Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Pár komoušů měli pověsit hned v '89. Zakázat komoušům podnikat a být ve vládě. Děda říkával, že i ten, kdo byl ve Straně byť pár sekund, je hajzl.
Co se dělo pak, už asi nemá smysl komentovat.
Lid dospěl tam, že mu vadí zloděj Kálousek, který nikdy nebyl ani obviněn z žádného TČ nebo korupčník Topolánek, který je na tom podobně. A vůbec jim nepřijde divné, že to nejvíc vykřikuje člověk, který vše na co sáhnul, získal podvodem...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

K řčení tvýho dědy bych doplnil. Tvrdit, že jsem bejvalej komouš, to je jako říkat, že jsem bejvalej černoch :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

:-bd
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Politický koutek

Příspěvek od Lachende Bestien »

Nehodlám tady kohokoliv obhajovat za více či méně egoistická a ustrašená životní rozhodnutí - např. oportunisticky vstoupit do KSČ abych mohl/mé děti vystudovat VŠ apod. - ale srovnávat s tím množství pigmentu obsažené v kůži, které člověk neovlivní (netrpí-li závažnými poruchami osobnosti a bludy a la Majkl Džekson), je naprosto zcestné, i když to může leckomu připadat "směšné" či "vtipné".

Edit: Každá moc korumpuje, ať už stranický prapor nabarvíme načerveno, načerno či nazeleno. Výjimky potvrzují platnost pravidla. Osobně se mi v posledních letech poměrně daří prázdnému žvanění a neužitečnému přemýšlení o politice vyhýbat.
Snad jen aktuálně mě bude zajímat, jak se s všudypřítomnou lží a korupcí vypořádají Pyráti. Kdysi jsem je volil, když jsem ještě jako vůlič nepovažoval politické harašení za tragikomické představení plné přetvářky a prázdných slibů.
Naposledy upravil(a) Lachende Bestien dne pon 04 pro 10:53, celkem upraveno 1 x.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Politický koutek

Příspěvek od ctrl_j »

Jenom technicka: Pokud nekdo „oportunisticky“ vstoupil do strany, aby cerpal jen nejake vyhody, tak (alespon v mych ocich) neni mensim komunistou nez ti ostatni. Prave tohle je ten brutalni moralni rozdil mezi temi co tam byli a temi co nikdy nevstoupili a odnesli to v tom lepsim pripade spolecenskym znevyhodnenim, v tom horsim i veznenim.
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1944
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Politický koutek

Příspěvek od Lachende Bestien »

ctrl_j píše:Jenom technicka: Pokud nekdo „oportunisticky“ vstoupil do strany, aby cerpal jen nejake vyhody, tak (alespon v mych ocich) neni mensim komunistou nez ti ostatni. Prave tohle je ten brutalni moralni rozdil mezi temi co tam byli a temi co nikdy nevstoupili a odnesli to v tom lepsim pripade spolecenskym znevyhodnenim, v tom horsim i veznenim.
Výraz "komunista" je většinově mylně chápán a interpretován jako ztělesnění všeho zlého a škodlivého. Přitom komunistické ideály by mohly přinést takřka ráj na zemi; jejich realizace v praxi ovšem narazila na dlouhodobě především emočně traumatizované jedince. A celá řada těchto ideálů byla značně pomýlená - centrální plánování apod. - ovšem dnešní EU si s RVHP nijak nezadá.

Každý člověkem či skupinou lidí nastavený sociální systém má své výhody a nevýhody pro všechny zúčastněné a záleží na každém jednotlivci, jak se s tím dokáže vypořádat, aby se nezbláznil nebo se nestal socio/psychopatem.

Ovšem jako obětní beránek a ventil k vypuštění frustrací se výraz "komunista" jako ztělesněné zlo hodí.

Kdo nerozlišuje mezi bývalými členy strany, kteří toho využili jen k tomu, aby sami a jejich potomci mohli dále studovat, a těmi, kdo např. z pozice důstojníků stb aj.(v dnešním nekomunistickém, "svobodném" režimu "paradoxně" s extrémně vysokými důchody a rentami samozřejmě) - kteří přímo kurvili život stovkám lidí perzekucí a vězněním, mohl by svou rozlišovací schopnost trénovat lépe.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Válka je mír!
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Politický koutek

Příspěvek od Honza42 »

Existuje minimální procento komunistů, co k tomu přišli jako slepí k houslím. Méně vzdělaní, pracovití, velmi slušní a rovní lidé. Měli jsem takového přiženěného v naší širší (jinak velmi tvrdě antikomunistické) rodině. Byl z vesnice kde nebyl ani obchod, věřil na vodníka, ale jinak přirozeně inteligentní člověk. Vždycky když někdo chce plošně věšet komunisty, tak s i na něj vzpomenu, že by to asi nebyl dobrý nápad.

Pokud jde o komunisty "vychcánky" zejména po roce 1968, tak jsou dle mého horší než ti pravověrní z padesátých let. Ti původní měli alespoň (byť zvrhlé, ale to mnozí v prvopočátku netušili) ideje. Mnoho z nich vystřízlivělo a v osmašedesátém prohlédlo. Ti co zůstali nebo vstoupili potom, to je už jen lidská hrůza, kde jen ojedinělé vyjímky potvrzují pravidlo.

Ne, není pravda, že by komunismus mohl kdy fungovat. Je to od prvopočátku zrůdná ideologie, založená na lidské nesvobodě, tyranii a násilí. Smět svobodně přemýšlet, tvořit a vyrábět, svobodně obchodovat s ostatními, být nezávislý a vlastním úsilím dosáhnout výše než jiní bez tohoto úsilí .... je naprosto základní lidské právo. Každá společnost tato práva zčásti osekává, komunismus je však ničí zcela. Proto se také dříve nebo později vždy zhroutí, když spotřebuje hmotnou a intelektuální výbavu ukradenou předchozímu svobodnému režimu.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5454
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Dějepis už jsem dlouho neměl, ale mám za to, že vždy, když se mění režim, tak se představitelé toho předchozího prostě postřílí. Aby nedělali problémy a zároveň jako nějaký symbol. Tak jaktože člen KSČ mohl být premiér? A jaktože nikdo (vážně si na nikoho nevzpomínám) nebyl za své přisluhování minulému režimu nikdy perzekuován? Působí to, no, zvláštně.

2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Politický koutek

Příspěvek od lampa »

Dubcek byl taky clenem KSC, dokonce vrchnim...
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2048
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Politický koutek

Příspěvek od GeneHawkins »

Stepan píše:Dějepis už jsem dlouho neměl, ale mám za to, že vždy, když se mění režim, tak se představitelé toho předchozího prostě postřílí. Aby nedělali problémy a zároveň jako nějaký symbol. Tak jaktože člen KSČ mohl být premiér? A jaktože nikdo (vážně si na nikoho nevzpomínám) nebyl za své přisluhování minulému režimu nikdy perzekuován? Působí to, no, zvláštně.
Protože je to píčovina.
A i když pominu, že se to píše správně "perzekvován", měl by sis alespoň zjistit, co to znamená.
Odpovědět