Prosím o radu při výměně brz.destiček.

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Zizkovak
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 31 říj 20:25

Prosím o radu při výměně brz.destiček.

Příspěvek od Zizkovak »

Dobrý večer všem.Potreboval bych poradit.Mám Mitsubishi ASX a již několikrát jsem měnil destičky,vždy bez problému tedy skoro,často nejdou povolit šrouby v držáku třmenu,takže to musím nahřát.Ale k tomu co mě trápí......Asi jsem dal do držáku třmenu trochu víc vazelíny a šroub při zasouvání trochu pružil.Něco mi říkalo že to není dobře ale nechal jsem to tak.Ale to jsem neměl,tlačilo to destičky na kotouč.Ujel jsem asi 2 km a při zaparkování cítil destičky,disk byl zahřátý a kotouč zabarvený do fialova.Dnes jsem sundal kolo,znovu rozmontoval,udělal to tak jak to má být,destičky už cítit nejsou ale disk byl trochu zahřátý.Mám vyměnit kotouč nebo se to rozjezdí?Děkuji předem za každou odpověď.
Spectral
Mistr volantu
Příspěvky: 788
Registrován: ned 09 říj 08:19

Re: Prosím o radu při výměně bez.destiček.

Příspěvek od Spectral »

Žádné nebezpečné překvapení z toho nekouká, klidně dál jezdi. Kotouč se časem vyleští do standardní barvy. Pokud ti brzdy nebudou vibrovat (poznamenaný kotouč) nebo nebudeš mít trvale snížený brzdný účinek (ten by se v tomto případě projevil nesymetrickým účinkem brzd, tedy táhnutím na stranu) kvůli "zesklovatělým" přepečeným brzdovým destičkám, tak žádný jiný negativní účinek nenastane a není důvod na to myslet. Prostě jezdi.
:ar!
Zizkovak
Spolujezdec
Příspěvky: 2
Registrován: pon 31 říj 20:25

Re: Prosím o radu při výměně brz.destiček.

Příspěvek od Zizkovak »

Spectral....Díky moc za reakci.Ty destičky jsem neokoukl,jestli jsou zesklovatělé,asi na to mrknu ještě jednou,je možný s nima něco udělat,třeba např.jednou dvakrát je přeject přes jemný brusný papír(mě napadlo).
Odpovědět