Styl rozjíždění podle auta?

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
MiN
Autoškolák
Příspěvky: 87
Registrován: pát 06 led 22:44

Re: Styl rozjíždění podle auta?

Příspěvek od MiN »

Použitelné vážně jen v té koloně, nebo když si chceš být jako začátečník jistý, že se rozjedeš plynule. V provozu budeš ale stejně používat ten "špatný" způsob.
aldor
Spolujezdec
Příspěvky: 7
Registrován: sob 29 zář 21:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Styl rozjíždění podle auta?

Příspěvek od aldor »

Osobně mi více sedí ten normální styl. Stejně hned jak pustím spojku tak sešlapávám okamžitě plyn..
Ono to bude asi fakt jen na naučení práce se spojkou ..
Chrysler Voyager fans - www.chryslervoyager.cz
Uživatelský avatar
bloody cardinal
Mistr volantu
Příspěvky: 623
Registrován: ned 30 říj 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Styl rozjíždění podle auta?

Příspěvek od bloody cardinal »

Eda píše:Naopak dobre se to da pouzit v pomalu jedouci kolone, da se jet treba na 2 nebo 3 bez plynu kdy auto drzi volnobezny otacky a teda i rychlost
jo, ale musí na to být dostatečný objem, 1.2 HTP tohle dá imho dost těžko.
aldor píše:Já se naštěstí učil i ten normální. Tento pomalejší lze použít pro rozjíždnění do kopce? Já jsem ho normálně v kopci použil (nebyl to zase nějaký velký kopec, tak nevím zda už tam je nutné se rozjíždět přes ručku.. )
do kopce potřebuješ větší sílu na rozjetí auta, protože překonáváš gravitaci, jen na spojku se rozjedeš těžko, pokud ten kopec za něco stojí.

autoškola (tedy alespoň B-klasse autoškola) učí základy - jak se rozjet, jak se základně udržet na cestě, jak se chovat v provozu. Já mám B noty několik let a pořád se učím a ještě dlouho se učit budu.
K nekterym lidem je treba prijit, dat jim facku a odejit. Nic nevysvetlovat, vubec nic nerikat, proste jen plesknout. Argumentace s debilem totiz nema smysl. --- bloodycardinal.bloger.cz

WRX STi & Challenger SRT8 392 FTW
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Styl rozjíždění podle auta?

Příspěvek od aikoN »

bloody cardinal píše: jo, ale musí na to být dostatečný objem, 1.2 HTP tohle dá imho dost těžko.
Po rovině to dá v pohodě, s mírnými obtížemi i do menšího kopce
Rychlost zabíjí!
Uživatelský avatar
kurburt
Řidič začátečník
Příspěvky: 141
Registrován: stř 16 úno 15:01

Re: Styl rozjíždění podle auta?

Příspěvek od kurburt »

prijde mi to jako prasarna + to urcite neni efektivni, podobne jako drzet v kopci na spojce v prokluzu
Odpovědět