Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Ano - výkonné moci má pramálo. Ale i ta občas stačí na mnoho věcí. Třeba spojení Babiš - Zemák je toho příkladem. Resp. bude, když volby dopadnou ne úplně jasně., atd....atd... Těch možností je samozřejmě více.
Krom toho mi jako občanovi vadí naplňování názvu knihy Ladislava Mňačka - Jak chutná moc. Detekční rámy nebo zavírání přístupu do Hradu pro běžné smrtelníky - to mi přijde jako vrchol zhovadilostí, které by slušná společnost neměla tolerovat. Ale za pár keců o čmoudech mu většina spoluobčanů u televize s bráníčkem ve dvoulitru v ruce, odpustí i tu bolševickou vybuzněnou Ovečku.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Politický koutek

Příspěvek od pavproch »

řidičBOB píše: i tu bolševickou vybuzněnou Ovečku.
bé) sem tušil o á) sem neměl ani páru... dík za zdělání ^:)^
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

...pro lepší přehled si najdi pár jeho textů, které produkoval pro Haló noviny...ale v rekonvalescenci snad ani ne, mohlo by sa ti přitížit :D

Jinak včera byl další takový v jednom televizním duelu: zamindrákovaná buzna a koumouš tělem i duší - mladý Stropnický. Jsem se málem u té televize poblil.
Naposledy upravil(a) řidičBOB dne pát 20 led 08:57, celkem upraveno 1 x.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16371
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Politický koutek

Příspěvek od pavproch »

:D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Politický koutek

Příspěvek od Honza42 »

Se Vám obdivuji. V dnešní době vlastnit TV a hlavně na ni koukat, to je čin přímo hrdinský. Já tolik odvahy nemám.
I internetová zpodoba mladého Ničeho na Stropě je dostatečně příšerná a prostě to nedám. Snesu jakýkoliv horor, ale tohle ne.
Uživatelský avatar
jarka
Letec
Příspěvky: 2802
Registrován: stř 16 úno 10:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od jarka »

řidičBOB píše:Krom toho mi jako občanovi vadí naplňování názvu knihy Ladislava Mňačka - Jak chutná moc. Detekční rámy nebo zavírání přístupu do Hradu pro běžné smrtelníky - to mi přijde jako vrchol zhovadilostí, které by slušná společnost neměla tolerovat.
Tohle je sice pravda, ale mě jako občanovi daleko víc vadí 1000 a 1 kravina, které se mě dotýkají bezprostředně prakticky denně. Tam je potřeba říct, že s těma Zeman neudělá vůbec nic - spíš naopak jako socan by rád přitáhnul šroub, ale nepřitáhne pouze něco vykřikne do médiálního prostoru a tím to většinou hasne (a v Blaníku je z toho další vtipný díl :) ). Vždycky se jen musím hrozně divit, jak každý jeho výlev hned naplní média a přitom reálná důležitost minimální. Tohle mě zas na něm baví, když vidím kolika "chytrým" lidem, který nejlíp vědí jak by se co mělo dělat, leží v žaludku a umí je pěkně nasrat. A co se týče jeho názorů na "uprchlíky", může jich využívat populisticky, ale to nic nemění na faktu, že s ním většina lidí v čr zrovna v tomto souhlasí a realita bohužel ukazuje že má pravdu (na rozdíl od názoru ostatních elit).
"Auto s pohonem předních kol je jako řízená havárie." - Walter Röhrl (Speed, 04-2017). :D
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Samozřejmě - Zemák mi vadí ve "virtuální" rovině, protože jeho dementní výblitky se mne moc netýkají. Když nepůjdu 7 let na Hrad, hovno se stane. Zaletím si raději do Říma.
Bureš a spol je jiná liga. Jeho rozhodnutí mi otravují život každý den x krát. Nesmyslná byrokracie v posledních letech narůstá do obřích rozměrů a stát se roztahuje tam, kde mu to nepatří.
Uprchlíky rád nemám, můj názor je velmi konstantně vyhraněný a není nepodobný tomu, který zastává Sráč. Jenom se podivuji nad tím, jak na základě jednoho populistického názoru, mu hned všichni tleskají. Ve finále ale musí být každému jasné, že když by EU zavelela, tak se všichni ohnou, protože musí...protože Lisabonská smlouva a mnoho jiných cárů papíru, přes které si EU pojistila, co se dalo. Situace je ale taková, že i v D se to lidem přestalo líbit a kdo chvilku v politice sleduje Das Merkel, ten dobře ví, že ona je typická: kam vítr, tam plášť. Její politika je založená na průzkumech veřejného mínění. Takže otočila a tlak na ostatní státy se vytratil. Kdyby ne, tak dneska tady máme čmoudy a ani okem nemrknem.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Já si to osobně moc nepersonifikuju. Mám zkušenost, že každý politik mi někdy konvenuje, někdy ne, kdybych nebyl objektivní, řekl bych, že někdy má pravdu a někdy ne. Ale samozřejmě je to vždy taky jen moje subjektivní pravda ;) Proto bych za sebe preferoval přímou demokracii, protože se lze vždy aspoň pokusit najít lepší řešení. Říkám pokusit, vždycky to nevyjde. Ale když se rozhodne špatně, nemají to lidi na koho v hospodě u piva svádět, prostě si tak rozhodli sami.

A dost mi vadí slovo populismus. Přijde mi, že když někdo chce dělat něco, co chtějí voliči, tak je hned populista :( Ale pokud chtějí rozhodovat politici proti vůli lidu, tak je to stejné jako diktatura. Ale tam jsou aspoň karty rozdané. Ale zase mě neberte za slovo, nechci diktaturu. Chci, jak píšu výše, větší možnost vlivu voličů než je teď. Takhle využíváme výhody systému pouze "ústy a šrajtoflí" našich zastupitelů a lobbistů :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Politický koutek

Příspěvek od ctrl_j »

Sledoval nekdo epochalni vikendovy sjezd Strany Zelenych? Odlozil jsem si z nej par poznamek ucastniku.

- Zelení na svém sjezdu v Hradci řeší, jestli v diskusi mají povinně na střídačku vystupovat muži a ženy...
- Genderová komise Strany Zelených nesouhlasí se změnou zkratky ze SZ na Zelení a navrhuje zkratku Zelení a Zelené.

Jejich vlastni popisek pod fotografii ze sjezdu:
„Delegátky sjezdu SZ s hostkami Szél Bernadetta Evou van de Rakt, ředitelkou Heinrich Böllova institutu pro ČR.“

Jak upozornil hlavní manažer Strany zelených Robin Ujfaluši, sjezd strany se koná bez plastů i palmového oleje.
--

Pokyny pro novinare jak genderove spravne informovat o sjezdu
Přílohy
jak-spravne-genderove-psat.jpg
jak-spravne-genderove-psat.jpg (165.91 KiB) Zobrazeno 3499 x
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Politický koutek

Příspěvek od Honza42 »

To si děláš prču, nebo je to fakt?
No bylo by dobře, kdyby to byla pravda, protože tohle blbnutí by podle mne v Čechách znamenalo odchod do zapomnění, což je u strany Zelných a Zelenic nejvýše žádoucí.
Odpovědět