Správné držení volatnu při otáčení a nouzových situacích.

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Jsem
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: stř 19 čer 20:54

Re: Správné držení volatnu při otáčení a nouzových situacích

Příspěvek od Jsem »

Ahoj po nejake dobe
No tak jsem vcera absolvoval skolu smyku v Moste. A moje zjisteni je ze točím volantem jak Pí.a...Prvni velke rozcarovani prislo kdyz prisel test s kuzelkama do kruhu. Byli to dva kruhy vnitrni a vnejsi s volnym prechodem do vnejsiho. Melo jit o co nejrychlejsi prujezd...takze nastaslo prehmatavani ktery nesnasim a byla to hruza. Jednuduse jsem nestihal a priznam se ze mi ani neni moc jasny jak co nejrychleji prehmatnout z jedne krajni polohy do druhe. Tento test byl totiz nacvik pred pretacivym smykem na te pohyblivé desce...Najivne jsem si totiz myslel ze kdyz budu bleskove tocit kontra do prekrizeni rukou tak to vyjde...Omyl byl pravdou...Musis zkratka prehmatnou tam a zpet a to zatracene rychle.Muzete mi tedy poradit jak nejrychleji a efektivne prehmatavat. Skoro vzdy jsem byl pomaly a kdyz se nahodou stalo ze jsem rychle prehmatnul do kontra tak uz jsem nestihl vratit zpet a auto prekmitlo do dalsiho pretaceni. Omlouva se jestli jste to jiz resili... Diky Pavel
Jsem
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: stř 19 čer 20:54

Re: Správné držení volatnu při otáčení a nouzových situacích

Příspěvek od Jsem »

Po dlouhem hledání jsem na netu nasel toto. Tak pokud budete souhlasit Ti co jsou mistri v oboru... "I v případě nutnosti na volantu přehmatávat je řidiči k dispozici větší prostot v horní polovině volantu a pohyb rukou po volantu a tím i natáčení kol je rychlejší, navíc má řidič zpravidla přehled o tom, kolikrát volantem pootočil, a podaří se mu volant opět vrátit do rovných kol."... S tim že je pouze jeden vetsi prehmat z pozice rovnych kol do leveho ci praveho maxima. Budu zkouset a myslim ze to bude chtit jit o neco blize k volantu tedy jeste mensi vzdalenost nez je zapesti. Pokud mate jinou zkusenost moc rad bych kdyby jste byli ochotni se podelit...
Jsem
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: stř 19 čer 20:54

Re: Správné držení volatnu při otáčení a nouzových situacích

Příspěvek od Jsem »

Sice pisu sam sobe ale nasel jsem pro mě naprost uzasny vyrovnani pretacivého smyku v dusledku lehciho narazu levym blatnikem do zidky...paradni chyceni volantu primerene kontra a rychle zpet do brany... hehe Kouknete odehralo se to kolem 2:07 minuty... https://www.youtube.com/watch?v=cxDz0Z066NI
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2424
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Správné držení volatnu při otáčení a nouzových situacích

Příspěvek od Brus »

tam bylo i trochu štěsti že se na ten mostek vešel :-)
Pravda vyděsí
Jsem
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: stř 19 čer 20:54

Re: Správné držení volatnu při otáčení a nouzových situacích

Příspěvek od Jsem »

poustim si to s pauzama krok po kroku... a ta reakce jakou ma no mohu jen zavidet...No jo no chybi praxe....i štěstí hehe
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Správné držení volatnu při otáčení a nouzových situacích

Příspěvek od Pickuper »

Jsem píše:poustim si to s pauzama krok po kroku... a ta reakce jakou ma no mohu jen zavidet...No jo no chybi praxe....i štěstí hehe
Já bych nebyl až tak sebekritickej......ono převodka řízení na Ariho autě bude co se strmosti týče asi úplně jinej příběh než to co máš na autě ty (pokud teda nejezdíš rallyovým speciálem). Takže s tvojí kárkou(=normálním autem) by si v tomhle případě nejspíš i Ari zapletl ruce do vánočky a výsledek by vypadal jinak :) Ale jinak samozřejmě tréninku zdar :ympeace:
Niko nadžanel ko kerdža
Jsem
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: stř 19 čer 20:54

Re: Správné držení volatnu při otáčení a nouzových situacích

Příspěvek od Jsem »

NO prit se nebudu ale koukni na 3:23 minutu dava cca plny rejd...a musim rict ze i ja mam takovy v aute. I tak muze byt jiste jiny prevod... ale me hlavne zajimala ta technika kontra bez prehmatnuti ktery nesnasim...
Uživatelský avatar
karyslav
Autoškolák
Příspěvky: 33
Registrován: úte 10 čer 00:45
Bydliště: Brno

Re: Správné držení volatnu při otáčení a nouzových situacích

Příspěvek od karyslav »

A uvědomuješ si kdo ten pán, kterej v tom videu řídí je, kolik má za sebou odježděnejch let/zkušeností? Já jen... že bez 10 000 hodin praxe prostě některý věci do svalové paměti dostat nejde.. Každopádně boží studijní materiál, o tom žádná, ale Ari je Ari :)
Jsem
Autoškolák
Příspěvky: 31
Registrován: stř 19 čer 20:54

Re: Správné držení volatnu při otáčení a nouzových situacích

Příspěvek od Jsem »

Hehe je to jak rikas...kdyby aspon bylo misto kde si to zkouset... ach jo...
Uživatelský avatar
karyslav
Autoškolák
Příspěvky: 33
Registrován: úte 10 čer 00:45
Bydliště: Brno

Re: Správné držení volatnu při otáčení a nouzových situacích

Příspěvek od karyslav »

Jo s tím naprosto souhlasím, s těma místama je to naprd. Já mám z Brna ten Most navíc docela z ruky :-/ ale mám tam v plánu na jaře cestu a zkusit si to. Nějaký jiný návody pro „běžný smrtelníky“ jsi na tom youtube nenašel? Se zkusím po něčem taky kouknout.
Odpovědět