
od tebe bude chtít colu, presso a palačinku :D

já jen nevím, jestli by můj žaludek tu jízdu zvládnul, víš Acer jak mi bylo zle po Tvé celkem pianko jízdě na ringu .. :ymsick:
Uživatelský avatar
acer.t
Moderátor
Příspěvky: 794
Registrován: pon 07 úno 22:52

Re: Školení od P.Jandy

Příspěvek od acer.t »

koncernova_simonka píše:
acer.t píše:
Bond007 píše:stalo ho to jen registraci nicku Reese a napsani prispevku :D
od tebe bude chtít colu, presso a palačinku :D

já jen nevím, jestli by můj žaludek tu jízdu zvládnul, víš Acer jak mi bylo zle po Tvé celkem pianko jízdě na ringu .. :ymsick:
neboj stačí se koukat bud před sebe nebo pokud na to nemáš žaludek tak do bočního okénka :D
Bond007 píše:
premyslel jsem co uprimneho napsat... vyslo mi - jste vazne kurvy ;-)
PJ o 1M:
Na rovinkách jako by se ji nelíbilo, do zatáček se ale pokládá ochotněji než dámy z E55 do postele.
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Školení od P.Jandy

Příspěvek od Bond007 »

acer.t píše:
Bond007 píše:stalo ho to jen registraci nicku Reese a napsani prispevku :D
od tebe bude chtít colu, presso a palačinku :D
=(( a jak tak tajne doufal...
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Školení od P.Jandy

Příspěvek od Bond007 »

acer.t píše:
koncernova_simonka píše:
acer.t píše: od tebe bude chtít colu, presso a palačinku :D

já jen nevím, jestli by můj žaludek tu jízdu zvládnul, víš Acer jak mi bylo zle po Tvé celkem pianko jízdě na ringu .. :ymsick:
neboj stačí se koukat bud před sebe nebo pokud na to nemáš žaludek tak do bočního okénka :D
:D bojim se zeptat kam koukala kdyz jste jeli spolu 8-}
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
koncernova_simonka
Autoškolák
Příspěvky: 77
Registrován: stř 29 čer 07:22

Re: Školení od P.Jandy

Příspěvek od koncernova_simonka »

na každou vaši jízdu se stála fronta, neměla jsem odvahu se do ní postavit s blicím pytlíkem v ruce :D
a koukala jsem pred sebe, nemohla jsem hybat hlavou aby mi nevlaly vlasy :)
Uživatelský avatar
acer.t
Moderátor
Příspěvky: 794
Registrován: pon 07 úno 22:52

Re: Školení od P.Jandy

Příspěvek od acer.t »

já jel vyhlídkovou trasu :D koukala se kam chtěla :D

jak jsem koukal na druhé video tak mám pro všechny pěkné video "jak vypadá NS" projetu hezky pomalu s rozvahou :D
Bond007 píše:
premyslel jsem co uprimneho napsat... vyslo mi - jste vazne kurvy ;-)
PJ o 1M:
Na rovinkách jako by se ji nelíbilo, do zatáček se ale pokládá ochotněji než dámy z E55 do postele.
Odpovědět