Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Politický koutek

Příspěvek od ctrl_j »

Stepan píše:Já jsem asi hloupej, ale jak je na tom státní pokladna mě moc nezajímá.
Ano, lid se o ty podstatne veci zajima velmi malo, proto taky voli estebaka, nebo strany ktere bojuji s neexstujicim nepritelem.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Rád si nechám vysvětlit vliv konkrétně vyrovnanosti státního rozpočtu na život běžného občana. Mně, potažmo rodiny a dobrých známých, se daleko víc dotýkají kampaně ombudsmanky na téma "v horku se nedělá", navyšování garantované mzdy a samozřejmě mám i ideologicky problém s tím, odskodnovat ženy za to, že si upichly dítě s nějakou parodii na Chlapa. Ale problém rozpočtu se mě prostě přímo nedotyka. Jasně, může se stát, že prachy dojdou a přijde 45% daň právnických osob. Ale ta může přijít i tak, jako součást třídního boje. Stačí, aby to Prchalovi dobře vyšlo v průzkumech.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Politický koutek

Příspěvek od ctrl_j »

Zajiste, dnes a zitra to nepoznas. Za 10 let ANO.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Ale jak? Konkrétně. Dojdou prachy na důchody, sociální dávky a platy úředníků. Vidím, že se může se stát několik věcí:

a) lůza vezme věc do vlastních rukou a jako kapitalistické rodině nám zapálí auta, barák, fabriku. V Čechách nepravděpodobné. Ikdyž, o Francii bych si pár let zpátky řekl to samé. Ještěže toho Bábu máme, jak má fabriky a půdu, nějaká občanská válka by mu asi zkurvila byznys. To by se stát nemělo

b) levicově orientovaní populisti se dostanou k moci a přenesou daňové zatížení na kapitál/podnikatele, případně vynucená konfiskace majetku nad určitou hranici, včetně hotovosti v bankách, podílů v investičních fondech (...) To se může stát i bez toho, že chce bejt Bartoš premiér už jste slyšeli? Tohle riziko vnímám jako největší. Řecko styl.

c) měnová reforma, chybějící prachy se dotisknou. Znehodnocení úspor a přihrání majetku a moci těm, kdo po předchozím echu včas převedou svůj majetek do eur a dolarů.

d)??

Toho Bčka se bojím ze všeho nejvíc. A že se to může klidně stát x_x Že budou rozmrdaný dálnice, v nemocnici tě nějaký nedovzdělaný pako div nezabije a školství bude k ničemu, toho se nebojím na to jsem zvyklej 8-x

*a navíc mi zbylo něco málo v kryptech, takže až hyperinflace skončí, já se s tím nějak poperu :))
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Politický koutek

Příspěvek od jirka87 »

Stepan : Ja teda v zadnem pripade nejsem levicak. Jsem 87rok, takze jsem to tady za komaru nezazil. Nicmene je nutno dodat, ze duchodci zijou skutecne zruky do huby, kdyz vidim ty stary babky platit v lekarne za leky, tak premyslim, co bude mit na veceri, protoze to je peklo kolikrat.

S tim navysenim minimalni mzdy plne souhlasim. Porad se najdou lidi, kteri ti plati minimalni mzdu a zbytek treba v tuzemskych, nebo zahranicnich dietach (argument, ze muzes zmenit praci naprosto neberu...To je jakobys rekl, ze kdyz te zlobi dite, tak ho muzes hodit do potoka a poridit si nove-zlratka takhle to fungovat nema) - typicky miniaturni dopravci svym ridicum, takze si pak zlomis na 2x nohu, jsi pul roku doma a mas co..hovno...Pojistky ? O tom se tady ani bavit nebudu, to je banda zmrdu, ze to neni mozny. Aktualne taky resime doma...

Rozpocet neposrala ta stupidka Malacova, ale to, ze se stavi nejdrazsi dalnice na svete, ktere jsou za pul roku jak emental, mytny system je totoalni vysmech naprostonehodny komentare vcetne ceny te "dalnice", historicky naprosto brutalne predrazene vojenske zakazky, zavede se bezplatny obed pro vsecny deti (nevidim duvod, proc by dite reditele CEZu melo mit dotovany obed) a aby toho nebylo malo, udela se asi brzy MHD "zadarmo"...Jenze nic neni zadarmo. Takze i ten nejchudsi z nejchudsich zijici v nejake prdeli 15km od civilizace plati Brnakovi jeho salin-kartu. To je kokotina na n-tou.

Cech je takovej chameleon. Jednu vec mu zakazes a vymysli to jinak, jak to ojebat. Prizpusobi se. Pro politika to plati tisicinasobne. Jsem naprosto bez idealu, ze v politice se nekrade. On tam jde kazdej s cistym stitem a plnej idealu a ve finale se po 5 letech zacne ridit heslem "Kdo nekrade, okrada rodinu" a v duchode ma na svem jmene takovy seznam prasaren, ze by se slusnej clovek musel stydet tohle udelat za 10zivotu. Par let zpatky jeden Rakusak odstoupil z politiky, protoze jeho zena ridila ozrala. U nas by se reklo bud, ze pouzila ustni vodu nebyvale sily a proto nadychala 1,7 a nebo by se reklo - my uz jsme v rozvodovem rizeni a nasel by si pravnika, co mu to antidatuje...Tady se vyvinula takova nekultura politiky, ze to ani neni mozny.

Rad bych si napriklad vazil sveho starosty. Ale je to tupe nekulturni hovado ze staje ANO, ktery proste dava velmi ocividne najevo, jak to ma na haku. Rozjel spoustu veci, lidi cumi, ze se s mestem neco deje, veci se hybou, ale nezkoumaji co a proc, tak jsou radi, ze se veci hybou a ted se divi, ze na zacatku druheho mandatu vykoupil pozemky od mesta pres 2 svoje firmy a stavi pro mesto predrazene "socialni" byty a ubytovny...Povesit za koule do pruvanu a nechat sezrat krysam..

Do toho, aby jsme byli jako lidi trochu na urovni chybi v tomhle narode sebekazen a ochota si pripustit, ze nejsme na svete sami.

Je to jako s hajzlem. Kdyz tam prijdu, chci aby byl cistej a kdyz nekdo odchazi, mel by ho zanechat ve stavu v jakem by ho chtel zase najit...

P.S : Jeden vtip na zaver - starsiho data, ovsem stale platny dobe. Cesky ministr dopravy prijede nanavstevu za svym francouzskym kolegou a ten jak vidno si zije na velmi vysoke noze. Obrovsky dum, garaz pro 12 aut, nejake to sluzebnictvo okolo baraku...Cesky ministr dopravy krouti hlavou a rika - jak jsi dosahnul na takovou zivotni uroven ? Francouzsky kolega mu rika - podivej se z okna - vidis tam tu dalnici? Vidim, rika nas ministr. Tak tuto dalnici jsem nechal postavit o 15cm uzsi v obou smerech oproti planu a usporu jsme ukradnul. Chmmmm premysli cesky ministr...Po 5letech si situace opakuje, ale tentokrat prijede francouzsky ministr za tim nasim a je naprosto v soku v jakem luxusu si cesky ministr dopravy zije. Dobry pozemek, uzasny dum, mramorove sloupy a chodby, zlate vodovodni baterie...Jak jsi dosahl takoveho jmeni kolego ? Pta se Francouz. Pojd..vidis tady z okna tu 6proudou dalnici ? Nevidim rika Francouz...Tak vidis..rika mu Cech :))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Blbé na tom je, že ve funkci budou hrabat všichni - je to přece jenom na pár let a tak je dobré, se toho nebát. Vidíme to na Hradě nebo ve vládě, kdy premiérem je 2. nejbohatší Čech a jede na plný pecky. Za bílého dne. A to, co se děje dneska - to se nebojím nazvat organizovaným zločinem.
Bohužel, je určitá skupina lidí, která na změnu systému doplatila. Třeba moje matka patří mezi ně. Drtivou většinu života pracovala za socíku a podle toho vypadá její důchod. O 15 let mladší kolega šel do důchodu v loňském roce a důchod má o 6000 vyšší než ona po x valorizacích. Nemyslím si, že kdyby nebyly předražené státní zakázky, že by se přidalo důchodcům - takhle to nefunguje.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5405
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

add důchody: musíš to brát tak, že sociálku odvádíš na sociální dávky pro netáhla a jejich důchody. Se spořením na tvůj důchod to nemá vůbec nic společného. Si spočítej, kolik by řekněme 40 let pracující člověk na průměrné mzdě odvedl na sociálce a kolik by musel mít důchod, aby se mu to během těch +- 15 let mezi odchodem do důchodu a smrtí vrátilo. To číslo bude strašlivý.
Ano, když se ti nelíbí práce, tak ji změň. Když tě sere dítě, tak sis ho měl líp vychovat.
Líbí se mi jak MHD zadarmo dissuješ obecně, ale obědy zdarma už by byly OK, jenom by je neměli dostat i ti bohatší. Kdopak je tady chameleon :D
Navyšování minimálky má dopady na spoustu jiných věcí než je "jenom" zvýšení minimálky. Nakonec to odserou právě ti, kteří na ní jsou. Budou prostě moc drahý :-??
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Politický koutek

Příspěvek od jirka87 »

Stepane, ty mas hned ve vsem jasno, ze ? :-) Vsechno je easy. Chybi ti nadhled, protoze vse beres podle sebe.Myslis si : ja jsem vzdelanej, snazim se a proste nikdy holou prdel mit nebudu, protoze jsem chytrej, opatrnej a nebojim se prace (napriklad)..Pral bych ti, aby to tak zustalo. Byli jini borci, ktere ten system sezvejkal na sracku. Napriklad drive paradoxne stacilo na 5 let odjet do USA, frajer neporesil z tech 100 potrebnych papiru 2, vratil se zpet a zjistil, ze dluzil pred 5 lety statu 1300Kc na necem a hola hola...Barak zabavenej atd...Nechci to pitvat, pointa ti asi neujde.

Skrz ty obedy si to precti lepe. A nechameleonuj me :)) . Podstata a pointa veci je v tom, ze pomoc ma dostat ten, kdo ji realne potrebuje. Je dulezite to precist presne tak, jak to pisu. KDO JI REALNE POTREBUJE. Tzn., ze stat nebude zivit chronicke nemakacenka (je jedno jake barvy pleti). A nebude delat rozdily. Dvojí metr - Orlík. To je snad uplna hymna statu v socialni podpore a neschopnosti se od roku 89 vyporadat s cikanama. Bila matka NIKDY nedosahne na stejnou podporu jako cikanka. Kdyz se napriklad vyporadas s timto, muzes usetrene prachy pak muze dat napriklad na to jizdne nebo jinam.

Asi ti nebude 20, takze si pamatujes 90. roky apod...Ono nebylo tak snadny zmenit praci v dobe, kdy byla nezamestnanost okolo 10%+ (Ostravsko co pamatuju apod..). Takze TED se ti to keca, jenze ono to nejde vzdycky a vsude. Projed se po jiznich Cechach. Tak hnusny cesta y rozpadly baraky jak jsou v nekterych vesnicich nenajdu ani u nas v okrese. Pohranici jakbysmet..Pamatuj, ze tady mas treba lidi s omezenym vzdelanim, ne kazdej ma vsech 10 prstu, nekdo ma tezkou cukrovku apod...Mam 6letyho brachu. Autistu. Nestydim se za to. Nejde to ovlivnit. Bude urcite dost funkcni natolik, aby pracoval. Myslis ale, ze bude schopen se dostatecne branit systemu ? Menit praci, kdyz s nim nekdo vyjebe ? Asi ne..

TEN SYSTEM TADY MA BYT PRO TEBE. Financne zije z tebe. Takze s tebou nema vyjebavat, ok ?

Pokud nekde uberes, muzes jinde pridat. Nelze neubirat nikde a pridavat vsude. Nejsi hloupej, takze tohle ti nikdo vysvetlovat nemusi. Zaobli na tech svych nazorech trochu hrany a bude to OK podle me. Vidime to asi stejne, ale nejak si to neumime vysvetlit na 100%.
jirka87
Mistr volantu
Příspěvky: 710
Registrován: čtv 02 lis 12:55

Re: Politický koutek

Příspěvek od jirka87 »

Mimochodem :
Stepan píše:Líbí se mi jak MHD zadarmo dissuješ
To je naprosto příšerné slovo. Myslel jsem, že to používají jen tmavě zbarvení rappeři z **== A ono ne :))
Odpovědět