Cukání motoru 1.6 Octavia

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Milóš
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 02 úno 16:59

Cukání motoru 1.6 Octavia

Příspěvek od Milóš »

Zdravím, mám Octavii Tour - 1.generace.
Nedávno jsem měl problém s občasným cukáním motoru v tahu. V autorizovaném servisu mi tedy byli vyměněny svíčky za nové a autíčko zase pěkně jelo.
Včera se ale bohužel s rozsvícením kontrolky kontroly výfukových plynů cukání opět dostavilo a nyní pokud točím zhruba pod 2500 otáček, tak motor stále cuká a například do kopců se mu moc nechce. Taky se mi na 'vyježděné" trase zvedla průměrná spotřeba cca o litr.
Nevíte prosím někdo čím by to mohlo být, případné co bych měl zkontrolovat?
Uživatelský avatar
Zajda
Letec
Příspěvky: 1874
Registrován: ned 04 lis 03:01

Re: Cukání motoru 1.6 Octavia

Příspěvek od Zajda »

Střelím od boku závadu lambda sondy, ale měl bys navštívit nějakého normálního mechanika namísto nevolníků v autorizovaném servisu náhodně měnících díly.
《》
Milóš
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 02 úno 16:59

Re: Cukání motoru 1.6 Octavia

Příspěvek od Milóš »

Taky mě napadla. Nojo, asi to bude lepší :)
Milóš
Adept autoškoly
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 02 úno 16:59

Re: Cukání motoru 1.6 Octavia

Příspěvek od Milóš »

Ještě bych se chtěl poptat, co hrozí když s autem před návštěvou servisu ujedu přibližně ještě 200 km (jinak to bohužel nejde). Není v tomhle případě lambdu lepší DOČASNĚ odpojit? Případně kde přesně ji odpojím?
ventil
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 25 úno 14:21

Re: Cukání motoru 1.6 Octavia

Příspěvek od ventil »

Závadu jsem řešil ještě v záruce u Toura 1.6 BFQ. Mě diagnostika nic nehlásila, cukání bylo v ustálené rychlosti cca 80 na rovině. V servise jsem byl za debila, prý tankuju sračky a mám nabrat od mušle to jejich placebco v-síla, brali mi dokonce vzorky paliva na jejich nezávislý haha rozbor. Nevěděli si rady, přinutil jsem je aspoň vyměnit svíce Byl jsem tam asi 5x, systém pokus omyl funguje dokonale a nakonec vyměnili EGR ventil ekohajzl známý i z fábií a bylo po cukání. V autorizáku co jim diagnostika nenapíše, to není závada.
Uživatelský avatar
EL_XEL
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: úte 26 črc 12:19

Re: Cukání motoru 1.6 Octavia

Příspěvek od EL_XEL »

Milóš píše:Zdravím, mám Octavii Tour - 1.generace.
Nedávno jsem měl problém s občasným cukáním motoru v tahu. V autorizovaném servisu mi tedy byli vyměněny svíčky za nové a autíčko zase pěkně jelo.
Včera se ale bohužel s rozsvícením kontrolky kontroly výfukových plynů cukání opět dostavilo a nyní pokud točím zhruba pod 2500 otáček, tak motor stále cuká a například do kopců se mu moc nechce. Taky se mi na 'vyježděné" trase zvedla průměrná spotřeba cca o litr.
Nevíte prosím někdo čím by to mohlo být, případné co bych měl zkontrolovat?
Na 90 procent tipuju cívku zapalování spis než svíčku. Vypada to, ze jim to nahlásilo chybu na válci X a tak proste vyměnili svíčky, misto toho, aby dvě svíčky prohodili a zkusili, jestli se jim změní chybný válec.
matasek77
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 20 dub 22:49

Re: Cukání motoru 1.6 Octavia

Příspěvek od matasek77 »

Ahoj všichni.
Také mám stejny problém u oktávky 1.6 benzín.
Měl jsem auto v servizu 2 týdny a nepřišli na to . Prej zkusili všechno: výměna svíček. vstriky. zkoušeli tlaky na válcích . Zapalovaci modul a nic. Stále cuká. Doporučili mě ještě auto elektrikare u nej auto bylo 2 dni. A také nevi co to je. Zkousel kabely znova svíčky už nevim co vsechno. Auto stale cuká. Hlásí zavadu spalinovich plynů na prvním válci. Doporučili mě zeptat se na nějakém fóru.
A potom jen autorizovaný servis a tam se me moc nechce.
Ale asi budu muset.
bitmap
Řidič začátečník
Příspěvky: 174
Registrován: stř 16 bře 11:12

Re: Cukání motoru 1.6 Octavia

Příspěvek od bitmap »

Jaký je to typ motoru?
Dá se to najít ve velkém TP, tří nebo čtyřpísmenný kód.
matasek77
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 20 dub 22:49

Re: Cukání motoru 1.6 Octavia

Příspěvek od matasek77 »

Verze: FM5
Varianta:FM5AF
Ahoj nevím přesně. Napsal jsem tato snad je to dobře.
matasek77
Spolujezdec
Příspěvky: 4
Registrován: pát 20 dub 22:49

Re: Cukání motoru 1.6 Octavia

Příspěvek od matasek77 »

Typ motoru: BGU
Odpovědět