Karoq

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Škodovák65
Autoškolák
Příspěvky: 22
Registrován: pon 04 pro 10:44

Re: Karoq

Příspěvek od Škodovák65 »

Jo tak to s tím poskakováním aut s motorem 1.5 TSI je hodně vážné . :(

Volkswagen uznává problém s motorem 1,5 TSI Evo

Volkswagen uvedl, že si je vědom případné chyby svého benzinového motoru o objemu 1,5 litru - a nevylučuje případné stažení z trhu, které by mohlo postihnout tisíce vozů ve Velké Británii.

1.5-litrový benzinový motor TSI Evo debutoval v roce 2017 v Golfu a nyní je v prodeji v celém sortimentu jako náhrada starého turbodmychadla o objemu 1,4 litru. V současné době je k dispozici v modelech Golf, T-Roc a Arteon a dalších vozidel skupiny Volkswagen.

Společnost HonestJohn.co.uk kontaktovala společnost Volkswagen poté, co čtenář oznámil, že jeho příručka T-Roc 1.5 vyvinula "chladné" pocity při studeném počasí - něco, co jsme také zažili v našem dlouhodobém testovacím automobilu SEAT Arona .


Ve vyjádření společnosti Volkswagen v Německu společnost uvedla: "Společnost Volkswagen si je vědoma zpráv od zákazníků, kteří si stěžují, že některé vozy vybavené 1,5 litrovým motorem TSI Evo s manuální převodovkou mohou být v chladné fázi mírně váhavé.

"V současné době vyvíjíme řešení, které zabraňuje těmto vzácným účinkům v postižených vozidlech."

Když se rozhodlo, zda by to mohlo vést k odvolání všech 1,5-litrových Volkswagens ve Velké Británii, řekl mluvčí, že nemají "žádné další informace, které by mohly přidat k prohlášení v této fázi".

Při uvedení motoru o objemu 1,5 litru zkontroloval Volkswagen trend snižování, když nahradil čtyřválcový motor o objemu 125 kW 1,4 a 1,5 čtyřválce s výkonem 150 koní. Cílem tohoto kroku bylo zlepšit výkonnost a zajistit lepší spotřebu paliva v reálném světě.
HOUZJ5AJ
Řidič začátečník
Příspěvky: 156
Registrován: stř 11 črc 13:45

Re: Karoq

Příspěvek od HOUZJ5AJ »

Nemáte někdo aktuální info ke Karoqu 2.0 TSI 4x4 automat? Bude, nebude? V ceníku je, v konfigurátoru zase není, tak nevím?
4.4 V8 390 kW, 5.0 V8 338 kW
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Karoq

Příspěvek od řidičBOB »

heh...to je dobrá otázka, kdy?! :-)
Bude - aktuálně jsou ty motory nedostupné - čeká se na homologaci WLTP2.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
leonidas
Pan Řidič
Příspěvky: 464
Registrován: sob 22 zář 09:02

Re: Karoq

Příspěvek od leonidas »

Škodovák65 píše:Jo tak to s tím poskakováním aut s motorem 1.5 TSI je hodně vážné . :(

Volkswagen uznává problém s motorem 1,5 TSI Evo

Volkswagen uvedl, že si je vědom případné chyby svého benzinového motoru o objemu 1,5 litru - a nevylučuje případné stažení z trhu, které by mohlo postihnout tisíce vozů ve Velké Británii.

1.5-litrový benzinový motor TSI Evo debutoval v roce 2017 v Golfu a nyní je v prodeji v celém sortimentu jako náhrada starého turbodmychadla o objemu 1,4 litru. V současné době je k dispozici v modelech Golf, T-Roc a Arteon a dalších vozidel skupiny Volkswagen.

Společnost HonestJohn.co.uk kontaktovala společnost Volkswagen poté, co čtenář oznámil, že jeho příručka T-Roc 1.5 vyvinula "chladné" pocity při studeném počasí - něco, co jsme také zažili v našem dlouhodobém testovacím automobilu SEAT Arona .


Ve vyjádření společnosti Volkswagen v Německu společnost uvedla: "Společnost Volkswagen si je vědoma zpráv od zákazníků, kteří si stěžují, že některé vozy vybavené 1,5 litrovým motorem TSI Evo s manuální převodovkou mohou být v chladné fázi mírně váhavé.

"V současné době vyvíjíme řešení, které zabraňuje těmto vzácným účinkům v postižených vozidlech."

Když se rozhodlo, zda by to mohlo vést k odvolání všech 1,5-litrových Volkswagens ve Velké Británii, řekl mluvčí, že nemají "žádné další informace, které by mohly přidat k prohlášení v této fázi".

Při uvedení motoru o objemu 1,5 litru zkontroloval Volkswagen trend snižování, když nahradil čtyřválcový motor o objemu 125 kW 1,4 a 1,5 čtyřválce s výkonem 150 koní. Cílem tohoto kroku bylo zlepšit výkonnost a zajistit lepší spotřebu paliva v reálném světě.
A už víc ti dál nenapsal nikdo?
Lubo
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: úte 23 dub 09:09

Re: Karoq

Příspěvek od Lubo »

[quote="Škodovák65"]Jo tak to s tím poskakováním aut s motorem 1.5 TSI je hodně vážné . :(

Mám nového Karoka týždeň. Z garáže so studeným motorom vychádzam do dlhšieho strmého kopca, ale žiadne skákanie som nezaregistroval. Asi je to už vyriešené.
Škodovák65
Autoškolák
Příspěvky: 22
Registrován: pon 04 pro 10:44

Re: Karoq

Příspěvek od Škodovák65 »

Kolego ,to je jenom dobře že se to pohnulo k lepšímu, protože v pátek si jedu pro nového Karoqa také !! Dám vědět jak na tom je s tím poskakováním. :-bd
Škodovák65
Autoškolák
Příspěvky: 22
Registrován: pon 04 pro 10:44

Re: Karoq

Příspěvek od Škodovák65 »

Tak týden uplynul ,najel jsem nějaké km a můžu zatím říci jen pozitiva ,nic neskáče ,jede plynule, bezvadně se řídí a má slušnou spotřebu . Dodržuji zajíždění a i tak se dá jet velmi svižně , moje spotřeba po kopcovitém terénu po Drahanské vrchovině, kde jsou samé zatáčky prudké stoupání a klesání včetně mnoho vesniček směr na Olomouc, tak mě spotřeba docela překvapila ,na palubce se objevilo po ujetí 105 km 5.9 l/100 km. Řazení rychlostí manuální převodovky podle doporučení palubního počítače.V kocích jsem raději volil nižší stupeň i když mě nabádal přeřadit 5-6 ,to jsem si netroufal ,otáčky na 6 padaly na 1700/min to pro záběh není zrovna v kopcích to pravé ořechové.
Tolik zatím ,jestli to zde vůbec někoho zajímá. :)
Uživatelský avatar
mattonecz
Letec
Příspěvky: 3205
Registrován: čtv 01 zář 10:56

Re: Karoq

Příspěvek od mattonecz »

radit podle toho PC je o hubu. obecne pod 2.5tis to nema pri akceleraci smysl
2022 Audi A4 Allroad 40TDI 150kw
ex :( 2022 Audi Q5 50TDI 210kw
leonidas
Pan Řidič
Příspěvky: 464
Registrován: sob 22 zář 09:02

Re: Karoq

Příspěvek od leonidas »

Škodovák65 píše:Tak týden uplynul ,najel jsem nějaké km a můžu zatím říci jen pozitiva ,nic neskáče ,jede plynule, bezvadně se řídí a má slušnou spotřebu . Dodržuji zajíždění a i tak se dá jet velmi svižně , moje spotřeba po kopcovitém terénu po Drahanské vrchovině, kde jsou samé zatáčky prudké stoupání a klesání včetně mnoho vesniček směr na Olomouc, tak mě spotřeba docela překvapila ,na palubce se objevilo po ujetí 105 km 5.9 l/100 km. Řazení rychlostí manuální převodovky podle doporučení palubního počítače.V kocích jsem raději volil nižší stupeň i když mě nabádal přeřadit 5-6 ,to jsem si netroufal ,otáčky na 6 padaly na 1700/min to pro záběh není zrovna v kopcích to pravé ořechové.
Tolik zatím ,jestli to zde vůbec někoho zajímá. :)
Spíš asi ne..jak vypadá tvé auto,máš fotky? jestli nějaké auto máš..
Škodovák65
Autoškolák
Příspěvky: 22
Registrován: pon 04 pro 10:44

Re: Karoq

Příspěvek od Škodovák65 »

Které auto máš na mysli?Mám jich pět . :)
Odpovědět