Jak na meziplyny?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Jak na meziplyny?

Příspěvek od mmira »

jarka píše:Nemám se 4wd žádný zkušenosti, ale u full-time-awd si tu pomoc při brždění umím představit. Když jsem řídil v Brně závodní fwd s lamelovým 1.5 cestným LSD, tak hlavní věc které jsem si všiml byl právě o dost lepší grip při brždění. Přišlo mi, že to vyhladí rozdíl v gripu mezi levým a pravým kolem a výsledkem bylo o dost lepší chování na brzdách, což se projevilo podstatným posunutím brzdných bodů. U full-time-awd bych to čekal podobný, jen to umí vyhladit ještě mezi nápravama.
kolik awd ma podle tebe 1,5 cestne LSD at uz uprostred nebo nebo jinde?
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na meziplyny?

Příspěvek od jarka »

Tak třeba evo nebo sti :) . Upřímě nevím - zkoušel jsem se nad tím zamyslet a nevymyslel jsem to - jen mi to přišlo jako princip, který by se mohl u awd uplatnit...
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Jak na meziplyny?

Příspěvek od Bond007 »

Btw Vana - cim ted jezdis?
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5444
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Jak na meziplyny?

Příspěvek od M.Z. »

jarka píše:Na ORS se vykašli, vem M3 ať můžeš předvést 0-100kmh na sněhu pod 6s :D . Už aby byl sníh - bych se šel sklouznout...
Stejně žádný sníh zase nenapadne.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2800
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na meziplyny?

Příspěvek od jarka »

M.Z.: minulou zimu jsem zjistil, že stačí když je aspoň hodně posypu :D .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Jak na meziplyny?

Příspěvek od Vana »

Bond007 píše:Btw Vana - cim ted jezdis?
Furt ještě mám toho starého pašíka b5 s torsenem, nějak se s ním nemůžu rozloučit :)
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5571
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na meziplyny?

Příspěvek od Snowman000 »

Ta toto vsetko mu robim? :ymhug:


Plus jeden vystizny koment ;)
http://www.bridgetogantry.com/video-wtf ... you-do-it/
I spent a long time learning it, Ron Simons used to try to hit me when I did it wrong, and now I enjoy doing it. That’s why I bought a ‘stick’ Leon Cupra 280 and not a DSG. Not because it’s better, but because I enjoy it. So screw you PDK, DSG etc…
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
sidorius
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 10 říj 16:27

Re: Dalkove studium - jak se naucit jezdit

Příspěvek od sidorius »

pjanda píše:
PzKpfw VI Tiger píše: ...
Jednu vec jsem ve sve mikrostati zapomnel - natrenovat presnost prace s plynem a prevodovkou jde take tim, ze budete radit bez spojky. Je to uz vrcholne cviceni po vypilovani vseho, co jsem zminil, ale presne tohle doklada nutnost vyslapavani spojky.

Zkuste si jet treba na 4, prestante zrychlovat i zpomalovat, at neni prevodovka zatizena. Neslapejte na spojku, proste vyradte. Na neutral pak zvyste otacky na uroven, kterou potrebuje trojka a pokud jste presny, opet bez spojky zaradite. Proc? Vsechna "kolecka" v prevodovce se toci tak rychle jako kola diky "zarazenemu" neutralu. Tohle muzete nacvicit i do docela vysoke rychlosti (samozrejme ne takove jako se spojkou) a byt tak jeste presnejsi a rychlejsi pri pouziti spojky.

....
Toto je opet zrale na video.

Nevim ci uz to tu bolo ale takto radil Senna, pretoze keď mal Ayrton osem rokov, tak ho rodičia pristihli, ako riadil rodinné auto. V tom čase bol ešte taký malý, že nedosiahol na spojkový pedál. Veľké starosti si s tým ale nerobil a radil bez spojky – počúval zvuk motora a vedel, kedy je na to vhodný čas. :-)
x-f
Autoškolák
Příspěvky: 66
Registrován: stř 22 bře 10:50

Re: Jak na meziplyny?

Příspěvek od x-f »

No začal jsem to řazení zkoušet. Kdysi mě to už popadlo, ale nevydržel jsem u toho.

Začal jsem tréninkem především při řazení nahoru, protože jak tu bylo řečeno, dvojitá spojka pomůže i tehdy.
Ale mám dotaz. Při klidnější jízdě, či mírně ostřejší není takový problém přeřadit o stupeň nahoru a je na to času celkem dost, ale v případě nějakého razantnějšího zrychlování to zdržuje, protože to čekání, než spadnou otáčky motoru mě přijde děsně dlouhé.
Když přeřadím klasicky přes jednu spojku, tak se motor zbrzdí, otáčky spadnou rychle, "přebytečná" kinetická energie motoru se nějakým poměrem spálí na spojce a přenese se na kola (to druhé není na škodu) a mohu hned dál zrychlovat pod plynem, ale s dvěma spojkama mě to příjde dlouhé. Je na to nějaký fígl?
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Jak na meziplyny?

Příspěvek od Bond007 »

x-f píše:No začal jsem to řazení zkoušet. Kdysi mě to už popadlo, ale nevydržel jsem u toho.

Začal jsem tréninkem především při řazení nahoru, protože jak tu bylo řečeno, dvojitá spojka pomůže i tehdy.
Ale mám dotaz. Při klidnější jízdě, či mírně ostřejší není takový problém přeřadit o stupeň nahoru a je na to času celkem dost, ale v případě nějakého razantnějšího zrychlování to zdržuje, protože to čekání, než spadnou otáčky motoru mě přijde děsně dlouhé.
Když přeřadím klasicky přes jednu spojku, tak se motor zbrzdí, otáčky spadnou rychle, "přebytečná" kinetická energie motoru se nějakým poměrem spálí na spojce a přenese se na kola (to druhé není na škodu) a mohu hned dál zrychlovat pod plynem, ale s dvěma spojkama mě to příjde dlouhé. Je na to nějaký fígl?
Jo, delat to rychle.. :) ono dost pomuze nevyslapavat po cele draze, sle jen do momentu sepnuti spojky
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Odpovědět