Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Pech.
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: stř 28 říj 11:27

Re: Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od Pech. »

gargy píše:Kontroloval jsem všechny kabely, co jsou nad baterkou něco jako je tady: http://www.zizanet.com/auto/pojistky_baterie_1.jpg
a ty vypadají všechny v pohodě, nehýbou se nic, a ukostření autobaterie je ten malý káblík na mínusovém kabelu ?
na tejhle fotce,je jasně vidět že hlavní kabel + zcela vlevo je totálně vyhřátej a tudíž nenávratně zkurvenej, takže mezi kabelem a okem, dále mezi okem a kontaktem je velkej přechodovej odpor, způsobující blbej kontakt.

Kabel s oky, podle stavu i tu pojistkovku vyměnit! chyba je v první řadě zde.

Jestli to ten tvůj servisák považuje za OK tak je to buď slepejš a nebo blb, řemen klouzat sice může, ale i když bude řvát jak raněnej, kvůli tomu že klouže, tak se alternátor nikdy téměř nezastaví aby to vůbec nedobíjelo, protože převod alternátoru vůči otáčkám klikové hřídele je zhruba 2:1, z čehož i tobě dojde že má zhruba dvojnásobné otáčky vůči motoru a na to aby začal dobíjet mu stačí několik set otáček, přičemž už na volnoběh točí cca 2000 otáček a příkon není až tak velkej, pokud je řemen volnější, dotáhnout, ale tím to, že to občas nedobíjí není... Vzhledem k tomu, že napětí je OK, tak je chyba v tom kontaktu, jež chvíli vede, chvíli nevede, protože kabel a oko jsou spálený na uhel což při napětí malém a proudu velkém, znamená velkej problém.
prostě Pech. :-)
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od Vana »

Mám pocit že ta fotka není z gargyho auta, byla jen pro ilustraci
Pech.
Adept autoškoly
Příspěvky: 19
Registrován: stř 28 říj 11:27

Re: Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od Pech. »

Ten pocit je oprávněnej, nicméně tahle bolístka je vidět dost často a ve stylu "takhle to mají přece skoro všichni" může na ten stav srát.
prostě Pech. :-)
Ilonka
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pon 03 črc 06:15

Re: Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od Ilonka »

Ahoj,mám otázku-včera jsem jela do práce a po zastávce u pumpy mi po nastartování nezhasla kontrolka baterie.auto startuje normálně a ani při jízdě zpátky jsem neměla žádný problém.kontrolka stále svítí a chvílema jen problikává.můžete prosím někdo poradit.všem moc děkuju.ps-auto je opel astra,stáří 20let
Uživatelský avatar
970ka
Mistr volantu
Příspěvky: 876
Registrován: pon 25 dub 12:52
Bydliště: Plzeňský wenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od 970ka »

Asi to nedobíjí,/altík,relé ,upadlý kabel,apod./nech to přeměřit,taky nemusíš za chvíli nastartovat.
Carrera S ,Tesla 3 Highland LR,Audi Q3 TSi, AR Stelvio 2,0T, MB SL ,Honda opice
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od oxik »

Taky to muže přebíjet, určitě to nech změřit, ať neodrovnáš něco víc.
Jozef11
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: sob 16 pro 07:26

Re: Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od Jozef11 »

Zdravím chlapi prosim vas mám BMW e46 compakt a stalo sa mi to ze sa mi za jazdy rozsvetila zároveň kontrolka oleja a baterky a zhasol motor ked som znova vipol kluc a zapol vsetko bolo OK prosim neviete mi poradit
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od GeneHawkins »

Kontakt C11 v řídicí jednotce motoru.
Odpovědět