Škoda Rapid

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
Uživatelský avatar
KDB
Mistr volantu
Příspěvky: 562
Registrován: čtv 10 lis 15:52

Re: Škoda Rapid

Příspěvek od KDB »

:D můj motor se prevaluje ve 2000 na čtverku....No myslím, že pán z PR škodawerke se už tady stejně neobjeví....
MG - radost až na kost.
Uživatelský avatar
Jenyk
Mistr volantu
Příspěvky: 583
Registrován: úte 22 úno 11:04

Re: Škoda Rapid

Příspěvek od Jenyk »

350? Ufffff....ale v Bibli Svaté je psáno: Bože, neměj jim to za zlé, neb nevědí co činí....
Ken Kesey: "To Vic Lovell for telling me that dragons don't exist, and then leading me to their lair."
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Škoda Rapid

Příspěvek od HondaMan »

škodovák píše:Škoda Rapid 1,2 TSi 77Kw přistála u mne v garáži a je to fajne vozidlo. Za dlouhá léta jsem vlastnil kolem 27 automobilů + Trabiho (Das is hororr)
Mohu srovnávat a nebýt zaujatý. Mám najeto kolem miliónu km bez nehody a moře zkušeností s provozem i údržbou různých značek. ...
Má to smysl číst dál? IMHO je to vůl...
2.9T RWD
Pheabus
Adept autoškoly
Příspěvky: 11
Registrován: stř 12 bře 16:58

Re: Škoda Rapid

Příspěvek od Pheabus »

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o vyplnění mého dotazníku k diplomové práci. Jedná se především o majitele vozu Škoda Rapid. Dotazník je zcela anonymní, nezabere více než 5 minut a Vaše názory poslouží pouze pro účely řešení diplomové práce. Předem děkuji za vyplnění.

https://docs.google.com/forms/d/1Iwnohf ... I/viewform
Naposledy upravil(a) Pheabus dne sob 15 bře 22:04, celkem upraveno 1 x.
PetrL
Řidič začátečník
Příspěvky: 162
Registrován: pon 10 pro 15:32

Re: Škoda Rapid

Příspěvek od PetrL »

Tak také bych se podělil s nějakou tou zkušeností. Jezdím od listopadu s Rapidem 1.2 TSI 63kW. Auto je to služebák, takže snad nebudu nařčen z neobjektivity. K dnešnímu dni mám najeto 12.000 km, takže to mě snad taktéž opravňuje k nějakému tomu zhodnocení tohoto přibližovadla.
Jezdím povětšinu času dálnice D11 a D8. A pak taky po Praze. Auto je to velmi příjemné, mám cca 180 cm a 80kg, takže nejsem žádný obr a vejdu se do něj úplně bez problému i s dalšími lidmi na zadních sedadlech.

Nevím jak je na tom 77kW verze oproti 63kW, každopádně ta slabší verze už je dost na hraně. Dlouhodobá spotřeba je 6,7l (z toho tak 70% dálnice stotřicítkou), zbytek Praha. Jet delší čas 130km/h si řekne přes 7l, což už mi přijde dost na to že je tam motor, který bych snad byl schopný odnést i v podpaží (s nadsázkou samozřejmě). Na to kolik to žere, to zase tolik parády neudělá. Je ale pravda, že to není ještě tolik zajetý a jezdil jsem i se starším, který měl najeto cca 70k km a tam už ta spotřeba byla o trochu nižší (řádově desetiny litru).
Jízda obecně je ale s Rapidem dobrá. Vepředu je to docela pohodlný (chybí mi pouze tempomat). Zezačátku mi hodně vadilo loketní opěrka, která je fakt vysoko, ale zvykl jsem si na ní a teď mi zase vadí nižší.

Interiér je kapitola sama pro sebe. Aby mi po 12k km auto povrzávalo a poklepávalo kde co v interiéru (o známých rázech od zadní nápravy ani nemluvím), to jsem ještě nezažil. Ergonomie odkládacích prostorů je příkladné...ale...ten kdo vymýšlel držák na pití ve středový konzoli, tak asi moc dobře nechápal, že když tam dám půl litrovou flašku, že asi pak blbě budu moc ovládat tlačítka za ní. Odkládací prostor pod ruční brzdou je asi taky pouze pro kreditní kartu, jelikož když je tam něco většího, ručka nejde dát dolů. Umístění 12V zdířky pro nabíječku taky vymýšlel nějaký ergonomický analfabet, protože standardní nabíječka se zakrouceným drátem prostě nestačí na to, aby se dal telefon odložit do středové konzole a bylo na něj vidět (zkoušeno s dvěma nabíječkama, až jsem musel koupit s natahovacím drátem). Vzadu je všechno v pořádku, jenom snad chybí středová loketní opěrka; a nástupní světlo.
Kufr je parádní a celý síťový program má škodovka fakt vychytaný. Věšáky na nákup v tašce jsou třešnička na dortu. Škrabka v krytu víka nádrže je sice super, ale proč je ústí na nádrž na pravé straně, když řidič je na levé a musí obcházet celé auto, aby se dostal ke škrabce? Fakt komický...
Od zítra budu jezdit Spacebackem se stejným motorem/výbavou, tak můžu poreferovat srovnání. Co jsem ale tak zběžně okukoval, tak třeba ten velký kufr mi bude chybět (v Rapidu vozím hodně věcí v kufru) a (alespoň) opticky je o dost menší. Zase ale plus je stěrač na zadním okně, který je ve spacebacku bez příplatku pokud se nemýlím.

No řeknu to takto: za ty prachy...za ty prachy je to slušný!
Uživatelský avatar
Brus
Letec
Příspěvky: 2427
Registrován: pon 04 dub 14:05

Re: Škoda Rapid

Příspěvek od Brus »

"Při dálniční průměrné rychlosti tacho-140-150km/h spotřeba 6,2l" ... myslím, že tohle patří spíš do vlákna cool texty :D nevěřím že při tomto průměru bude spotřeba nějak výrazně pod 10 :-)
Pravda vyděsí
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Škoda Rapid

Příspěvek od honziss »

2 skodovak: pises nesmysly, abys udelal na dalnici prumer 140-150, tak musis jet skoro furt 180-200 a to tahle lowcost plecka neda :D
R4...258k
R3...261k
EV...264k
PetrL
Řidič začátečník
Příspěvky: 162
Registrován: pon 10 pro 15:32

Re: Škoda Rapid

Příspěvek od PetrL »

Tak ono obecně když člověk jede po dálnici půl hodiny mezi 140-150, tak si myslí, že má průměr takový...a až palubní počítač mu sdělí, že vlastně jeho průměrná rychlost je třeba 60-70km/h, ne-li míň :-D

A v takovéto rychlosti opravdu Rapid nejezdí za 6,2l =))
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16375
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Škoda Rapid

Příspěvek od pavproch »

honziss píše:2 skodovak: pises nesmysly, abys udelal na dalnici prumer 140-150, tak musis jet skoro furt 180-200 a to tahle lowcost plecka neda :D

potvrzuju, zcela nedávno sem při spěchu domů z Říše zajel ze štátgrence (D5 km 157 na km1 (odpočka na obchvat Phy) za 59minut.... v podstatě celou dobu 180+ (střídal sem se s nějakou testovací Oftákou z MB na zelené značce, jediné zpomalení pod kilo byl štěnovický tunel s měřenou 80).... pěkně nízký průlet to byl... a spotřeba byla si 12....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
honziss
Letec
Příspěvky: 3465
Registrován: úte 08 bře 09:08

Re: Škoda Rapid

Příspěvek od honziss »

pavproch píše:
honziss píše:2 skodovak: pises nesmysly, abys udelal na dalnici prumer 140-150, tak musis jet skoro furt 180-200 a to tahle lowcost plecka neda :D

potvrzuju, zcela nedávno sem při spěchu domů z Říše zajel ze štátgrence (D5 km 157 na km1 (odpočka na obchvat Phy) za 59minut.... v podstatě celou dobu 180+ (střídal sem se s nějakou testovací Oftákou z MB na zelené značce, jediné zpomalení pod kilo byl štěnovický tunel s měřenou 80).... pěkně nízký průlet to byl... a spotřeba byla si 12....
jj, na průměr 150 musí člověk sakra tahat a mít prázdnou dálnici. Na trase Praha - Mnichov to jde prakticky jen v noci a to bydlim 3min od D5.
R4...258k
R3...261k
EV...264k
Odpovědět