Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
jerry
Letec
Příspěvky: 3321
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Stepan píše:K tomu politickému postoji: Na VŠE je asi nejvyšší koncentrace potomků různých příslušníků vyšších vrstev.
Proč se namáhat s technickou školou? Tady budu taky Ing :) Sorry, neber to osobně ;)
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Politický koutek

Příspěvek od Lachende Bestien »

Státní školství - povinné jak pro koho, tedy jen pro toho, kdo své potomky "neubrání" - bylo primárně založeno proto, aby produkovalo co nejefektivnější jednoduše manipulovatelné obsluhující "cvičené opice" do vznikajících průmyslových podniků.

Co skutečně obecně užitečného chcete na těchto základech vybudovat?

Jinak většina z nás si přirozeně z mnoha důvodů, které si v mysli vytvoříme a zhodnotíme jejich více či méně pravdivě jejich důležitost, vybírá cestu nejmenšího odporu.

V mnoha oblastech života tak děláme správně, ovšem zrovna co se týče vzdělání bychom se naopak měli snažit jít cestou největšího odporu tj. odporu energeticky nejnáročnějšího orgánu v těle - mozku - ke změnám okolím i vlastní myslí vsugerovaných dogmat.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

A o soukromém se raději ani nebudeme bavit ;-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Nějaká solidní CZ soukromá vysoká škola? Neexistuje ani jedna. Střední ještě jo, sestra chodila na střední Mr. PPF a tam byl rozdíl oproti stáním gymplům drtivej. Ale vysoké v soukromém vlastnictví jsou hluboko pod průměrem.

Jinej kámoš ze střední studuje "Psychologii podnikání" ( =)) ) na soukromce. Říkal, že je oficiálně vyhlášená praxe, že extra pokus na zkoušku stojí 5k. Opakujte libovolněkrát. Normálně je to příjem školy. To je teprve žůžo. Taky bude Mgr. :D

jerry: nijak mě to neuráží. Zcela otevřeně jsem si přiznal, že na strojařinu nemám povahu a ani mě to nebaví, tak jsem šel za číslíčkama :) Budiž mi ke cti, že aspoň studuju něco "řemeslného" a žádnou insert slovo Manager píčovinu :)

BOB: Samozřejmě existují lepší a horší soukromé střední. U nás ve městě je jedna, kde stojí školný +- 10k na školní rok. Tak za to moc parády neuděláš. Je to spíš pro lidi, co neměli buňky na to vychodit státní alternativu v tom samém městě.
U pana PPF stojí !měsíc! víc než splátka operáku na Maserati. A je to jiný pošušňáníčko, od jazyků až po možné mimoškolní aktivity. Neříkám, že se ty prachy někdy vrátí, ale znám i víc nesmyslný způsoby utrácení než je vzdělání dětí. A mají každoročně brutální přetlak, takže nemají primárně potřebu držet si tam kretény jenom protože platí školný :ymhug:

Achjo, jak o tom tak mluvím, tak mě mrzí, že jsem tam taky nešel :(


*nevím podle čeho se to hodnotí, ani kdo ty žebříčky sestavuje, ale furt nám hustili do hlavy, že to tak je :D
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
martinecko
Pan Řidič
Příspěvky: 284
Registrován: pon 09 úno 13:42

Re: Politický koutek

Příspěvek od martinecko »

Najvacsiu mieru zodpovednosti na tomto zalostnom stave nesu rodicia a mentalita "titul musis mat".
Uživatelský avatar
rutak11
Pan Řidič
Příspěvky: 224
Registrován: ned 06 kvě 01:59

Re: Politický koutek

Příspěvek od rutak11 »

Stepan: malicko OT, ale co si myslis o Skoda Auto VS? Rika se o ni ze je to asi nejtezsi soukroma vysoka. Kdyz jsme tu na autoforu... :D
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Netuším, neřešil jsem to. Nechtěl bych se už ve 20 nechat zavřít v Boleslavi, přišel bych tím o veškerou flexibilitu a to by se mi nelíbilo :)
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
driver
Letec
Příspěvky: 1744
Registrován: čtv 24 zář 14:50

Re: Politický koutek

Příspěvek od driver »

Lachende Bestien píše:Státní školství - povinné jak pro koho, tedy jen pro toho, kdo své potomky "neubrání" - bylo primárně založeno proto, aby produkovalo co nejefektivnější jednoduše manipulovatelné obsluhující "cvičené opice" do vznikajících průmyslových podniků.
I do úřadů a že jich je. Všimni si, že mnozí absolventi jsou "naočkováni" takovým způsobem, že se chovají k ostatním lidem jako k pravomocně odsouzeným už při prvním styku s nimi, přitom by měli být na jedné lodi, kdo je platí a z čeho? Úplný vrchol jsou třeba stavební úřady, kde se musíš odvolávat až na kraj a pak k soudu, a pak k jinému soudu, protože v rámci jednoho kraje si to vzájemně přikryjí a nedosáhneš svého práva a to jmenuji jen jednu oblast z mnoha.
To právě souvisí s tím, co psal Štěpán, že je jedno, jakým způsobem vzdělávání probíhá, že Ti, co se nechají zmanipulovat jsou stejně ovce. Jenže to je drtivá většina. Více či méně. Potom se můžeš divit, že nic nefunguje. Nemůže už z principu. Jakmile se menšina snaží něco napravit, hned je odvolána ze svých míst a nahrazena loajálnějšími.
Zákon č.361 o silničním provozu, § 11: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, PŘI PRAVÉM OKRAJI vozovky. (!)
Uživatelský avatar
Dix
Letec
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 17 úno 09:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od Dix »

Bez bodů
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26981
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

...tak, když vidí, kolik toho Vůdce v demisi na výjezdech nasliboval, tak i tak tupému člověku, jako Ťok je, musí být jasné, že nakonec
to odsere on :-)
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Odpovědět