Koupě lakované Octavie

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
NedIam
Dítě v autě
Příspěvky: 1
Registrován: pát 10 kvě 08:36

Koupě lakované Octavie

Příspěvek od NedIam »

Dobrý den, řeším koupi Škody Octavie 3 fl. Našel jsem inzerát na prodej pěkného kusu, 80000km, 2.0 110kW, kombi, výbava L&K... Jde o kus po leasingové společnosti, takže má 100% prověření najetých km a oprav v autorizáku na pojišťovnu. Při prohlídce jsem zjistil, že toho bylo docela hodně lakováno. Oba přední blatníky, zadní i přední nárazníky a pravé přední dveře. Podle fotodokumentace i původního datumu výroby světel jde vidět, že se jedná jen o lakování kvůli poškrábání na parkovišti a nešlo o havárii. Přece jen jezdilo po Brně. Interiér vozu je jako nový a opravy exteriéru nejdou téměř poznat. Na laku je pár kosmetických vad, ale s tím počítám. S auty nekšeftuji a tak se nevyznám v jejich průměrném stavu, počtu pojistných událostí se vzhledem k počtu km a ceně. Proto bych se vás chtěl zeptat, jestli koupě takového vozu za přesně 400 000 Kč má význam. Nevím jestli se dá sehnat lepší, nelakované auto s podobným nájezdem za podobné peníze. Děkuji za odpovědi
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3993
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Koupě lakované Octavie

Příspěvek od HondaMan »

Ještě jsem nevracel auto leasingovce, které by nebylo lakované. Prostě za ty 4 roky dostane provozem za uši.
Na Superbu to byly obě dveře (manželka parkovala)
Na předchozí Insignii přední blatník, kapota a nárazník + světlo (parkování před hospodou)
Aktuálně mám přední nárazník (ten jsem odřel já) a zadní nárazník a dveře (ty mi odřela lopata, co za mnou nedobrzdila).

Pokud nehledáš sběratelský kousek, tak bych lakování neřešil.

Můžeš to projet Cebii, kde by Ti vyskočilo, za kolik jsou opravy. Jen pozor. Odřený bok může být klidně za 150.
2.9T RWD
petr_riha
Letec
Příspěvky: 1781
Registrován: pon 11 bře 13:42

Re: Koupě lakované Octavie

Příspěvek od petr_riha »

Lakování samo o sobě takový problém být nemusí. Vezmi si s sebou někoho, kdo tomu bude rozumět.

Vzhledem k tomu, že do rodiny podobné auto taky teď hledám, pokud vezmu v úvahu O3FL z OL (tzn. 3-4 roky stáří), 110kW a LK, přijde mi 400tis. podežrele málo.
2024: Audi A5 Sportback S line 45 TFSI, 195kW
2019: VW Tiguan Highline R-Line 2.0 BiTDI, 176kW
2016: Audi A6 Avant 2.0 TDi, 140kW
Odpovědět