Startování ocatavia I, nafta 19,TDi 66 Kw

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
sqeda
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 06 úno 11:40

Startování ocatavia I, nafta 19,TDi 66 Kw

Příspěvek od sqeda »

Řeším problém se startováním. Závada se projevila poprvé v prosinci cca. -2 stupně, strčím klíč do zapalování, nasvítí se kontrolky, žhavení, počkám až to pozhasíná jak má, otočím klíčkem a nic, tak jsem vrátil zpět, zase se nasvítilo vše jak má, nažhavilo, pozhasínalo a nastartovalo až na třetí pokus. Byl jsem v autorizovaném servise škodovky, baterka OK, alteránotor OK, startér prý taky OK, ztráty úplně minimální, závada se neprojevila, auto jim tam na pozorování nemůžu nechat. Jezdím dálky, dobijení by mělo být zaručeno. Ale nyní když dojedu na nákup, tak ani relativně ohřáté auto nechce starotovat. Startér se ani neotočí, chytne až na 3 pokus startování. Neví někdo kterým směrem se dát? kde co hledat? Díky
pavelm
Spolujezdec
Příspěvky: 3
Registrován: pon 21 bře 17:03

Re: Startování ocatavia I, nafta 19,TDi 66 Kw

Příspěvek od pavelm »

Pokud startér necvakne (nevysune se pastorek), kak problém může být ve spínací skřínce. Měl jsem podobný problém, po výměně spínačky OK. Cena od 400,- do 500,- kč ;)
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2422
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Startování ocatavia I, nafta 19,TDi 66 Kw

Příspěvek od Brus »

no a nebo právě v tom vysunování pastorku startéru: pokud se tam dá dostat dobře, tak kladívkem (nebo nečím) poklepat ten startér pokud to nechce jít. tohle jsem viděl na naftové feldě (imho stejný motor)
Pravda vyděsí
Odpovědět