Czechring - jarní poježdění

Ať už se chcete stát lepším řidičem, nebo poradit ostatním, jak se zlepšit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Moucha
Mistr volantu
Příspěvky: 871
Registrován: stř 16 úno 10:08
Bydliště: Gradec Králové

Re: Czechring - jarní poježdění

Příspěvek od Moucha »

Včera v HK - místní borci trénujou, driftém přímo do zahrádky :D

Obrázek
SSS - vdechne tě do života
Eda
Mistr volantu
Příspěvky: 530
Registrován: úte 10 kvě 11:14

Re: Czechring - jarní poježdění

Příspěvek od Eda »

Moje auto priprava na letni sezonu teprve ceka a nestihnu to...ale jen pro info, co je potreba si pripravit na okruh? Jeste sem nikdy nebyl, zajimalo by me napr. co jsou typicky chyby? Cemu se da predejit kvalitni pripravou? Je me jasny ze cokoliv neni 100% na aute bude poznat na okruhu o to vic...co sou dalsi veci na ktery se da pripravit? Pokud ma nekdo i treba odkaz na dobrej clanek (anglicky nevadi) pro okruhovy zacatecniky tak bych byl vdecnej...diky
M140i
Honda PCX
Civic 1.4i
ex e36 328i
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechring - jarní poježdění

Příspěvek od jarka »

Já zas tak zběhlý v okruhovým ježdění nejsem, každopádně když budeš jezdit na max, tak vždycky bude auto trpět (brzdy, zavěšení, motor), popř. kastle když něco nevyjde :) . Ale zrovna Czechring je spíš takový pomalejší okruh, kde třeba brzdy až tak netrpí. A v konfiguraci A+B je to vysloveně technická trať, kde jsou asi jen 2 trochu razantnější brždění z +-140. Ideální na trénink. Pojeď, nemusíš jezdit na plno ;) .

Ad. chyby: pro mě asi největší překvapení bylo, jak je náročný správně na okruhu brzdit. Takže vždy s rovnýma kolama na plno ve správný čas a do zatáčky bez brzd. Ale samozřejmě toho je víc, kup Horký volant tam je vše podstatné. Jo a ještě správný foukání kol, gumy se zhřívají a tlak stoupá, takže je potřeba ufouknout (někdy až o 0,4-0,5 baru).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
mmira
Moderátor
Příspěvky: 5088
Registrován: pon 07 úno 22:51

Re: Czechring - jarní poježdění

Příspěvek od mmira »

Eda: tak nejak, auto neni potreba nijak zasadne chystat. pojed, at je nas vic. nalejvarnu pro jezdeni ti dame na miste.
Autoforum.cz
V12 + H6 + V6d + R6t + R4t + R4t + R4 + R4 na dvou
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5591
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechring - jarní poježdění

Příspěvek od Snowman000 »

To Eda: Pokial je auto mechanicky OK, tak by to jazdenie malo vydrzat, hlavne ho na zaciatku prve kolo nechat zahriat a posledne vydychnut. Pre mna osobne bol pri prvom okruhovom zazitku najvacsi sok, narocnost na mna ako jazdca, bol som rozbity jak ciganska hracka po par jazdach...a to som tam bol asi na najpohodlnejsom a najpomalsom aute :D
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Czechring - jarní poježdění

Příspěvek od Bond007 »

priprava auta na jezdeni je nesmysl, potom se neni na co vymlouvat proc nejsi nejrychlejsi :D ja mel auto ve 100% stavu na okruh nachystany jen jednou, novy brzdy, semislicky, sestelovanej motor, vsechno rucne umyty a prelesteny a byla to posledni cesta tim autem a na okruh jsem ani nedojel :(
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
koncernova_simonka
Autoškolák
Příspěvky: 77
Registrován: stř 29 čer 07:22

Re: Czechring - jarní poježdění

Příspěvek od koncernova_simonka »

pro mě je to v týdnu nereálné no, škoda. zimáky jsem tam skoro nechala, mohla jsem otestovat letňáky :D
Eda
Mistr volantu
Příspěvky: 530
Registrován: úte 10 kvě 11:14

Re: Czechring - jarní poježdění

Příspěvek od Eda »

Je to dost narychlo, navic ted sem se vratil z dovolene tak uvidime jak se budou tvarit v praci. Dam vedet, kdyby to nevyslo tak su urcite pro nejakej pozdejsi termin, nekdy zacit musim :D
M140i
Honda PCX
Civic 1.4i
ex e36 328i
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Czechring - jarní poježdění

Příspěvek od jarka »

Konečně pořádné slovo - i po dovolený je potřeba se trochu zregenerovat :) .
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Czechring - jarní poježdění

Příspěvek od d1.8t »

Horký volant je kniha. :D
RWD
Odpovědět