Octavia III

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2426
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Octavia III

Příspěvek od Brus »

Mám tam ten černý paket vnější, mám červené prositi a kola tam jsou ty základní 17 dorado a jak sjedu ty letní gumy, tak je nechám jako zimní a nejspíš napřesrok tam dam letní 18 Turini černé, pokud do té doby nevymyslí nějaké hezčí, ale pochybuju.
Pravda vyděsí
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Octavia III

Příspěvek od jerry »

No tak úplně stejný to mít nebudeme. Podle kol se poznáme :) Stejně je zajímavý, jak se vkus a názor s časem mění. Před 2 týdny jsem tu řešil výběr mezi modrou a bílou. Poté jsem zjistil, že obě barvy přibývají víc než houby po teplém dešti. Ale pořád mi tam ta bílá zůstávala. Ale dnes tak koukám po webu, poněvadž mi taky dostihl nějaký virus, a najednou se vedle červené vynořila i stříbrná metla. Už to není ten hit dne, co by vadil, ale pořád je to hodně praktická barva, stejně jako červená. Obě barvy už jsem měl, tak to mohu potvrdit, naopak modrá a bílá jsou na špínu háklivé, taky znám. Takže ve finále buď výrazně sportovní červená s černými doplňky nebo naopak nenápadná stříbrná limuzína s chromovým rámečkem a stříbrnými koly. A teď babo raď :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Maranello
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pon 23 úno 22:41

Re: Octavia III

Příspěvek od Maranello »

jerry píše:Psal jsem pár technických dotazů mailem na ofiko infolinku do Škoda MB. Po více než týdnu žádná odpověď, ani potvrzení, že to vedou v patrnosti, poté urgence a další 4 dny pořád nic. Tomu říkám simply clever péče o zákazníky :D Začátkem března budu O3 RS objednávat, teď jednám o ceně a dovybírám barvu. Po návštěvě několika hendlerů jsem modrou vyřadil, víc než polovina objednaných škodovek je teď modrá. Výběr se teď zúžil na bílou metalízu a překvapivě červenou. V bílé je to víc nenápadná limuzína, červená má sportovní šmrnc a není jich moc. Příští týden ji mám vidět naživo, pak to rozetnu.
Co zkusit stříbrnou? Za půl roku, co ji mám, tak spousta lidí pravila, že vypadá úžasně. A hlavně - ještě jsem jinou stříbrnou neviděl... :)
Maranello
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pon 23 úno 22:41

Re: Octavia III

Příspěvek od Maranello »

jerry píše:
Brus píše:Tak si tam aspoň nedavej černý paket :-) popravdě jsem zatím červenou ještě nepotkal
A jaký tam máš kola a vnitřní prošití? Kola zvažuju Gemini antracit 18 a prošití šedé, abych se v té červené neutopil :) Budu se opičit? Jinak červenou bych měl na živo vidět v týdnu v showroomu, vezmu i drahou polovičku. Jak jsem jí dřív ani nezvažoval, tak se mi pořád víc a víc líbí. Myslím tu červenou barvu ;)
Já mám stříbrnou brilliant, gemini antracit 18, rámeček masky v chromu, chrompaket, vnější dekorativní fólie s designem karbonu v černé variantě (e-Shop Škoda) a šedé prošití... Krásně sladěný...
Naposledy upravil(a) Maranello dne pon 23 úno 23:12, celkem upraveno 3 x.
Maranello
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pon 23 úno 22:41

Re: Octavia III

Příspěvek od Maranello »

jerry píše:to pavproch: černá se mi líbí akorát na starej parních mašinkách :) A kdo pozná v provozu rozdíl 220 a 230, předtím smekám. Kdyby byla RS 280, pak asi jo, tohle přenechám jiným.

to brus: už to tak vypadá, že nás možná bude víc :)
Kdo chce trochu víc, tak Cimbu Autosport "naladí" TSI na 220 kW (299 k) a 410 Nm. Nestojí to zas tak moc. A hlavně - spolehlivá a vyzkoušená firma u které nehrozí žádná újma na motoru.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Octavia III

Příspěvek od pavproch »

mno, Mr. Cimbu je u mně na čelném místě seznamu těch, o který bych si už ani kolo neopřel...

moje zkušenost s ním je z roku 2004 nebo 5, od tý doby mu moh dát někdo přesdržku, takže třeba sa už chová líp... měl sem tehdy Oct. I 4x4 1,8T a furt tam cosyk zlobilo... našel sem tehdy na jeho webu že se na tyhle motory specializoval, taxem mu zavolal, jaký mám problém.... ani mě nenechal domluvit a už znal (po telefonu) řešení.... já byl tehdy ještě mladý bylbý a nezkušený, taxem mu to sežral... dyž sem za nim přijel, tak mě napřed nechal čekat a obdivovat jeho nabubřeleé rodinné sídlo, paxa choval arogantně jako mistr světa (aspoň trojnásobný), hned mě zkasíroval (bez dokladu), pak asi třicet sekund čuměl pod haubnu (bez diag), vyměnil jednu cívku a tím bylo hotovo... samozřejmě to nepomohlo, ještě po cestě dom sa mi to zase rozsvítilo.... ale patřilo mi to... jak píšu, tehdy sem o tym jak to chodí v šoubiznisu věděl kulový...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Maranello
Spolujezdec
Příspěvky: 8
Registrován: pon 23 úno 22:41

Re: Octavia III

Příspěvek od Maranello »

pavproch píše:mno, Mr. Cimbu je u mně na čelném místě seznamu těch, o který bych si už ani kolo neopřel...

moje zkušenost s ním je z roku 2004 nebo 5, od tý doby mu moh dát někdo přesdržku, takže třeba sa už chová líp... měl sem tehdy Oct. I 4x4 1,8T a furt tam cosyk zlobilo... našel sem tehdy na jeho webu že se na tyhle motory specializoval, taxem mu zavolal, jaký mám problém.... ani mě nenechal domluvit a už znal (po telefonu) řešení.... já byl tehdy ještě mladý bylbý a nezkušený, taxem mu to sežral... dyž sem za nim přijel, tak mě napřed nechal čekat a obdivovat jeho nabubřeleé rodinné sídlo, paxa choval arogantně jako mistr světa (aspoň trojnásobný), hned mě zkasíroval (bez dokladu), pak asi třicet sekund čuměl pod haubnu (bez diag), vyměnil jednu cívku a tím bylo hotovo... samozřejmě to nepomohlo, ještě po cestě dom sa mi to zase rozsvítilo.... ale patřilo mi to... jak píšu, tehdy sem o tym jak to chodí v šoubiznisu věděl kulový...
Tak každý má asi jinou zkušenost. Já měl od 2007 chip na O II 1.9 TDI (77 kW vs. 114 kW) a celých osm let to šlapalo naprosto bez problému. Chováni a jednání korektní a slušné, nemusel jsem za ním, domluvili jsme se v rámci jeho cesty na Moravu.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia III

Příspěvek od řidičBOB »

pavproch píše:mno, Mr. Cimbu je u mně na čelném místě seznamu těch, o který bych si už ani kolo neopřel...
:-bd
Jsem na tom stejně!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Octavia III

Příspěvek od jerry »

Nene, čipovat jí nebudu, pro normální potah bohatě stačí, prostě rychlej cesťák. Proto uvažuju i o té stříbrné, nijak moc na sebe neupozorňovat a přitom relativně pelášit :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Octavia III

Příspěvek od jerry »

Tak vybráno a objednáno. Barva a konfigurace přesně dle odkazu níže, ale samozřejmě TSI s manuálem. Dodací lhůta cca červenec. Díky všem za konzultace :)

http://testy.autoroad.cz/38610-test-sko ... ni-spatna/

Mimochodem jsme pokecali s prodejcem a ten konstatoval, že čím dál víc lidí už další auto nechce dieselové. Když to nakonec sečtou, tak co uspoří u pumpy, převýší pak výdaje na servis. Fabriky to mají dobře spočítané, co lidem nutit :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět