Otočka přes ručku

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Otočka přes ručku

Příspěvek od mmira »

Vana píše:...podobně třeba u modelů Subaru s vizkózní závěrkou středového difu....
omyl, nevim jak to je udelano technicky, ale prave v Subaru (minimalne u vseho od rv 2000) lze tahat za rucku neomezene, blokuji se jen zadni kola.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
enthusiastic.driver
Řidič začátečník
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 02 úno 12:40

Re: Otočka přes ručku

Příspěvek od enthusiastic.driver »

Fasther píše: Edit: Hledal jsem, ale v sekci "výběr auta" jsem nenašel nic - je tu někde téma na způsob "nejlevnější RWD co má smysl?" FWD mě totiž nebaví...
http://auto.bazos.cz/inzerat/20110811/S ... RAZENO.php

Tohle je imho nejlevnější způsob, jak si v zimě užít skutečně spoustu dětinské zábavy... V inzerci se dají najít ještě levnější otloukánci ;) Výkonu to sice nemá nazbyt, ale lehkostí, mrštností a řiditelností to je takové babyWRC :D
Uživatelský avatar
DaciaFan
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: čtv 01 lis 12:04

Re: Otočka přes ručku

Příspěvek od DaciaFan »

To mi přijde že s tim krátkym rozvorem bude právě dost neovladatelný. Já pokukuju po Legacy, za ty prachy, jenže je to zas další koule na noze...

http://auto.bazos.cz/inzerat/20142860/P ... acy-2l.php
http://auto.bazos.cz/inzerat/19028553/S ... -2216V.php
http://auto.bazos.cz/inzerat/19184785/S ... CY-4WD.php
Obrázek
enthusiastic.driver
Řidič začátečník
Příspěvky: 167
Registrován: čtv 02 úno 12:40

Re: Otočka přes ručku

Příspěvek od enthusiastic.driver »

Tak to ti příjde špatně...

Ověřeno několika valašskými zimami...
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Otočka přes ručku

Příspěvek od Vana »

mmira píše:
Vana píše:...podobně třeba u modelů Subaru s vizkózní závěrkou středového difu....
omyl, nevim jak to je udelano technicky, ale prave v Subaru (minimalne u vseho od rv 2000) lze tahat za rucku neomezene, blokuji se jen zadni kola.
Viskózní závěrka u centrálního difu trvale brání rozdílu otáček předních a zadních kol. Nikdy jsem neslyšel že by běžná cestovní subaru měla jakékoliv její odpojování, takže ručka by měla vždy brzdit všechny čtyři kola (u jedoucího auta). Pokud brzdí jen zadek, znamená to že závěrka prakticky nefunguje.

Jeslti je to nějak jinak, rád se nechám poučit
Uživatelský avatar
sune2009
Řidič začátečník
Příspěvky: 160
Registrován: pon 16 kvě 18:22

Re: Otočka přes ručku

Příspěvek od sune2009 »

Vana: Mám zkušenost s Imprezou diesel MY 11,která je 4x4 a jezdil jsem s ní na sněhu a vím,že se ručkou blokovala pouze zadní kola.Jednalo se o rychlosti od 30-80 km\h...
Fluence 1.6 16v
E46 330ci "roofless"
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Otočka přes ručku

Příspěvek od mmira »

vana: ja vazne nevim, ale nejak to vyreseno je a v realu to funguje. zkusim pohledat.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16360
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Otočka přes ručku

Příspěvek od pavproch »

pokud se pamatuju správně na moje blbnutí na sněhu (Oct I, II), tak u schadewerke 4x4 (H1, H2 i H4) zatáhnutí za ručku bleskově a úplně odpojuje zadek
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Otočka přes ručku

Příspěvek od Vana »

mmira, sune2009: pokud tam byla viskózní závěrka tak je to divné a nerozumím tomu. Jsm zvědavý jestli mi to někdo vysvětlí

pavproch: haldex je něco jiného, ten se opravdu řízeně odpojuje na ručku i při brzdění nožní brzdou
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Otočka přes ručku

Příspěvek od mmira »

nevim, nemuzu k tomu najit zadne podrobnosti. sam to mam od jisteho Wernera Gusenbauera, ktery pri kurzu vyslovene rekl, ze to lze u Subaru bez problemu delat. mozna jsem hned na zacatku zapomnel rict, ze se to dela s vyslapnutou spojkou.

lze videt treba na nasledujicim videu, kolem 5:50

Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Odpovědět