Nová Octavia 1.4 TSI nebo 1.8 TSI?

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1875
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nová Octavie 1.4 TSI nebo 1.8 TSI?

Příspěvek od Zajda »

jerry píše:Vzal bych taky 1.8 TSI - nejen vyšší výkon, ale hlavně i krouťák, k tomu multilink vzadu.
Že by se 150 koňový motor s 250 N.m krouťákem měl s Octavií (1300 kg nebo kolik?) zadýchávat bych neřekl.
A udávaný maximální krouťák má 1,8 stejný jako 1,4 mimochodem. Očividně jej omezili v obou případech na 250 N.m kvůli převodovce.

Že nemá multilink je škoda, zase na zadní nápravě s torzní příčkou je míň dílů na servis :-)
A pokud se nemýlím tak 1,8 TSI je jen k nejvyšším výbavám, což staví věci do jiné perspektivy.
To už pak asi vyjde nejlíp připlatit za 2.0 TSI RS s ohledem na cenu vs výbavu :-)
《》
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5482
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Nová Octavie 1.4 TSI nebo 1.8 TSI?

Příspěvek od M.Z. »

Papír snese všechno, 1,8 bude mít lepší průběh.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1875
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nová Octavie 1.4 TSI nebo 1.8 TSI?

Příspěvek od Zajda »

Papír ano, ale ta převodovka očividně ne :-)
《》
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Nová Octavie 1.4 TSI nebo 1.8 TSI?

Příspěvek od jerry »

Nechce se mi nikde hledat grafy, ale jel jsem 1.4 i 1.8 a z toho druhého jmenovaného jednoznačně lepší dojem. Dospělejší motor v celém průběhu otáček.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3231
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Nová Octavie 1.4 TSI nebo 1.8 TSI?

Příspěvek od mattonecz »

nebude v létě 2.0tsi 140kw? to bude ideál :)
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
macka
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pát 16 bře 17:16

Re: Nová Octavie 1.4 TSI nebo 1.8 TSI?

Příspěvek od macka »

Díky za názory. Dvoulitr v benzínu je pro mé účely asi již zbytečné. Po dálnici nejezdím a na našich okreskách se moc závodit nedá. Jde mi čistě jen o to, abych se spolehlivě dopravila do práce/ke koním/do hor a auto mě nesežralo (ať už náklady na servis nebo PHM). Důležitější je pro mne trvanlivost než komfort. Takže nějaký hluk v kabině pro mne nebude nic nepřekonatelného. Zatím mi tedy dle recenzí a testů co jsem kde dohledala vychází 1.4 TSI. Náprava je sice horší, ale jednodušší - tedy levnější případná oprava. BTW u 1.4 TSI (110 kW) udávají 1500 kg na bržděný vozík.... fakt to ten motor příležitostně zvládne? Já podobné váhy tahala vždy za motorem minimálně 1.9, ale pravda TDI, takže kW byli nižší, než u 1.4 TSI.
macka
Adept autoškoly
Příspěvky: 13
Registrován: pát 16 bře 17:16

Re: Nová Octavie 1.4 TSI nebo 1.8 TSI?

Příspěvek od macka »

A ještě dotaz.... Tažné zařízení.... je možné si jej dát již z výroby za příplatek cca 15 tis, což mi tedy příjde mnoho a když si nechám TZ domontovat dodatečně, vyjde mě to maximálně na polovinu.... Někde sice píšou, že při instalaci TZ již ve výrobě tomu přizpůsobí spojku a nevím co všechno, ale 1.4 TSI se již prý nevyrábí a prodávají se už jen vyrobené modely. Tedy by mi stejně TZ domontovali dodatečně bez úprav spojky? Což mi může udělat kdokoli jiný (s certifikátem samozřejmě) za menší peníz. Nebo se pletu? Díky :)
Noldo
Řidič začátečník
Příspěvky: 150
Registrován: čtv 01 bře 18:45

Re: Nová Octavie 1.4 TSI nebo 1.8 TSI?

Příspěvek od Noldo »

Som presvedčený, že pri montáži TZ sa spojka neprispôsobuje, takže či originál alebo dodatočne je asi jedno. Superb vie mať to elegantné TZ, ktoré sa vysúva zpod nárazníku. Ak by bolo to od škodovky tiež takéto, tak by som si priplatil.
Kľudne by som zvolil slabšiu 1,4. Určite sa netreba báť hluku v kabíne a nedostatok výkonu sa dostaví iba pri tesnejších predbiehaniach, prípadne tom ťahaní. Tých 250 nm je podobný točivý moment ako malo 1,9tdi, takže príležitostne to asi dá, ale nie je to motorizácia na ťahanie.
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1875
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Nová Octavie 1.4 TSI nebo 1.8 TSI?

Příspěvek od Zajda »

Já bych hlavně zdůraznil že nejsilnější naladění ve kterém se 1,9 TDI motory běžně vyskytovaly je 96 kW (130 koní) a cca 300 N.m. Pominu Golfy GTI a Seaty Cupra 110 nebo 118 kW. Takže jestli nebyl problém s dynamikou auta s 1,9 TDI, nebude ani s 1,4 TSI. Jistě ten motor nebude tak robustní a mechanicky předimenzovaný jako staré diesly, ale to už nebude asi žádný.
《》
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Nová Octavie 1.4 TSI nebo 1.8 TSI?

Příspěvek od lampa »

1.4 bude stacit a co jsem slysel, tak by mela byt i spolehlivejsi, nez 1.8.
Odpovědět