Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Mě umírnění komunisti serou ještě víc než ti opravdoví. Opravdovej komouš se ke své mentální poruše totiž alespoň hlásí a nestydí se za ni. Oproti tomu Stropnickej Jr. a podobná lůza se svůj marxismus snaží trapně skrývat.

Vnímám tam podobnou situaci jako Babiš x ODS. ODSáci taky vždycky hráli pod sebe a je úplně jedno jestli v lokálním nebo státním měřítku. Ale člověk to od nich tak nějak čekal a oni ani pořádně nezatloukali. Topolánek teď v nějakém rozhovoru řekl, že "každý politik si nese svůj batoh". Oproti tomu Babiš krade, čerpá a zneužívá jak prase a ještě má tu drzost šišlat na kameru o tom, jak to dělá pro lidi :-q
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

GH: Ano. Každý. Byť tam byl i jednu sekundu.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
oxik
Letec
Příspěvky: 1816
Registrován: pát 27 čer 10:30

Re: Politický koutek

Příspěvek od oxik »

Souhlas se všemi..
Uživatelský avatar
GeneHawkins
Letec
Příspěvky: 2045
Registrován: čtv 09 srp 22:26

Re: Politický koutek

Příspěvek od GeneHawkins »

Aha, takže
Jiří Dienstbier st.
Ludvík Vaculík
Luboš Dobrovský
Milan Kundera
Ivan Klíma
Záviš Kalandra
Rita Klímová
Zdeněk Svěrák
Josef Kainar
Jaroslav Kubera
Zdena Mašínová
Ladislav Lis
Václav Neckář
Antonín Sochor...
... ti všichni jsou - či za svého života byli - zlí komunisti.

Máš to jednoduchý...
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Politický koutek

Příspěvek od Lachende Bestien »

Hlavní problém tkví v tom, že změna nastavení šedé kůry mozkové je jedna z nejbolestivějších, energeticky nejnáročnějších a léta či desetiletí trvajících "aktivit". Bavíme-li se tedy o hmotné (biochemické) úrovni.

Osobně jsem to měl velmi podobně vnitřně nastaveno jako většina z vás - jen si místo "věčného a neměnného komunisty" dosaďte fízlocystu.

Shrnu-li stručně své zkušenosti s "kapitalistickými" polízejními složkami, byl jsem z jejich strany vystaven posměchu, ponížení, vyhrožování, vydírání, organizované loupeži za bílého dne ozbrojenou skupinou. Nemluvím ani o takových "banalitách", jako je nerespektování osobní svobody častými bezdůvodnými "namátkovými" buzeračními dopravními kontrolami a maření mého času a energie.

Ještě v relativně nedávné minulosti stačil pohled na projíždějící fízlauto a už se mi obracel žaludek a otevírala břitva v kapse.

To byl v podstatě hlavní důvod, proč jsem začal číst místní fórum, protože mi imponovala schopnost místních přispěvatelů nenechat si kálet na hlavu státními zaměstnanci, respektive schopnost této KAPITALISTICKÉ systémové zvůli se sofistikovaně a účinně bránit.

Z toho s největší pravděpodobností vyplývá i má snaha narušit dosti zjednodušené vnímání v některých oblastech lidské existence - prostě mě irituje, když vidím tak navenek realizované osobnosti opakovat stejné chyby jako "nula" mého formátu, a zároveň si třeba myslím, že jim tím pomáhám si uvědomit širší souvislosti, tak jako mi oni podobně pomohli v dopravně-fízlocystické problematice.

Ale uznávám, že většina lidí nemá zjednodušeně řečeno dost energie či motivace na to, aby se dlouhodobě zabývala svým emočním nastavením a re-konfigurací mozkových buněk.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5428
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

Kapitalismus? V CZ? Kde? Měl jsem to ve skriptech na maturitu, ale nějak jsem to nezažil :(
2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

GH: ano, všichni. Už jenom placením příspevků zločinecké organizaci, mají svůj podíl viny.
Jednoduché to nemám. Z vyprávění různých lidí si pamatuji, co tento režim dovedl.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Politický koutek

Příspěvek od Lachende Bestien »

Pravidelné vyvolávání vzpomínek vlastních nebo dokonce cizích na traumatizující události dávno minulé - z mnoha psychologických výzkumů vyplynulo, že vzpomínky mají k objektivním a přesným popisům událostí velmi daleko - je z dlouhodobého hlediska velmi neužitečné až škodlivé.

Každá moc korumpuje. A státní/vojenská moc víc, než kterákoli jiná, neboť v závislosti na výši postu více či méně svévolně manipulujete s velkými kvanty peněz z vybraných daní - tedy s životní energií tisíců až milionů lidí, kterou vložili do výkonu své práce - nebo z pozice vojenského důstojníka s přímo s životy vojáků nižších šarží. KAŽDÝ HIERARCHICKÝ SYSTÉM JE POSTAVEN NA POVYŠOVÁNÍ JEDNOHO A PONIŽOVÁNÍ DRUHÉHO.

Jakým vlastně způsobem se ustanovovaly státní hranice nebo vznikaly národnostní státy? Tak dlouho se lidé navzájem mrzačili a zabíjeli, až je to začalo "unavovat", a rozhodli se ustanovit konsenzus - tady je naše území, tady vaše, protože trvalá válka a vraždění je jednoduše neudržitelné.

Z čehož vyplývá, že absolutně nezáleží na vnější nálepce, ať už je to komu/soci/nazi/kapital- nebo jakýkoli jiný -in/ismus.
Státní moc rovná se násilí - zkuste se "svobodně" rozhodnout v tom navenek "svobodném demokratickém a kapitalistickém" zřízení neplatit daně (z příjmu, zdravotní daň apod.) Copak se asi stane? Jak se bude lišit brutální přístup - neplatíš-li výpalné, vyloupíme tě - "kapitalistických" státních zaměstnanců od těch "komunistických"?
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26980
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Jasně, všichni pitomci, co se pořád vracejí do dávno minulé druhé světové nebo do hrůz, které se děly v koncentračních táborech. Zme se na to už nevyserou...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Lachende Bestien
Letec
Příspěvky: 1931
Registrován: sob 18 čer 15:13

Re: Politický koutek

Příspěvek od Lachende Bestien »

řidičBOB píše:Jasně, všichni pitomci, co se pořád vracejí ....
Budete-li dostatečně dlouho a pevně věřit v to, že jste pitomec, dříve či později se jím s největší pravděpodobností stanete.
řidičBOB píše:..že se na to už nevyserou...
Kéž by, ale to je žel jen zbožné přání.

Jak už jsem zmínil dříve, buď je možné řešit křivdy minulosti prostřednictvím pomsty - velmi oblíbený postup u mocných skupin, nebo soucitem a empatií, když prostředky k realizaci pomsty nedisponujete nebo se rozhodnete jich nevyužít (nesmírně obtížné rozhodnutí) a v koloběhu násilí nepokračovat. Jiné účinné metody mi nejsou známy.

Židovská problematika je kapitola sama pro sebe. Stačí se na chvíli zamyslet, kdo a proč má zájem na tom, abyste se po vyslovení názoru neslučujícího se s židovskou propagandou (historii píší vítězové) šel do vězení. Na jednu stranu cítím velký respekt vůči jejich schopnostem trénovaných myslí manipulovat s většinou gójů minimálně na několik generací dopředu, na druhou stranu to pak končí "pogromy". A historie se opakuje.
S americkým svazem na věčné časy a nikdy jinak!
SS americké - náš vzor!
Odpovědět