Škoda Fabia III 1.0 MPI

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Michaela07
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 24 dub 21:58

Škoda Fabia III 1.0 MPI

Příspěvek od Michaela07 »

Hezký den,
mám možnost pořídit si Fabii r.v. 2016 s motorem 1.0 mpi.
Všude čtu vášnivé diskuze o tom, že lepší je motor od sekačky a že je nebezpečné vyrazit s tím do provozu.
Mě by ale zajímaly osobní zkušenosti. Auto bych měla téměř výhradně na městské popojíždění (škola, školka, nákupy). Na rodinné výlety máme samozřejmě auto jiné, takže vyrážet na dálnici bych se s tím opravdu nechystala.:)
Takže pokud je tu někdo, kdo má tento motor a používá ho jenom na ježdění po městě, budu ráda za zkušenosti.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Škoda Fabia III 1.0 MPI

Příspěvek od HondaMan »

Tomu kdo podobný motor zvažuje bude stačit. Nebezpečný je řidič. Nikdy ne auto.
Zde máš recenzi: https://www.garaz.cz/clanek/test-ojetin ... i-21006025
Na příměstský provoz je to bez problému. V rodině máme Punto (stejně velké auto) se 48kw a občas se s ním jezdí i po dálnici. Není to problém.
2.9T RWD
Michaela07
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 24 dub 21:58

Re: Škoda Fabia III 1.0 MPI

Příspěvek od Michaela07 »

Díky za odpověď i za odkaz. Recenze jsem pročítala, ale pod něma se pak právě vždycky objeví diskuze o tom, že musí jít o placený článek, protože takové auto je přece k ničemu.:)
Máme doma dva roky starého Superba, tak je mi jasné, že to bude jiné svezení, ale na druhou stranu, motat se s ním každý den před skolou a obchodem a hledat místo na zaparkování taky není žádná zábava.:)
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Škoda Fabia III 1.0 MPI

Příspěvek od tommas »

K tomu plánovanému užití bych nad tím ani moc neváhal.
Obecně Fabia III není vůbec špatné auto. S motorem 1.0 44kw jsem ji dostal jednou na víkend od slovenského Sixtu a i ta cesta Bratislava - Ostrava s tím byla v pohodě. Auto mělo příjemnou spotřebu, s hlučností to také nebylo nejhorší, samozřejmě jakékoliv předjíždění je potřeba hodně rozmýšlet nebo se do něj nepouštět.
Takže pokud se jedná o nějaký kus, u kterého víte o jeho historii, tak bych ji klidně jako druhé auto bral.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Michaela07
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 24 dub 21:58

Re: Škoda Fabia III 1.0 MPI

Příspěvek od Michaela07 »

Díky moc, ráda čtu pozitivní zkušenost.
Druhé auto potřebujeme a u tohoto právě známe historii, tak nás to láká.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1876
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Škoda Fabia III 1.0 MPI

Příspěvek od Zajda »

Fabia má narozdíl od Citigo naštěstí adekvátní převody k tomuto motoru.
Plynou z toho sice vysoké otáčky na dálnici, ale to očividně nebude problém.

Do města na popojíždění je ten motor svou konstrukcí výbornou volbou, narozdíl od verzí TSI.
Lepší už by byl jen hybrid nebo elektromobil :-)
《》
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1756
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Škoda Fabia III 1.0 MPI

Příspěvek od petr_riha »

Michaela07 píše: pon 25 dub 08:33 Díky moc, ráda čtu pozitivní zkušenost.
Druhé auto potřebujeme a u tohoto právě známe historii, tak nás to láká.
Pokud znáš historii, tak je to pravděpodobně od někoho známého. Šup se s ním domluvit na projetí a vyzkoušej si, jak se to chová v případě, že bys chtěla někoho předjíždět (tzn. průžné zrychlení z 60-70 na 90-100). Pokud to je do města, tak tam na výkonu motoru prakticky nezáleží.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Michaela07
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 24 dub 21:58

Re: Škoda Fabia III 1.0 MPI

Příspěvek od Michaela07 »

petr_riha píše: pon 25 dub 10:02
Michaela07 píše: pon 25 dub 08:33 Díky moc, ráda čtu pozitivní zkušenost.
Druhé auto potřebujeme a u tohoto právě známe historii, tak nás to láká.
Pokud znáš historii, tak je to pravděpodobně od někoho známého. Šup se s ním domluvit na projetí a vyzkoušej si, jak se to chová v případě, že bys chtěla někoho předjíždět (tzn. průžné zrychlení z 60-70 na 90-100). Pokud to je do města, tak tam na výkonu motoru prakticky nezáleží.
Prohlídku jsme domluvili na víkend, tak jsem zvědavá, jak se v tom pojede. Jenom jsem včera začetla do diskuzí a trošku mě to odradilo. Ale tady zatím čtu celkem pozitivní komentáře.:)
Uživatelský avatar
tommas
Pan Řidič
Příspěvky: 222
Registrován: sob 24 kvě 11:20
Bydliště: B, CZ

Re: Škoda Fabia III 1.0 MPI

Příspěvek od tommas »

Je to opravdu o tom použití. Pokud to má někdo jako služebák, tak je jasné, že nebude spokojený, protože samozřejmě vyšší desítky/stovky kilometrů denně by v tom nebyly žádný med.
Ale jako druhé auto pro město a příměsto proč ne? Na to to auto s touhle motorizací je určeno. Nepřímý vstřik, takže to nebude trpět krátkými trasami jen do školky/školy a ve městě díky kratším převodům opravdu ani ten výkon chybět nebude.
MG ZR MK2 105 - už není
Opel Astra J ST 1,7 CDTi - už není
Mazda 6 Wagon 2018 2,5 G194 - už není

VW Golf Alltrack 2022 2.0 TSI 4Motion
Michaela07
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: ned 24 dub 21:58

Re: Škoda Fabia III 1.0 MPI

Příspěvek od Michaela07 »

tommas píše: pon 25 dub 12:37 Je to opravdu o tom použití. Pokud to má někdo jako služebák, tak je jasné, že nebude spokojený, protože samozřejmě vyšší desítky/stovky kilometrů denně by v tom nebyly žádný med.
Ale jako druhé auto pro město a příměsto proč ne? Na to to auto s touhle motorizací je určeno. Nepřímý vstřik, takže to nebude trpět krátkými trasami jen do školky/školy a ve městě díky kratším převodům opravdu ani ten výkon chybět nebude.
To ráda čtu, děkuju za reakci..:)
Odpovědět