Zkušební vozy Škodovky

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Sokol
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: stř 27 dub 20:39

Zkušební vozy Škodovky

Příspěvek od Sokol »

Zdravím, nemáte někdo zkušenosti se zkušebními vozy od Škodovky? Viděl jsem nabídky u dealerů za poměrně výhodnou cenu (cca rok staré vozy), nevýhoda ale je, že to nemají originální záruku od Škodovky. Dealeři v daném případě dokupují záruku od externí společnosti. Někde jsem četl, že dané vozy jsou používány škodovkou pro testování doplňků jako střešní nosiče nebo třeba pro testování brzdových destiček.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Zkušební vozy Škodovky

Příspěvek od pavproch »

pavproch píše: kdysi sem byl hodný, tak mi tehdejší šéf koupil (danajskou) Oft I. 1.8T 4x4 kombík... tzv. referentské auto z MB... na tachu bylo myslím 70kkm, první měsíc to bylo fajn, paxa to začalo srát (palubka temu furt svítila jak vánoční stromeček, ale kupodivu to furt jelo na 100%, nepadalo to nouzáku, akorát to kuckalo a při volnoběhu scípalo)...
pavproch píše:za dva roky sem s tím ujel přískokama 70tis km, bez úspěchu při hledání příčiny potíží, tak šla do AAAáček....

btw, příčinu sem si uvědomil až později.... když Schade uváděla na trh svou první 4x4, tak poslal pár oftávek na fotoreportáž do Jižní Afriky a mj. o tom byl PR článek s fotkama v tehdejším AutoTipu (papírovém)... já to tenkrát hltal... až ale později ňa napdlo porovnat SPZ aut na fotkách z afriky s SPZ v TP té mojí.... byla to ona....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2421
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Zkušební vozy Škodovky

Příspěvek od Brus »

mám přímo zkušenosti s tím tesováním

jako ono to nezní špatně: "jen testování doplňků"

vpodstatě si představ cokoliv bys svému vlastnímu autu nikdy neudělal.... no tak přesně tohle se těmto testovacím děje :-)
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Zkušební vozy Škodovky

Příspěvek od vonkreuz »

Teď jsem v televizi zaslechl, že Škoda vyrobila 47 prototypů Kodiaqu, které při vývoji najezdily dohromady 700 000km. Přijde mi to dost málo. Kamarád, který pracuje v oddělení R&D (robb and duplicate :D ) v jiné automobilce mi říkal cosik takého, ze jeho kolega si zkusil přibrat druhou práci v podobě testovacích jízd a horko-těžko stíhal denní kilometrické dávky tak, aby mohl jít včas na svoji hlavní směnu.
francis
Mistr volantu
Příspěvky: 531
Registrován: sob 26 bře 01:07

Re: Zkušební vozy Škodovky

Příspěvek od francis »

jak se lze dostat k testovani?
Mirek
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5448
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Zkušební vozy Škodovky

Příspěvek od Stepan »

Radši novou Fábii než předvácí Oktávku. Měl jsem kontakt blízko majitele mnoha autosalonů a když jsem viděl a slyšel, co se s těmi auty dělá a kdo všechno si je může volně půjčovat, tak bych si auto, které nemá najeto méně než 100km, nekoupil...Vezme se nové auto, dá se někomu z rodiny nebo zaměstnanci, ten ho 2-3 měsíce doslova šikanuje a potom se urychleně prodá jako předváděčka a dotyčný bere nové. Fuj, hnus :(

*A nějaký Jahreswagen, který byl rok absolutně mimo kontrolu? V tom stavu? Ale prosimvás, auta v top stavu se neprodávají ;))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3968
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Zkušební vozy Škodovky

Příspěvek od HondaMan »

Tak nějak přemýšlím o co horší zacházení hrozí předváděcímu vozu než tomu mému. A jezdí a jezdí.
2.9T RWD
honziss
Letec
Příspěvky: 3458
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Zkušební vozy Škodovky

Příspěvek od honziss »

francis píše:jak se lze dostat k testovani?
Byt zamestnancem skoda-auto a nebo jine firmy, ktera pro ne dela zkousky a vyvoj externe.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16358
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Zkušební vozy Škodovky

Příspěvek od pavproch »

souhlas se štěpánem - já už kdysik (díky známostem bývalého šéfa skrz Lopraise) dostal jednu (ani ne roční) referentskou oftáku I. gen 1,8TSI 4x4 combi elegance 6MT z Mladé Boleslavi a ...

a) až později sem zjistil, že podle fotek byla na výletě a focení v JAR v poušti
b) za dva roky sem s ní nalítal asi 120tis km a ... dycky sem sice dojel, ale furt rozsvícená palubka (kontrola motoru) a nedalo se ani zaboha přijít na příčinu .... tak šla do AAAAáček

Takže za mně - "referentskjké auto z MB" - never ever more
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět