Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Politický koutek

Příspěvek od driver »

No v Cz je to katastrofa, ale co se děje v SK, to už se mi zdá přes čáru.
Vůbec nesleduji, kdo je Fico, jakou má funkci, kterého novináře zastřelili, bude to trošku složitější, je patrné, že tam něco hodně smrdí. Neorientuje se v tom někdo, kdo zhruba umí popsat, co se tam děje a jakou roli v tom hrají Italští pistolníci? Připomíná mi to doby před r89, co nešlo silou, šlo silou ještě větší a vše se svádělo na kapitalistické imperialisty.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Fico je ganster a zloděj. Také je výborným populistou a má dobré PR. Kali je jeho pravá ruka, která dělá tu špinavou práci. Také slušně frčí v koksu, což je na něm tedy i vidět.
Toho novináře zlikvidovala asi podobná italská mafie, jako Frantu M. ;-)
No, jsem zvědaff, co se vyšetří :D
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Politický koutek

Příspěvek od driver »

Kam to až povede? Mi to připomělo okamžitě Němcova u Kremlu. Iluze demokracie zkončila definitivně
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Kam? Do prdele! Ale koukni na země kolem...ono ani není kam emigrovat. Všichni se zbláznili :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Politický koutek

Příspěvek od Honza42 »

Tak pokud trochu sledujete třeba Honzáka, Koukolíka nebo Höschela, tak být politikem je posláním psychopatů.
Inteligentní psychopaté se stávají politiky, chudí psychopaté se stávají zločinci.
A další problém je, že kdo ctí svobodu jednotlivce a svobodu jeho volby, většinou nemá touhu jiné komandovat a ovládat. A co jiného politika je, že? A takoví lidé proto do politiky vůbec nejdou, v důsledku čehož prakticky neexistují skuteční pravicoví politici.
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5455
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Ne politiky, cleny spravni rad. alespon tak pravi original.
Protoze co si budem. Clovek muze sbirat funkce jak chce (o tom byl nedavno super clanek v hospodarkach), ale pro cloveka co chce penize a boji se krimu je soukromej sektor porad lepsi volba.

Mimochodem, ve filmu o Meciarovi (ted nekdy to melo premieru, pozdim 2017 nebo tak) se vyjadruje nejakej marketak, ze po odchodu Meciara bylo potreba najit nejakou sympatickou figurku. Fico se jmenovala :)

A kdyz uz si natukl tema, na kom je videt pozivani nejakyho nosniho prasku:
Krejcir, 1:12. Jit k soudu, kde se realne rozhoduje o mem osudu do konce zivota a bejt sjetej na kurvu, to uz je solidni punk \m/
Naposledy upravil(a) Stepan dne pát 09 bře 11:55, celkem upraveno 1 x.
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Honza42
Letec
Příspěvky: 1540
Registrován: pát 27 kvě 11:47

Re: Politický koutek

Příspěvek od Honza42 »

Záleí který zdroj si vybereš, ti pánové toho namluvili už dost.
Jinak máš asi pravdu, to se to podniká, když ti největší peníze nevydělávají, ale přiděluje jim je komise: "Pekárně ji přiklepla výběrová komise z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost v prosinci 2016.":

https://archiv.ihned.cz/c1-66073520-pek ... d-bakeries
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Není žádné tajemství, že Agrofert by bez dotací vůbec neexistoval. To senám to podniká, když nás ostatní dotují. Celý ten systém je křivý...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ExFun
Letec
Příspěvky: 2117
Registrován: stř 02 bře 15:36

Re: Politický koutek

Příspěvek od ExFun »

řidičBOB píše:Kam? Do prdele! Ale koukni na země kolem...ono ani není kam emigrovat. Všichni se zbláznili :-(
Zbláznilo se to, že neplatí staré procesy. Typologie stran je zastaralá, pravo-levé členění úplně k ničemu. (odbočka: před 15 lety by si nikdo neodvážil vyslovit spojení "liberální levice", liberální byla vždy pravice, protože chtěla minimum státu)
Změnil se svět a změnila se Evropa. Tradiční strany to nepochopily. Ne-tradiční strany (asystémové) to taky nepochopily, ale jsou to oportunisti a využily zmatku.
Změna je v tom, že byly nějaké vzory, hodnoty, ve všem. Byly velké skupiny (např. pravice a levice), které stály proti sobě. V hudbě také odešly velké globální hvězdy a nahradily je žánrové hvězdičky. To samé se děje ve společnosti. Místo velkých skupin se vytvářejí skupinky, které se spojují nikoliv programově a na delší dobu, ale ad hoc na konkrétní otázku/problém. Říká se tomu "voting blocs". Projevem toho je i počet stran v PSP. Děje se to všude. Současný systém s tím neumí pracovat. Nutí volební bloky se seřadit do koalicí. Politické systémy procházejí revolucí. Musíme se s tím naučit žít. Přizpsobit se. Staré pořádky se nevrátí.
Back to basics.
Příčina -> následek
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27058
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Já tomuhle i částečně rozumím, i když tohle není to, co mne vadí a co mne zaráží.
Mám problém s tou interpretací a je mi jedno, zda je to hnutí, nesystémová strana nebo strana tradiční. Ten posun od Dybů/Kočárníků/Klausů --> Paroubků/Grossů --> Topolánků/Nečasů až k součastnosti, kdy vlastně trestně stíhaný premiér otevřeně lže a jeho lež je lehce dohledatelná, což činil např. dnes, kdy tvrdil, že Topolova vláda okradla stát při prodeji Plzeňského Prazdroje nebo při prodeji 15% ČEZ. Velmi snadno lze dohledat, že PU byl již dávno v soukromých rukou a o prodeji ČEZ rozhodla vláda J. Paroubka. Bureš je asi také jediný člověk na zeměkouli, který podá opravný prostředek na rozhodnutí soudu, o kterém vzápětí tvrdí, že ten soud vyhrál. A mnoho dalších věcí, které s politikou až tolik nesouvisí. Je to ten lidský rozměr, kam až lze posunout hranice bezpáteřnosti nebo zlosti a žluči - v případě Sráče na Hradě. Největší kriminálník je Bakala, kterému prodej schválil i Sráč, coby tehdejší premiér. A dokud ten hajzl Bakala nebude sedět, bude za to občan trpět.
Gross měl v igelitce pár drobných a šel. Dneska se v novinách píše, že tady 50 mio neoprávněně na dotacích, támhle milionové dividendy, stamiliony na dotacích Agrofertu, stamilionové zakázky od státu a lid tleská. Tomuhle já nerozumím - loupěži za bílého dne, pod taktovkou voličů.
Naposledy upravil(a) řidičBOB dne pát 09 bře 17:16, celkem upraveno 1 x.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět