koupit Fabii nebo Octavii ?

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Uživatelský avatar
Slav3k
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: pát 07 dub 14:48

koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od Slav3k »

Dobrý den,

doteď jsme byli vlastníky a relativně spokojenými uživateli škody Fábie, bohužel však díky chybě technika jsme o ni přišli (někdo nám nechal hadr na výfuku u motoru a díky tomu vyhořel celý motor).

Nyní hledáme nějakou adekvátní náhradu. Přirozeně, když do teď jsme měli fábii tak otec lobuje za novou Fábii (máme k tomu třeba 8 kol náhradních ...). Já protože bych rád auto rád využíval také na výpravy do hor a prostě na výlety tak lobuji za octavii (myslím že může mít větší prostor úložný?)

Chci se teda zeptat na pár věcí:
1) kompatibilita kol Fábia - octavia? Lze použít ty kola co nám zbyla po Fábii 1.0 na nějakou oktávii?
2) Co myslíte, je lepší fábia nebo oktávia?
3) Doteď jsme jezdili na plyn v té fábii. Fungovalo to celkem dobře, chci se však zeptat, je pravda, že jízda na plyn může mít vliv na životnost motoru? Tedy že ji snižuje?


Při nákupu nového automobilu u nás hrají tyto priority:
- Otec trvá na LPG (Ať už aby to nové auto mělo, nebo přemontovat LPG z naší staré fábie 1.0L junior).
- Já bych byl rád za větší úložný prostor, popř možnost zahrádky na které by byla rakev (jezdíme na výlety).
- cena kolem 50.000 kč? Je to reálné?

Díky za vaše názory,
přeji Vám příjemný zbytek dne
s pozdravem
Slávek :)
Já: Ford Galaxy mkII 2.3 107kw LPG/ben
Otec: Ford focus II r.v. 2006 combi 1.6
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3969
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od HondaMan »

Ad 1) Ne; Mám ale obavu, že z Fabie 1.0 nebudou kola pasovat ani na žádnou jinou Fabii, než je 1.0 Junior. To jsou 13"?
Ad 2) Záleží na způsobu užití. Octavia je větší, pohodlnější, má větší spotřebu a mírně dražší servis.
Ad 3) Ano
Ad přemontování LPG: Pravděpodobně zase max do slabé Fabie. U silnějších motorů nebude stávající systém stačit
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od Lachende Bestien »

Shořelým motorem se vám dostalo jasného znamení shůry, že než fobii jr. 1.0 na plyn provozovati, lépe už na (e-)kole jezditi.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Uživatelský avatar
Slav3k
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: pát 07 dub 14:48

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od Slav3k »

HondaMan píše:Ad 1) Ne; Mám ale obavu, že z Fabie 1.0 nebudou kola pasovat ani na žádnou jinou Fabii, než je 1.0 Junior. To jsou 13"?
Ad 2) Záleží na způsobu užití. Octavia je větší, pohodlnější, má větší spotřebu a mírně dražší servis.
Ad 3) Ano
Ad přemontování LPG: Pravděpodobně zase max do slabé Fabie. U silnějších motorů nebude stávající systém stačit
Díky za odpověď. Ty kola jsou 13" zimní a 14" letní
To jsem si cca tak představoval, že oktávia bude větší a pohodlnější. Ale zase na výpravy větší by byla výhodnější no.
Tak já jdu projíždět Bazoš, kdyby se nějaký dobrý kauf naskytnul, bylo by to moc fajn.

Slávek :)
Já: Ford Galaxy mkII 2.3 107kw LPG/ben
Otec: Ford focus II r.v. 2006 combi 1.6
Uživatelský avatar
Slav3k
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: pát 07 dub 14:48

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od Slav3k »

Co si myslíte o násludíjící octavii za 29000? Nepíše tam bohužel moc podrobností. Zkusím ověřit. Ale co těch 300 000 není to už trochu problém?

https://auto.bazos.cz/inzerat/77015063/ ... LPG-16.php
Já: Ford Galaxy mkII 2.3 107kw LPG/ben
Otec: Ford focus II r.v. 2006 combi 1.6
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od Stepan »

300k minimálně mají najeto dávno všechny...
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1936
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od Lachende Bestien »

V Čezku přiznaných 300 000 najetých km (takže klidně 400-500) v kombinaci s provozem na LPG vidím jako velmi rizikovou "investici"; motor bude s největší pravděpodobností před smrtí.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Uživatelský avatar
Slav3k
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: pát 07 dub 14:48

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od Slav3k »

trochu jsem si začal pročítat články o koupi auta z druhé ruky. Nerad bych nic uspěchal. Slyšel jsem, že existuje nějaká nová appka, nebo prostě registr, kde se dá trochu ověřit skutečný stav tachometru podle SPZ? Víte o tom něco?
Já: Ford Galaxy mkII 2.3 107kw LPG/ben
Otec: Ford focus II r.v. 2006 combi 1.6
Uživatelský avatar
eLzyx
Autoškolák
Příspěvky: 57
Registrován: pon 07 kvě 11:38

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od eLzyx »

https://www.kontrolatachometru.cz/

ale nelze to brát jako bernou minci.

moje rada ... ať si táta koupí co chce, je to jeho boj. Moc bych mu neradil, pokud si o to sám neřekne. Ať se to neotočí proti tobě.
A moje rada č.2 ... kup si vlastní
Volvo S60 2.4T
VW T2
Uživatelský avatar
Slav3k
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: pát 07 dub 14:48

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od Slav3k »

No jako jo je to pravda, at si koupí co chce ... zase na druhou stranujá svoje auto prostě ještě živit nechci ... a ve spoluvlastnění auta vidím mnoho výhod. :)
To s tím VIN jsem se dočetl že je důležité pořešit. Dále jsem četl, že škodovka umí říct taky něco podle vinka, když se jim zavolá, tak prý řeknou co ví o tom VIN.

Dále kolegové mi říkali že prý často platí čím větší objem motoru, tím větší výdrž. Takže třeba 2litr vydrží více tisíc km než nějaký jednolitr. Platí tam nějaká přímá úměra mezi objemem motoru (válců) a jeho očekávanou životností?
Já: Ford Galaxy mkII 2.3 107kw LPG/ben
Otec: Ford focus II r.v. 2006 combi 1.6
Odpovědět