Škoda Fabia 1.2 htp - chyba 17953 - prosím o radu

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Markus50
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: sob 14 led 21:15

Škoda Fabia 1.2 htp - chyba 17953 - prosím o radu

Příspěvek od Markus50 »

Dobrý večer,mám problém s Škoda Fabia 1.2/40kw.Auto neudrželo volnoběh,tak jsem vyčistil škrtící klapku.Po vyčistění škrtící klapky.Jsem namontoval do auta.Škrtící klapku jsem nastavil do základního nastavení,vše proběhlo v pořádku,Nastartují auto a po 1 minutě najednou se rozsvítila kontrolka EPC.Napojil jsem auto na diagnostiku a najednou vyskočila chyba 17953-řízení škrticí klapky Chybna funkce p1545-35-10-Sporadická.Chybu jsem smazal a za chvilku,naskočila znovu.Mám koupit novou škrtící klapku?Dík moc za odpověd.
Uživatelský avatar
Beeswax
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: pát 06 led 10:58

Re: Škoda Fabia 1.2 htp - chyba 17953 - prosím o radu

Příspěvek od Beeswax »

Koukni na kabelaz ke klapce, jestli neni poskozena a promer ji. Vedeni ke klapce a filtr mas ok? Cim a jak si ji cistil? Nekdy se stane, ze ciatici sprej zatece kam nema a klapku to spolehlive odrovna.
Markus50
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: sob 14 led 21:15

Re: Škoda Fabia 1.2 htp - chyba 17953 - prosím o radu

Příspěvek od Markus50 »

Podívám se na kabeláž.Filtr mám,rok starý najeto 6000 km.Klapku jsem čistil technickým benzínem.
Markus50
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: sob 14 led 21:15

Re: Škoda Fabia 1.2 htp - chyba 17953 - prosím o radu

Příspěvek od Markus50 »

Tak už to mám opravený.Nakonec to byla ko škrtící klapka.Na klapce odešel potenciometr a byly strašně velký vůle v ložiskách na motoru a jeden uhlík byl odpojen.Tak jsem koupil novou klapku značka VDO.Tak snad už bude na dlouho pokoj.
Odpovědět