Favorit 136L 1989 chcípá !

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
LiquidScale
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 28 čer 09:25

Favorit 136L 1989 chcípá !

Příspěvek od LiquidScale »

Zdravím všechny,

mám Fačko 89 karbec 136L - najeto 62 000 km garážováno vždy přes zimu, bez koroze s STK do 2018. Měnen motor po prasklém těsnění pod hlavou-značně poškozený motor (nový motor byl přes kamaráda v super stavu).

Nyní mi však dle známého blbne elektrika. Auto při zahřátí ztrácí otáčky a neustále kolísá a dřív nebo později i zhasne. Při přidání plynu a následném uvolnění pedálu či jeho ubrání výrazně cuká a já tak jezdím konstantně s nohou mezi brzdou a plynem a vždy na neutrál musím motor vytáčet, aby nezhasl.

Kolega se odmítl pouštět do elektroinstalace, jelikož má své práce dost a přes elektriku není tak, jak přes mechaniku. Prý by však mohlo jít o pojistkovou skříň či elektromagnetický ventil volnoběhu.

Proto Vás prosím, nemáte s tímto zkušenosti?

Ještě lépe - neznáte někoho z Ostravy a okolí, kdo by měl chuť se v tom pohrabat a nevybrakovat mi výrazně peněženku? Mám k tomu autu blízký vztah a sám se do toho určitě nepustím.

Moc díky!
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Favorit 136L 1989 chcípá !

Příspěvek od KDB »

Začal bych změnou benzínu. U nepříliš provozovaných kusů dávám OMV 100okt. , jinak biosložka nadělá komplikace.
Pak projít svíčky, kabely, víčko rozdělovače + palec...
MG - radost až na kost.
Odpovědět