Octavia III

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Octavia III

Příspěvek od janjan »

to auto je při týhle rychlosti už dost nervózní, hodně citlivý na boční vítr, brzdy jak máslo, nemluvě o hluku vevnitř a to ani nemusí foukat dovnitř kolem dveří. Zkrátka 180-200 v oktávce není nic příjemného.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 783
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Octavia III

Příspěvek od Spectral »

janjan: S O3 jsem nejel, ale tak nějak nevěřím, že by O3 (stejně jako kterékoliv jiné současné auto podobné třídy) mělo mít s tak směšnou rychlostí jakýkoliv jízdní problém ("dost nervózní, brzdy jak máslo"). Ale jestli je to pravda a dokonce do toho auta v zatáčkách fouká dveřmi, tak už fakt nevím, co si o současné automobilové produkci myslet...
:ar!
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Octavia III

Příspěvek od janjan »

Jo tak jasně že pokud do toho přesedne někdo z feldy, tak má pocit, že to auto nejde urvat, brzdný účinek by mohl rozdávat a auto jede jak po kolejích... Jen říkám, že na lítání 180-200 to podlě mě fakt není dělaný, stejně jako jakýkoliv jiný auto z nižší střední. To, že se to časem na takovou rychlost zvládne rozjet, je věc jiná.
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Octavia III

Příspěvek od Brus »

Spectral píše:janjan: S O3 jsem nejel, ale tak nějak nevěřím, že by O3 (stejně jako kterékoliv jiné současné auto podobné třídy) mělo mít s tak směšnou rychlostí jakýkoliv jízdní problém ("dost nervózní, brzdy jak máslo"). Ale jestli je to pravda a dokonce do toho auta v zatáčkách fouká dveřmi, tak už fakt nevím, co si o současné automobilové produkci myslet...
každý může mít jiné měřítka na hluk a ano zrovna tiché to není. Brzdy jako máslo je nesmysl a nervozita bude asi dost ovlivněna gumama. 180 ještě beru jako příjemnou cestovní rychlost. Nervozní bych řekl nad 230.
Pravda vyděsí
janjan
Mistr volantu
Příspěvky: 616
Registrován: čtv 18 úno 09:15

Re: Octavia III

Příspěvek od janjan »

Každý rozhodně má jiná měřítka, na cokoliv... Nervózní nad 230 už budou hlavně všichni kolem. Já osobně bych s tím autem nedoporučoval jet jako cestovní rychlostí víc, než 150, protože pokud ti to tam pošle kamion, tak to z 200 prostě neubrzdíš...
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2418
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Octavia III

Příspěvek od Brus »

Děkuji za doporučení. O brzdění netřeba mít obavy, 312mm kotouče na relativně lehkém autě fungují velmi slušně. Ostatně místní recenze od PJ se o nich vyjadřuje velmi pozitivně.
Pravda vyděsí
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3961
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Octavia III

Příspěvek od HondaMan »

Díky že se držíte dotazu :D
Tak mám vážně asi smůlu na kus. 2x po sobě.

Ad 180: Určitě jsou i vhodnější auta, určitě jsou i stabilnější auta, ale že by to bylo něco strašného se říct nedá.
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Octavia III

Příspěvek od Stepan »

Navíc rychlejší než fleetová oktávka už je jenom oktávka z půjčovny :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
d1.8t
Letec
Příspěvky: 1438
Registrován: čtv 17 úno 10:38

Re: Octavia III

Příspěvek od d1.8t »

Moje RS kolem 200 už neni stabilní a citlivá na boční vítr je hodně. 1.6tdi byla hodně veliký zklamání, už v daleko nižších rychlostech, ne v táhlých dálníčních obloucích, ale při rychlejší jízdě okreskama.
RWD
R.F.
Autoškolák
Příspěvky: 62
Registrován: úte 01 bře 19:31

Re: Octavia III

Příspěvek od R.F. »

Ja mam v ORS 180-250 nejvetsi problem s hlukem, zminovane foukani taky nezaznamenavam... A ohledne stability v techto rychlostech zalezi na tom s cim clovek porovnava, nicmene jako neco nebezpecneho bych to nevnimal
Odpovědět