koupit Fabii nebo Octavii ?

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Uživatelský avatar
Slav3k
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: pát 07 dub 14:48

Re: Důkaz stočeného tacha?

Příspěvek od Slav3k »

Chcou za to 84k, ano trochu jsem z toho zahysterčil to je pravda. Omlouvám se, poprvé koupě auta ...
Naposledy upravil(a) pavproch dne sob 22 črc 09:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: edit by -pp-: přesunuto a sloučeno do jediného vlákna
Já: Ford Galaxy mkII 2.3 107kw LPG/ben
Otec: Ford focus II r.v. 2006 combi 1.6
Uživatelský avatar
Slav3k
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: pát 07 dub 14:48

Ford Focus 1.6 r.v. 2006

Příspěvek od Slav3k »

Vážení, tak nakonec naše hledání nabralo nový směr, když jsme našli úplně jiné auto než jsme původně hledali, ale v opravdu pěkném stavu jak karoserie, tak interiér, tak dokumentovaná servisní minulost. Myslíte, že je to dobrý kauf? Díky za názory :)

Cena: 88 000 Kč
V provozu od: 6/2006
VIN: WF0WXXGCDW6T01523
Tachometr: 216 579 km
Palivo: benzín
Objem: 1 596 ccm
Převodovka: manuální (5 stupňová)
Klimatizace: manuální
Výkon: 74 kW (101 koní)
Druhý majitel
Servisní knížka:ano - částečně vyplněná
Země původu: Česká republika
STK: 7/2018

Výbava:
ABS LPG v TP tónovaná skla autorádio mlhovky vyhřívaná zrcátka CD přehrávač nastavitelná sedadla vyhřívané čelní sklo
centrální zamykání nastavitelný volant výsuvné opěrky hlav dělená zadní sedadla originál autorádio výškově nastavitelné sedadlo řidiče el. ovládání oken pohon 4 x 2 zadní stěrač imobilizér posilovač řízení závěsné zařízení v TP isofix střešní nosič litá kola tažné zařízení
Já: Ford Galaxy mkII 2.3 107kw LPG/ben
Otec: Ford focus II r.v. 2006 combi 1.6
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od vonkreuz »

LPG je lákavé. Má to jednou chybičku. Aby ve tvém okolí byl někdo, kdo ti to odservisuje, plynaři mi přijdou celkem sebestřední a neradi dělají cizí i stalace. Řekněme, že tam je Landirenzo nebo Lovato. Ale v tvém okolí (cca 20km) servisují jenom Magic... Nezapomeň chtít i servisku od onoho lpg.

Kupuješ jedno z nejběžnějších aut v tyhle zemi. Obejdi více velkých bazarů a divej se jak zhruba vypadají auta v tvé cenové hladině. Využij toho, Abys mohl porovnávat.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16308
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od pavproch »

A fčíl protinázor: plyn v autě je pokus o (ne)řízenou sebevraždu.... dobrovolně si dávat do auta plynovou láhev a instalaci.... pro pár "ušetřených" kaček..... brrrrrr.... 8-x

(Sem divnej, já to o sobě vím..... :ymhug: )
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Slav3k
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: pát 07 dub 14:48

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od Slav3k »

Diky panove za nazor, ucinim jak rikate, bazary v prostejove mame hojne. Co jsem se dival na bazosi, nasel jsem i nizsi ceny ale starsi r.v., nebo to melo chybicku nejakou. Dokumenty jsem od toho videl i od plynu, jen jsem si ofotil pouze TP. Lpg je delane 07/2016, takze super novy je. Omrknu vyrobce lpg
Já: Ford Galaxy mkII 2.3 107kw LPG/ben
Otec: Ford focus II r.v. 2006 combi 1.6
nenapadny.sofer
Pan Řidič
Příspěvky: 203
Registrován: čtv 03 led 15:19

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od nenapadny.sofer »

Nevím, co je to za auto, podle VINu jsem líný to hledat, každopádně to, že někdo před rokem namontoval LPG a teď se auta zbavuje, je spíš důvod k obezřetnosti, než k radosti...
Uživatelský avatar
Slav3k
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: pát 07 dub 14:48

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od Slav3k »

Néééé teď jsi mi zase l do hlavy velmi chmurné myšlenky, když podotýkáš proč to auto jde pryč, když je tam nové LPG. Ted nebudu spát. Ale má to trochu něco do sebe :(

jedná se o tohle:
https://auto.bazos.cz/inzerat/76921458/ ... limaCR.php
Já: Ford Galaxy mkII 2.3 107kw LPG/ben
Otec: Ford focus II r.v. 2006 combi 1.6
Uživatelský avatar
_sulcik_
Pan Řidič
Příspěvky: 416
Registrován: sob 05 zář 11:39

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od _sulcik_ »

pavproch píše:A fčíl protinázor: plyn v autě je pokus o (ne)řízenou sebevraždu.... dobrovolně si dávat do auta plynovou láhev a instalaci.... pro pár "ušetřených" kaček..... brrrrrr.... 8-x

(Sem divnej, já to o sobě vím..... :ymhug: )
Ta láhev na plyn je paradoxně bezpečnější než benzínová nádrž :D Což nemění nic na tom že plyn do auta taky nechci (znova) :D
Nejhezčí pohled na silnici je skrz prorezivělou podlahu na dvojitou plnou čáru.
nenapadny.sofer
Pan Řidič
Příspěvky: 203
Registrován: čtv 03 led 15:19

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od nenapadny.sofer »

Slav3k píše:Néééé teď jsi mi zase l do hlavy velmi chmurné myšlenky, když podotýkáš proč to auto jde pryč, když je tam nové LPG.
Nechal si namontovat LPG, neujel ani devět tisíc km (!) a auto jde pryč. Určitě bude mít připravenou nějakou legendu, že už nepotřebuje kombík, nebo že se mu přestaly líbit červený auta, ale já bych spíš řek, že se od tý doby to auto sere a on už neví, co s tím... Plus teda nejsem žádnej odborník ani přes fordí motory, ani přes LPG pohon, ale u dvoulitrů se na internetech řeší, že existují jakési dvě verze, jedna na LPG pohon zcela nevhodná a druhá s nějakými úpravami, která je vhodnější. Nevím, jak je to u šestnáctek, znalec by doplnil, případně UTFG.
Uživatelský avatar
Slav3k
Autoškolák
Příspěvky: 69
Registrován: pát 07 dub 14:48

Re: koupit Fabii nebo Octavii ?

Příspěvek od Slav3k »

Taková zajímavost, našel jsem paní bývalou majitelku auta a trochu jsem se poptal (auto pro ni prodává někdo jiný, takový soukromník).

Paní byla velmi vstřícná, napsala:
"Dobrý den,
spokojenost byla. Auto v pohodě. Nevím co vám říkal prodávající:je tam nova spojka, před výměnou oleje, nový plyn. Do auta je potřeba po koupi ještě investovat."

"S LPG problém není, ale je potřeba dalších jiných investic: hučí ložisko u převodovky, zadní brzy, filtry, olej, chtělo by to rozdělovnik mazání LPG."

Prý klidně povykládají i více o autě. Tak ale hlavně že byli s autem spokojeni a zdá se že v byli velmi pečliví co se týče údržby. Nevím kolik a jak závažné jsou věci výše zmíněné, ale snad je to ok :)

EDIT: Asi půjdeme s lahví vína zítra na návštěvu k předchozím majitelům na pokec.
EDIT2: Kolik km si myslíte, že bychom museli s vozem najet, abychom jakž takž prokázali jeho spolehlivost? Škoda, že jsem bohužel laik a vůbec tedy neumím posoudit závažnost či oprávněnost těch tvrzení ohledně nutné blízké údržby auta. :(
Já: Ford Galaxy mkII 2.3 107kw LPG/ben
Otec: Ford focus II r.v. 2006 combi 1.6
Odpovědět