Škoda Auto obecně

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvekod pavproch » čtv 23 lis 18:01

Už je na značkách a zimácích, v pondělí pro ni jedeme.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
pavproch
Letec

Příspěvekod jerry » čtv 23 lis 20:44

Tak do ní nasedni tou správnou nohou. A ne abys jí hned šlapal na krk, chuděrce ;)
Staré dobré časy automobilismu už byly, jen my byli na špatné straně železné opony
jerry
Mistr volantu

Příspěvekod pavproch » čtv 23 lis 20:45

Kolega, já ani metr :ymhug:

A je to kliďas, takže ji asi zajede opatrně.... :D
pavproch
Letec

Příspěvekod pavproch » pon 27 lis 17:54

Kolega mě ráno na saloně aji pustil na chvílu do ní sednúť.... ale to bylo asitak fšecko.... už ji ojel, teda zajíždí - meldoval, že dyž jede v "normal" a dá prudce kickdown, tak to přepne do "sport" a de až do omezovače a a ař potom přeřadíí..... hezky, dobře Ty... nato, že to má na tachu asi 100km :D

Wolej po 1-2 tisk km měnit nebudeme, zato ale budeme ignorovat QG1 (30tis) a budeme měnit po 15-ti.....

Jarku, tak ať slouží dobře, bez problema a bez nehod!
pavproch
Letec

Příspěvekod Stepan » pon 27 lis 19:43

To mě pán pro změnu tvrdil, že výměna oleje mimo autorizovaný servis je porušení podmínek operáku. A že kdybych si to chtěl nechat vyměnit mimo plánovaný interval, tak by to bylo za plnou palbu u nich a ještě by se musel zeptat. No tak jsem se zasmál, ujistil se v tom, že odkup do rodiny po třech letech nepřipadá v úvahu a ať se s tím pak nasírá někdo jinej. :D
1.3MPi --> 2.0CRDi --> 1.4 16V --> 2.0TDi -->
Stepan
Letec

Příspěvekod M.Z. » pon 27 lis 19:51

Takové kidy bych vůbec neřešil, nemá šanci za použití origo filtru, nic zjistit.
M2
Coupe JCW
M.Z.
Letec

Příspěvekod Lachende Bestien » pon 27 lis 22:32

Stepan píše:To mě pán pro změnu tvrdil, že výměna oleje mimo autorizovaný servis je porušení podmínek operáku. A že kdybych si to chtěl nechat vyměnit mimo plánovaný interval, tak by to bylo za plnou palbu u nich a ještě by se musel zeptat. No tak jsem se zasmál, ujistil se v tom, že odkup do rodiny po třech letech nepřipadá v úvahu a ať se s tím pak nasírá někdo jinej. :D

Pán pouze zajišťuje (a to pravděpodobně pod tlakem nadřízených) servisům/prodejcům ND budoucí výdělky za opravy/ND/výměnu motoru do budoucna - prostě určitá forma kurvítka, v tomto případě jde o svévolně stanovený interval výměny oleje - jsou-li lidé zaměstnaní v autoprůmyslu schopni navrhnout a zkonstruovat tak relativně složitý systém jako je motor (a veškeré další systémy nutné k provozu auta), pak pravděpodobnost, že stanovený limit 30k km není jasný úmysl snížit životnost/zvýšit opotřebení motoru, se limitně blíží absolutní nule.

Takže seriózní a prozíravý zákazník soucítící s finančně slabšími kupci ojetých aut by si měl teoreticky prosadit změnu smluvních podmínek nebo jít ke konkurenci (pokud vůbec existuje), kde tímto způsobem záměrně motory nekurví hned od začátku.
Lachende Bestien
Pan Řidič

Předchozí

Zpět na Škoda a další česká auta