Vysoká spotřeba oleje Octavia 1

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Milóš
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 02 úno 16:59

Vysoká spotřeba oleje Octavia 1

Příspěvek od Milóš »

Zrdravím,
mám Octavii 1 1.6 75kw, nalítáno 130 xxx, dva měsíce po výměně oleje, rozvodů a TK.
Problém spočívá v myslím si že více než vysoké spotřebě motorového oleje (používám olej 10-W40) a na 1000 km, mi to vychází na necelý litr oleje.. :/
Vůz mám půl roku, takže nemohu moc soudit jak to se spotřebou oleje bylo dříve - řádově před zmíněnou TK jsem olej zkrátka dolil když bylo třeba a kilometry nějak nesledoval.
Otázka tedy je co si mohu zkontrolovat sám, zda lze takhle posoudit o co by se mohlo jednat, případně jak dlouho je možné takhle jezdit. Měsíční nájezd činní okolo 1500 km a minimálně dva měsíce, kdy budu řešit zároveň výměnu brzd si větší výdaje moc dovolit nemohu.
Ještě dodám, že skvrn pod vozem si všímám, ale s největší pravděpodobností se jedná o olej z převodovky, o jejíž netěsnoti bohužel vím..
Kuban
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: pát 28 dub 09:01

Re: Vysoká spotřeba oleje Octavia 1

Příspěvek od Kuban »

tak olej z převodovky poznáš snadno. Čichem, smrdí mnohem víc.... Takže nepřemýšlej a konej.

V opačném případě to může být olej vytékající z turba nebo z vany klikové skříně, nebo těsnění pod hlavou (prasklá hlava třeba)

Problémy pak mohou být vnitřního charakteru. Pítní kroužky atpd.... Ale tomu předbíhá vizualní kontrola a likvidace vnějších úniků.
Milóš
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 02 úno 16:59

Re: Vysoká spotřeba oleje Octavia 1

Příspěvek od Milóš »

Turbo to být nemůže, to mi tam ve výrobě nějak nedali, a na hlavu to taky nevypadá, to by myslím žralo i chladící kapalinu, a to nežere vůbec.
Spíše bych tedy tipoval ty pístní kroužky
Bond007
Economy Run Master
Příspěvky: 2470
Registrován: pon 07 úno 18:18

Re: Vysoká spotřeba oleje Octavia 1

Příspěvek od Bond007 »

poměřit tlaky ve válcích to chce a potom budeš moudřejší.
BMW ///M3 competition
Mini Cooper JCW
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2041
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Vysoká spotřeba oleje Octavia 1

Příspěvek od GeneHawkins »

Možná vyzpovídat toho důchodce, co s tím předtím jezdil jenom do Lidlu...
Spalenegumy
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: ned 29 kvě 15:03

Re: Vysoká spotřeba oleje Octavia 1

Příspěvek od Spalenegumy »

Měl jsem Audi A3 8L stejný motor, najeto přes 300 tisíc a spotřebu oleje jsem měl asi litr na 2 tisíce km nějak ... Tyhle motory jsou celkem známé tím že žerou olej ... Tchán měl taky spotřebu na O1 nějak 1L/1000Km. Tuším že vyměnil pístní kroužky, možná ještě něco dalšího, teď si nejsem jistej, vyšlo ho to na cca 7000 i s prací a už mu to nežere olej vůbec ...
Odpovědět