Octavia III

Jen o škodovkách a dalších autech českých značek.
Odpovědět
marv
Řidič začátečník
Příspěvky: 129
Registrován: úte 22 lis 15:03

Re: Octavia III

Příspěvek od marv »

ttominoo píše:Hodne me to leze to toho VW, ale oproti druhe generaci je to mnohem lepsi. Dost se mi to libi, ale zase je to skoro to stejny co neovej rapid. Takze proc si ma rodina kupovat oktavii, kdyz si muze koupit rapida za sejnou cenu s lepsi vybavou? To mi trosku unika, prece neni snem kazde ceske rodiny mit doma okatvii.
Já to vidím přesně opačně. Pokud OIII bude skutečně začínat na 329 tis. Kč (což zní celkem logicky při cenách Golfu/Leonu), pak nevidím důvod, proč nepřiplatit 40t oproti Rapidu a mít pořádné auto.

Rapid je šizuňk, teď jsem ho poprvé viděl na dálnici a to auto vypadá dost uboze. Evidentní kategorie levných pleček, spíš bych ho řadi do kategorie Logan, než Fluence. Nicméně nejde ani tak moc o vzhled, ale provedení.

Nemluvě o tom, že OIII bude mít už v základu mnoho navíc (dotyková barevná obrazovka atd.) a konstrukčně je to auto někde jinde. Golf VII měl v německých testech hlučnost při dálničních rychlostech na úrovni BMW 7er a brzdy 100-0 km/h okolo 33m. Paradoxně byl o něco málo lepší, než nová A3. Tak uvidíme, kde bude OIII. Ale odhlučnění už při prvních jízdách také chválili.

Za mě Rapida jen tehdy, pokud připlatit 40-50 tis. za OIII je nepřekonatelný problém.
Uživatelský avatar
aikoN
Letec
Příspěvky: 1046
Registrován: stř 16 úno 18:32

Re: Octavia III

Příspěvek od aikoN »

Mně se vcelku líbí, jen ta deska kolem kulisy řadící páky z 90. let je podle mě trochu nemístná. Ale dle mého furt nižší střední třída, co se rozměrů týče. Prakticky stejné s velikostí např. Fluence. Nicméně je mi jasné, že prakticky každý plátek ji do střední zasadí, jaký je to "kus auta" :-)
Rychlost zabíjí!
ttominoo
Autoškolák
Příspěvky: 44
Registrován: stř 26 zář 15:48

Re: Octavia III

Příspěvek od ttominoo »

Doufam, ze nekde postavi tyto dve auta a ohodnoti co ma octavia navrch a jestli se vyplati priplatit. Rapida jsem na zivo ani nevidel a nesedel jsem v nem, tak nemuzu rict. Ale taky se musi brat v uvahu z ceho clovek presedne do techto dvou aut. Ja mam Felicii a zatim bych teda rozhodne nemenil, ale samozrejmne kdyz bych sedl do rapida, nebo ocatvie, bylo by to neco jineho a oboje by bylo "lepsi". Dotykovou obrazovku si snad ani nedokazi predstavit :D

A jeste jedna takova uvaha: proc to neni octavia 4. Jenu prece a krasnou uz udelali kolem roku 1970(mozna jiny, ale daleko nejsem). A ja osobne bych byl hrdej na to krasny stary auticko. Takze jmeno by spis melo byt SKODA OCTAVIA III. gen KONCERN!!! :D
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia III

Příspěvek od Dix »

První předváděčky v únoru 2013,zvláštní lakování bude. B-)
Bez bodů
Uživatelský avatar
Pickuper
Letec
Příspěvky: 2590
Registrován: stř 16 úno 11:47
Bydliště: Pardubitz

Re: Octavia III

Příspěvek od Pickuper »

ttominoo píše: Takze proc si ma rodina kupovat oktavii, kdyz si muze koupit rapida za sejnou cenu s lepsi vybavou?
Rapid je zoufalost a krok vedle a pokud něco rychle neudělají s cenou, tak jich tady bude jezdit asi tak stejně jako Citigouček. Ale třeba na jinejch trzích to bude terno. OIII bude v ČR nepochybně terno, neb to byl, je a bude český sen a známka společenského punku :ymhug: .
Niko nadžanel ko kerdža
Uživatelský avatar
Snowman000
Letec
Příspěvky: 5607
Registrován: čtv 17 bře 09:36
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Octavia III

Příspěvek od Snowman000 »

No skor by som povedal ze znamka spolocenskeho popu ;)
Konzerva od sardiniek s LSD
Multak se vsim vsudy
...tbd...
Uživatelský avatar
DaciaFan
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: čtv 01 lis 12:04

Re: Octavia III

Příspěvek od DaciaFan »

Třeba to rozvracej zevnitř. Jako kdysi ty řady komančů a nácků =))
ttominoo
Autoškolák
Příspěvky: 44
Registrován: stř 26 zář 15:48

Re: Octavia III

Příspěvek od ttominoo »

Ano rapid muze byt tragedie, ale lidi se divaji i na to napisou na novikach idnes atd..... a ruku na srdce, tam jsou clanky jedny velky reklamy. Takze za chvili uvidime clanek s titulkem: Necekejte na novou octavii, sahnete po rapidu, ktery se okatavii vyrovna. Ovsem do doby, nez se octavia iii zacne prodavat.

Tak popojdeme kousek dal: Je tu nekdo kdo se chysta ji koupit? O III
Uživatelský avatar
DaciaFan
Pan Řidič
Příspěvky: 253
Registrován: čtv 01 lis 12:04

Re: Octavia III

Příspěvek od DaciaFan »

V Rapidu problém nevidím, že je to slepenina nevadí. Firemní klientela bude mít škvíru pro nižší management, obyčejnýmu pepovi co nepotřebuje kombíka to taky bude bohatě stačit. Až zas budou akce jako sleva 40k za věrnost, tak to nebude špatnej kup.

O3 si nekoupím, protože "oktávka pyčo", ale tuhle generaci už budu považovat za normální a použitelný auto.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16421
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Octavia III

Příspěvek od pavproch »

@ttominno: ještě jednu oftáku fkombajnu, fdechtu a fčtyřhrabu, samozřejmě na hlínách a s fialkama :D mám v plánu pořídit do firmy příští rok na podzim... a páč v tu dobu už Oct II nebudou, tak halt to bude muset být Oct III

ale imho se mi to auto moc nelíbí... dyzajn krásný, ale je to zbytečně moc velký kus auta...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět