Škoda Auto obecně

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
TomZ
Pan Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: pát 16 pro 11:13

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od TomZ »

@.Z3 Právě u dětí do 3-4 let, které si sami nenasednou, musíš je usazovat, pásat atp je lepší přístup na zadní sedačky u MPV oproti některým kombi fajn. Ať už z pohledu velikosti vstupního otvoru (třeba Superb je fajn, ale třeba Mazda 6 má ty dveře docela malý) a tak i z pohledu sklánění se dolů. Nicméně to nemusí být Multivan, stačí Scenic/Touran/Smax atp.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od jirka87 »

.Z3 : To je tak...Kamarád má ještě stále Volvo S60. Tedy normální sedan řekl bych. ANi velký, ani vyloženě malý, ikdyž pravda vzadu je to poněkud očistec, pokud řídí 175cm+ šofér, tak místa málo. Nicméně na běžnou potřebu i s jedním děckem by to snad stačit mohlo si řekneš. Nebo Volvo V70...Jenže pak zjistíš, že ten posranej kočár sice MOŽNÁ do kufru narveš, ale často tam už nedáš nic jinýho (sedan). Takže když jedeš někam s děckem, které je ještě nepříčetné (dejme tomu půlroční), tak potřebuješ hromadu krámů.

Já jsem třeba do Avensise v sedanu narval kočár jen tak tak...A zbytek kufru prakticky nepoužitelný.A to mám to děcko jenom jedno.

Tak si dotyčný koupil Alhambru (předstírejme podobnost s Transporterem) a tam prostě funguješ tak, že ten kočár neskládáš, celej ho jebneš dozadu a ještě máš místa kupu po celém autě. Transporter s odůvodněním "mám mimino" je asi overkill, ale já to celkem chápu. Ale je fakt, že jsem deformovanej a pro jízdy (jezdím z 99,9% zcela sám) na výlety a dovolené jsem si koupil Sharana. Prostě si zebereš s sebou co chceš a neřešíš jak to tam naskládáš, jestli to uvezeš, kam to dáš, jestli to není moc dlouhý, jestli to není moc široký....

Otevřeš kufr, jebneš to tam jak párek do chodby a jedeš.
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od HondaMan »

Tohle je opravdu individuální. Nemáme problém se i se 2 dětma poskládat na pár dnů dovolené i do C4 Cactus včetně kočárku. Ale chce to uvažovat. Kdyby bylo na mě a museli jsme mít jen 1 auto, tak by to byl cca Golf a na to 2x za rok rakev.
Mít 3 auta přičemž jedno by sloužilo jen na výlety mi přijde nesmysl, ale každý svého štěstí strůjcem. Zatím ženu zpracovávám, že ona bude mít to velké, bezpečné auto pro rodinu a já budu jezdit něčím malým.
2.9T RWD
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od jirka87 »

HondaMan : Jezdím na dovolené do destinací mimo ČR kde je co nejmíň lidí, většinou spím v autě. Takmi to vyhovuje a vyloženě to tak chci.

Proto.

Užití služebáku mimo ČR u nás není možné (tím se vysvětluje druhé auto) a nenechám manželku na 14dní doma s prckem bez auta (tím se vysvětluje třetí auto)

Je to takto pochopitelnější ?
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3951
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od HondaMan »

Já Ti to nehaním. Je to Tvá volba. Já bych manželku nechal jezdit Sharanem, nebo co to máš, a měl bys budget x2, o pojistku méně...
2.9T RWD
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od Dix »

Dnes zahájena sériová výroba Superbu iV.
Bez bodů
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od Stepan »

HondaMan píše:Zatím ženu zpracovávám, že ona bude mít to velké, bezpečné auto pro rodinu a já budu jezdit něčím malým.
A to se nechá ukecávat? Dyť z toho vyplývá SUVčko pro ni, to bude radosti :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od jerry »

HondaMan píše:Já Ti to nehaním. Je to Tvá volba. Já bych manželku nechal jezdit Sharanem, nebo co to máš, a měl bys budget x2, o pojistku méně...
Ale ta krása mít víc aut :) U nás 3 auta - 1. všeobecné užití, 2.city car a 3.víkendovka. A klidně bych bral ještě offroada a youngtimera. Ale kde to všechno uskladnit :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
rhinos
Mistr volantu
Příspěvky: 757
Registrován: pát 04 bře 11:21

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od rhinos »

tak jako manzelka ma stale jeste P407SW a ted s tim tak nejak jezdime i na vylety nebo dovolene.
Jako tri deti se tam vejdou. Nastesti ty dve uz na podsedaku.
Kocarek uz mame sportak. Juniorovi jsou necele dva.
Nejake veci klidne na tyden se tam taky vejdou. Ale to nastupovani je teda boj...
sedacku mame uprostred.
V brambore je to stejny.
Odvozit se to da ale pro ty vzadu to moc velky komfort neni. Dokud jsem vozil dve treba v brambore tak jsem jim vytahl tu stredovou operku s drzaky na napoje a max spokojenost.
Hledal jsem neco lepsiho a proste mi z toho vychazi dodavka :D
Citroen C4 GP
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Škoda Auto obecně

Příspěvek od jirka87 »

jerry + HondaMan : U mě je to ještě dáno tím, že můj jinak báječný stařeček nemá isofix, je zatónován na povolené maximum a na manželku je to už prostě dlouhé auto (parkovací senzory nemá a nechci je tam vrtat), kde navíc okno 5.dveří je oproti obvykle nižším autům vysoko = výhled zpět při nutném parkování natěsno není nic moc.

A vůbec ! Můj veterán vyžaduje láskyplné a speciální zacházení, které mu žena prosta citu k tak sofistikovanému stroji z minulého tisíciletí nemůže nabídnout !
Přílohy
Cerny baron.jpg
Odpovědět