Politický koutek

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Honza42: nikdo neříká “plošně věšet”. Ale byli tady tací, co by si to zasloužili... Chápu, že tohle patří někam do jiných zeměpisných šířek, ale minimálně mělo být doživotně znemožněno těmto lidem podnikat nebo účastnit se jakýmkoliv způsobem na státní správě nad fci řadového úředníka.
V USA v tom měli hned jasno - pamatuji si formulář Žádosti o vízum s otázkou: byl/a jste členem KSČ nebo jiné teroristické organizace?
Nestalo by se totiž mnoho věcí tak, jak se staly. Třeba by nebyl Andrejš nebo také zmrd, co mlátil studenty na Národní, by nebyl žhavým kandidátem na šéfa výboru nad kontrolou GIBS.
Je mi z toho celého nevolno.
A mimochodem: MZ by nebyl prezidentem...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
lampa
Pan Řidič
Příspěvky: 273
Registrován: pát 31 led 21:40

Re: Politický koutek

Příspěvek od lampa »

Tak by se nasli jini zmrdi a z tech zminenych by to akorat udelalo mucedniky a spise jim to nahralo.
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Tehdy ne. Tehdy byla nálada ve společnosti jiná... Dneska - to je jiná.
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
Stepan
Letec
Příspěvky: 5454
Registrován: sob 05 bře 01:27

Re: Politický koutek

Příspěvek od Stepan »

2.5T, 2x2.0TDI, 2,8DC incoming))
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

no - jsem zvědavý, co z této hry s Horáčkem vypadne :-(
No pain, no gain.
Vespa time \m/
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Lachende Bestien: Tmavá barva pleti byla z mé strany užita pouze jako něco, čeho se nemůžeš zbavit. Tak jako černoch zůstane černochem, ať dělá, co dělá, tak i komunista zůstane komunistou, i když se nás snaží přesvědčit o opaku. Rozdíl je v tom, že u černocha je to jen barva pleti, která není na závadu v povaze, naopak u komunisty je to vlastnost, která kurví povahu.

BOB: Tentokrát plně souhlasím s tvým stanoviskem. Prohrálo se to už hned na začátku. Možná to bylo tak i plánováno. Přidám dvě osobní zkušenosti z mládí.

1. Už v roce 1987 mi hodně vysoce postavený funkcionář KSČ sdělil, že jde o to předat moc "demokraticky", abychom je nepověsili na lucerny. Podotýkám, že věděl, že jsem zapřisáhlý antikomunista a neměli jsme pracovní ani politické vazby. Samozřejmě bylo to mezi čtyřma očima. Tento cíl se jim podařil na 100%.

2. Po listopadu 89 jsem byl spolupracovníky jako vyhlášený antikomunista a signatář Několika vět navržen do vedení OF v závodě. Během prosince a ledna jsem byl svědkem tolika politických čachrů a ovlivňování ze strany vedení OF, že jsem vše opustil už v únoru 90. Od té doby veškeré dění pozoruji a blahořečím si, že jsem tak udělal. I tady byl porevoluční cíl předem dán a splněn.

Dnes jsem rád, že jsem něco vybudoval. Když vidím lidi typu Sobotka, Benda a další, co nikdy nic kromě politiky nedělali, je mi jich svým způsobem líto. Je to promarněný život.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Politický koutek

Příspěvek od ctrl_j »

Lachende Bestien píše:
ctrl_j píše:Jenom technicka: Pokud nekdo „oportunisticky“ vstoupil do strany, aby cerpal jen nejake vyhody, tak (alespon v mych ocich) neni mensim komunistou nez ti ostatni. Prave tohle je ten brutalni moralni rozdil mezi temi co tam byli a temi co nikdy nevstoupili a odnesli to v tom lepsim pripade spolecenskym znevyhodnenim, v tom horsim i veznenim.


Kdo nerozlišuje mezi bývalými členy strany, kteří toho využili jen k tomu, aby sami a jejich potomci mohli dále studovat, a těmi, kdo např. z pozice důstojníků stb aj.(v dnešním nekomunistickém, "svobodném" režimu "paradoxně" s extrémně vysokými důchody a rentami samozřejmě) - kteří přímo kurvili život stovkám lidí perzekucí a vězněním, mohl by svou rozlišovací schopnost trénovat lépe.
Ja mezi temito takto definovanymi skupinami rozlisuji, ale porad jsou at uz jeden ci druhy komunisty, kteri se jimi vedome a cilene stali, at uz z prospechu ci presvedceni. Kde lze privrit oko jsou pripady, ktere dale naznacil Honza42.
I ten „pouhy“ prospechar proste nemuze byt v porevolucnim srovnani staven do stejne roviny jako statkar, kteremu zabavili vetsinu polnosti, dobytka a stejne zustal tridnim nepritelem.
Bohuzel v devadesatym se nad vsim demokraticky privrely oci a dopadlo to tak, ze ruzni Grebenickove dodnes okupuji verejny prostor.

A uz to tady mame znova. Tihleti prospechari alias prevlekaci kabatu se upisou tomu, kdo je zrovna v kurzu.
prihlaska-do-ano.png
„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Politický koutek

Příspěvek od řidičBOB »

Jel jsem dneska dom a neprozíravě měl naladěn Radiožurnál. Bylo tam bolševické prase Kováčik, které dostalo otázku, co říká na výzvu M. Horáčka Andrejšovi, aby ten zmrd Ondráček neměl pod palcem kontrolu GIBS. Odpověděl něco v duchu, že zabývat se dnes minulostí, je nedůležité. Že i pan Horáček by se měl zamyslet, zda je s jeho minulostí vhodné, kandidovat na prezidenta... Tohle jsou přesně výroky, které mne zvedají ze židle! Co si to ten bolševickej dobytek dovoluje??
BTW: za tenhle stav může Václav Havel - to bez diskuze!
- opakování = matka moudrosti:
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
ctrl_j
Letec
Příspěvky: 3775
Registrován: úte 09 dub 06:33

Re: Politický koutek

Příspěvek od ctrl_j »

„Simplify, then add lightness.“ /Colin Chapman/
jerry
Letec
Příspěvky: 3345
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Politický koutek

Příspěvek od jerry »

Havel pokračoval v "pankejtismu" české politiky, započal to už Beneš. Po válce jsme na základě kolektivní viny vyhnali všechny Němce, po listopadu na základě kolektivního odpouštění jsme amnestovali všechny komouše. Možná zjednodušeně řečeno, ale o něčem to dost vypovídá.
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Odpovědět