Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Politický koutek

Příspěvek od Honza42 »

Já taky. Odložil jsem kvůli tomu nákup nového auta. Počkám si na slevy.
Navíc i když dělám z 80% pro automotive, krize se nebojím. Tu minulou jsem ani nezaznamenal.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Politický koutek

Příspěvek od driver »

Automotive krize teprve čeká.
Nyní koupit čtyřválec v Fabii nelze a najít rozumné auto v této třídě je problém. V další generaci totéž nastane o třídu výš a to díky emisím.
Automobilky to umí řešit technologický (Hybrid elektro) avšak ž pohledu zákazníka je to neakceptovatelné z mnoha důvodů. Pořizovačka a komfort a mnoho dalších. Podle mě nyní teprve začne vozový park stárnout! Zejména na RČ. IČO je jiný svět tam je zásadní vozy točit o odepisovat a tam se to projeví mnohem méně ale celkový poklad tam bude a citelný
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Akcie v nebesích, bublina nemovitostí, oldtimerů atd., vytištěných peněz mraky. Až to praskne, to bude tobogan. Ceny Au a Ag tlačeny dolů pomocí různých fiktivních papírů cenných kovů, které nejsou podloženy fyzickým vlastnictvím. Hodně lidem pak zbydou jen papíry na zabalení svačiny, i když si myslí, že mají investici do cenných kovů :(
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Politický koutek

Příspěvek od driver »

Budu si muset pustit tu debatu kandidátů. Byla už nějaká nebo teprv budou?
Ani mě to nezajímá čistě pro obsah, protože říkat politicky korektně to, co zaujme největší procento voličů, umí každý.
Spíš mě zajímá samotná přímá konfrontace. Ani nebudu rozlišovat kdo má navrch ale vždycky mě zaujme nějaké téma, které je sice podpás, ale jehož otevřením si člověk rozšíří rozhled a často si uvědomí, že prezentovaný obraz a realita jsou často absolutně mimo a hlavně potom se ukazují činy, které mluví za vše. Prázdní slova jsou jen fráze.
Podle mě jestli tady za týden budem svědky změny, tak to bude zásadní signál, že jsme se zase posunuli dál ale nejsem tak najivní, že bych to předpokládal. Nevěřím tomu. Ale budu doufat :D
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Politický koutek

Příspěvek od retron »

včera se Drahoš vyposral, takže byla jen taková selanka s mulatem na Nově, naostro tedy až v úterý na Primě a finále ve čtvrtek na televizi Václava Moravce ovšem bez Václava Moravce :D
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

https://www.novinky.cz/domaci/461136-dr ... -sami.html

Opět tam cítím zadní vrátka pootevřená. Sakra, proč se Zemanovi nepostaví normální chlap s jasným vyjadřováním? Oč by to bylo jednodušší.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

retron: plácáš blbosti, co ti Ovce napsala? Nikdo se nevyposral. Drahoš od první chvíle říkal, že půjde pouze do dvou debat. On si vybral ČT a tu druhou nechal volnou. Nakonec z toho vypadl Prima.
Že Zemák ignoroval celé první kolo a teď, když mu teče do bot, tak je najednou všude, i když pořád žádnou kampaň nevede, se jim dařil přesvědčit voliče, že Drahoš je posranej a bojí se do debaty?
To jsme, jako společnost, vážně v takovém rozpoložení, že papouškujeme ty hovna, co produkuje ta obskurdní buzna??

jerry: jaká vrátka furt? Prezident si může něco myslet, něco říkat...ale člověk, který má IQ nad bublající bahno snad ví, že jeho výkonná moc v tomhle ohledu, je rovna nule.
Je zajímavé, že nikoho nezajímá, jak se k tomu staví trestně stíhaný premiér v demisi, kterého bývalá firma, je největším příjemcem dotací v ČR. Protože - nebudou uprchlíci, nebudou dotace. To je vcelku jasná rovnice. A ⅔ jeho firem jsou na dotacích existenčne závislé, protože jinak by nemohly prodávat své výrobky na hranici výrobních nákladů, atd. To už je na jinou debatu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
retron
Letec
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 13 dub 10:44

Re: Politický koutek

Příspěvek od retron »

čistě strategicky, kde myslíš, že ať už jeden nebo druhý získá více nerozhodnutých voličů, na (pořád ještě) nejsledovanější tv stanici v prime-timu anebo někde na víceméně uzavřené společnosti v Brně případně Ostravě, kam přijdou beztak jedině lidi, kteří už jsou rozhodnuti dávno?
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Politický koutek

Příspěvek od driver »

Bob: Řekni mi jednu věc proč zrovna ty, který vidí souvislosti, historii, intriky atd, že nejsi za jedno s SPD.
Neber to osobně, zajímají mě fakta jako taková.
Tobě zastupitelská demokracie za téměř 30let připadá jako funkční systém? Nezdá se Ti, že to je od začátku fraška která měla být most z ruska a místo abychom se vylodili do demokracie, tak jsme se nechali zajmout z druhé strany nějakou kapitalistokracií?
Proč nevěříš za mák SPD kteří přímou demokracii, odvolatelnost soudců a politiků mají v programu a kteří ten systém chtějí změnit a nebojí se jediní jít hlavou proti zdi?
Nezdá se Ti, že kdyby to celé byly intriky, že by zvolili méně trnitou cestu a neřezali si větev pod sebou od začátku?
Takhle v podstatě nemají spojence od začátku a spoléhají jen na voliče.
Je mi jasné že jsi psal že Okanula je takový a takový a že do toho jede jako Babiš, -tvorba zisku jen jiným politickým obrazem, křivák... Ale když se podíváš na Drahoše, vidíš tam ideál?
Nebylo proSPD jednodušší být méně kontroverzní a hledat spojence na všech frontách, než jít proti všem i systému?
Já ho neobhajuji akorát mám pocit, že neměl prostor ukázat, že chce dosáhnout změny. Podle mě dokud si soudci dělají co chtějí, tak zákonodárci taky a legislativa je zoufalá a celý systém nefunguje už od začátku a nikdy nebude! Není světlo na konci tunelu... Není... Můžeš tam vystřídat dalších sto loutek, a zkoušet to dalších 30let, má to smysl? To je kolotoč lobistů a kapitálu. Vždyť kde jaký Da lík s kde jakým Topo lem i kdyby to mysleli dobře, tak buď to nemají prostor naplnit a nebo se to zvrhne protože v rybníce je více ryb. Vede to někam? Kde je proti kapitálu síla lidu? Kde je prostor pro zlepšení?
Jistě, SPD nemá politickou sílu naplnit populismus ale jinde vidíš co? Kosmetické změny zastupitelské demokracie? :D
Pořád nechápu, proč by podle všech odpůrců populista byl tak radikální, když stačí slibovat důchody, vyšší mzdy, a podobnou rétoriku jako ČSSD...
Hlavně u SPD nepozoruji ideál. Spíš to vidím jako teď když máš volit Drahoše, vidím u SPD prvky něčeho, co má smysl ("přistěhovalecká politika jasně ne a hotovo")v kontrastu toho, co máme nyní, ("víte, to je složité") nebo ("Říkám NE a hlasuji ANO")
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2041
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Politický koutek

Příspěvek od GeneHawkins »

To jsou teda slinty...
Odpovědět