Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
gargy
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: sob 31 říj 22:33

Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od gargy »

Dobrý den,

Mám problém s kontrolkou nabíjení baterie. Poprvé se mi to stalo tak před čtvrt rokem (tehdy jsem si říkal že to asi nic nebylo), pak dlouho nic, až teď v pátek. Když jsem jel a přeřadil z 3 na 2, začala mi svítit kontrolka baterie, ale motor běžel, jelikož jsem byl rozjetý auto cuklo a kontrolka přestala svítit. Baterie měla už za sebou spoustu let, tak jsem o víkendu koupil novou. Bohužel baterií to asi není, protože jsem jel dnes (zase na 2) baterie začla opět svítit ale auto bylo nastartované. Nepocítil jsem ani žádné cuknutí. Zastavil jsem, vypl jsem motor, nastartoval a baterie přestala svítit. Nevíte čím by to mohlo být ?

Díky za každou radu.
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5589
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od Snowman000 »

Pomohlo by vediet o ake auto sa jedna...

V E46 som mal podobne starosti, ale je tam skryte menu kde som si mohol skontolovat napatie a ci mi altik nabija baterku abo nie.
V mojom pripade to sposobovala uplne chybajuca matka na + kabli na alternatore 8-}

Takze skontrolovat kabelaz pri baterke a altiku a ak nic tak premerat altik...
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
gargy
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: sob 31 říj 22:33

Re: Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od gargy »

Pravda to jsem zapomněl. Fabia 1 - 1.2 - 6Y . Já tam sice palubní počítač mám, ale bohužel tak vymakanej ne ... No a zvládnu to sám ? Kabeláží u baterie je myšleno jen + a - ? Ty jsou uchyceny v pořádku, protože jsem o víkendu baterii měnil. Kabeláž u alternátoru je kde ? Já se totiž v autech vůbec nevyznám ... ještě jsem si všimnul, že nad baterií je jakoby "skříňka" kde je několik kabelů uchycených matkamy ale vůbec netuším jestli je to ono, nebo něco jiného. A přeměřit alternátor taky zvládnu ? To se dělá klasickým voltmetrem ?

Díky moc
dyrup
Autoškolák
Příspěvky: 47
Registrován: pon 17 čer 19:53

Re: Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od dyrup »

Kolik má auto najeto? Problém bude nejspíše mezi regulátorem a budícími kroužky v alternátoru. Viděl bych to na vybroušené kroužky a krátké uhlíky. Při zvýšení otáček začnou uhlíky odskakovat a přestane se budit alternátor tím pádem se rozsvítí kontrolka nabíjení a po poklesu otáček zhasne. Ale takto na dálku se špatně radí.
Tady je foto z motoru 1,4
Regulátor:
http://s11.postimg.org/hlfwmskn7/DSC00794.jpg
Kroužky:
http://s23.postimg.org/atrgo45uz/krouzky.jpg

Trochu jiný problém, ale taky jde o dobíjení na fabii.
http://skoda-virt.cz/cz/forum/elektrika ... -dobijeni/
gargy
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: sob 31 říj 22:33

Re: Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od gargy »

Jen 73 tis. Právě že při vysokých otáčkách to neudělalo. Vždy když se to stalo, měl jsem něco kolem 1500, dvakrát když jsem podřazoval ze 3 na 2, jakokdyby těsně po podřazení. A dnes jsem popojížděl v koloně na 2 a take jsem měl něco kolem 1500 (dojížděl jsem k stojícímu autu předemnou). A ten alternátor samotný je kde ? Třeba budou jen povolené ty kabely, co k němu vedou ?

Btw se startováním problém nemám...
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od Vana »

Zkontroloval bych napřed kontakty na všech silových kabelech, y tedy od alternátoru k baterce a stejně tak i ukostření baterky a ukostření motoru. Pokud nevíš ani kde hledat alternátor, určitě se obrať na někoho kdo tomu aspoň trochu rozumí
gargy
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: sob 31 říj 22:33

Re: Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od gargy »

Kontroloval jsem všechny kabely, co jsou nad baterkou něco jako je tady: http://www.zizanet.com/auto/pojistky_baterie_1.jpg
a ty vypadají všechny v pohodě, nehýbou se nic, a ukostření autobaterie je ten malý káblík na mínusovém kabelu ?
Uživatelský avatar
Vana
Letec
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 16 úno 15:30

Re: Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od Vana »

Ne, ukostření je taky tlustý kabel a jestli se ptáš i na takové věci nespravuj to sám
gargy
Spolujezdec
Příspěvky: 6
Registrován: sob 31 říj 22:33

Re: Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od gargy »

Tak jsem byl včera u známého. Proměřil mi napětí za volnoběhu a bylo tam 14,2 V a že si myslí, že je alternátor v pohodě a díval se na řemen, že by to prý mohlo být tím, že už je celkem povolený a že když má auto méňe otáček (viz. můj případ) tak se může stát že řemen proklouzne u alternátoru a tím pádem se mi rozsvítí kontrolka, že se baterie přestane nabíjet ... je to možné ? A že by na mém místě vyměnil řemen a jakousi kladku. Na kolik by tak vyšla výměna ? A musím kvůli tomu dělat celé rozvody ?
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Rozsvícení kontrolky baterie za jízdy

Příspěvek od GeneHawkins »

dyrup píše:Kolik má auto najeto? Problém bude nejspíše mezi regulátorem a budícími kroužky v alternátoru. Viděl bych to na vybroušené kroužky a krátké uhlíky.
Tak.
Odpovědět