Lyžárna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 26935
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyžárna

Příspěvek od řidičBOB »

Co jsem projížděl A, tak sněhu bylo dost...
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

I dyž sem neska ráno byl na první jarní vycházce za humny "pěši" (a i dyž jen za humny, stejně sem i tam šlápnul na zbytky sněhu), tak v (prázdné) hlavě mám pořád ještě zapnutý "winter mode" - zítra razím na týden na Malou Fatru. Oach!

(při pohledu z wokna na to zuřící jaro venku si ale připadám poněkud "mimo mísu" no.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

pavproch fčíl ve sněhozprávách na OF.cz píše:Taxa hlásim z MF..... __II

Po roce opět na lyžiarskej chate LK Nádej Turany, ie. 50m od ChpCh. Oach, je to křasa být tu na týden zas (asi pětadvacátý ročník, no.... čili člověk sa tu cítí jak doma, no...)

Jižní strana hřebene Malé Fatry (od Trusalovej) : souvislý šlapatelný sních začíná cca 500m před (pod) Zajacovou, čili to bylo z pindice rovnou do lyžáků a šlapat (bez vyzutí - jedno místo asi 10m bez sněhu sem přešmatlal) do zatáčky a pak kolem potoka priam hore směr ChpCh. Tady nahoře sou odhadem 2 metry, při plus deseti samozřejmě mokrého.

Btw, cesta od Trusalovej na Zajacovou už není cesta ale tankodrom, je teda fuckt v zoufalým stavu. Tak akorát pro pindicu (nebo jiný otřískaný offroud)

Ale! Má sa ochladit (a bohužel i začít fučet a mlha, což je tady na MF standard) a celý týden byme měli mít spíš zimně než jarně, mno uvidíme, uslyšíme.

Bohužrel, stárnu.... po výstupu s (plným a těžším) batohem na chatu se mi neska už nahoru na VFK nebo Chleb (i dyž bylo velmi, až nezvykle v měřítcích MF, přijatelně) nechtělo. Jo, dřív (zamlada) to se mi dycky chtělo...... :oops:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Tak, neska už mám odpracováno. Ráno Revaikou na VFK, dolů na druhou stranu pod MFK až hluboko dolů do lesa, zpět nahoru na VFK a dom. Pičatý sních, fčerejší těplo = rozjezděný firn, který přes noc zmrznul do hroud. Sjezd na JZ z VFK byl boooooží, protože to fčera zůsalo pannou, čili rovné, nehrbolaté. Nahoře na VFK bylo poněkud nevlídno, lehce pod nulou a fičák od SZ (nedaly se rozumně sbalit pásy, jak to v tom "vánku" třepotalo). Pod hranicí lesa (1300 mnm) mokrý firn místama na otevřeném s krustou. Fčíl sa ale venku zatáhlo, mha a sype.... ejchuchu.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

pavproch fčíl na OF.cz píše:Neska už mám zase po šichtě..... :D

Přes noc to přimrzlo a nasypalo na to tak 10cm prachu. Ráno boží sjezd lesem - narozdíl od Beskyd les úplně bez "bordela" (sněhem olámaných haluzí a stromů) až kousek nad Zajacovou, akrobaticky přeplotit potok a pak vzhůru přímo po hřebínku až na VFK (byla to nádhera šlapat stopu panenským, nebořilo sa to, krásný nový sních, akoráth staré tělo sa fest vzpěčuje proti pohybu proti kopci) - nad lesem bohužel v neuvěřitelně husté bílé tmě. Na vršku kupodivu skoro nefučelo (na MF poloměry - odhadem tak do 15ms v poryvech), ale i tak byla dost zima, odhadem mínus pět. Sjezd dolů plání směr Révajka sa moc nevyvedl bo bílá tma (absolutně nebyl vidět sklon/svah) i dyž převížně v novém měkkém. I dyž tady už po těch letech znám doslova každý kámen a trs kosoklečky, taxem circa pět minut fuckt nevěděl, esli jedu správně a esli neskončím někde pod MFK. Neskončil sem, nějakým omylem sem to trefil.

Fajne.

Fčíl sa to už (aspoň tady na ChpCh) poškubalo a vysvicuje slunko. Nahoru na VFK nevidím, to bych musel před chatu a to sa mi nesce.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

pavproch fčíl na OF.cz píše:Tak. Neska den jak z pohádky, zn. "ideál" - od rána plech, jen mírný vítr (i nahoře) a mírný mráz. Za fčerejšek a v noci na zmrzlý firn nasypalo do 10cm, neřeže se to, neujíždí to, jen z Hromového spadly asi 2 malinké převeje, imho lavinová jednička (a proto sem neska jindy lavinézní plato mezi Hromovým a Chlebem traverzoval 2x..... a že tam je padlá základovka jaxfiń..... :twisted: )

Takže urychlená snídaně a hurá proti kopci - na Chleb, dolů až k (nad) Šútovský vodopád (nad ním je jedna padlá ještě větší základovka než z Hromového), z5 nahoru na Chlep a sjezd mezi skalama (už sa to krapet sypalo na tom slunku, no) zpět dom. Nešní šichta na jedničku s hvězdičkoui.

Hlavně taky proto, že tělo se neska - KONEČNĚ - nebránilo pohybu proti kopci - sice sem fuňel jak lokomotiva, ale s radostí, ne s pocitem marnosti a přemlouváním se....

Oach!
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lyžárna

Příspěvek od jerry »

Aspoň že si to naše dlouhé čekání na vítr ve vlasech někdo užívá :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Neuvěříš, ale jaxem neska na tom slunko-pekáči šmatlal prknama s radostí proti kopci, taxem si i na vítr ve vlasech zpoměl a lehce se roztesknil.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

pavproch fčíl na OF.cz píše:Tak po fčerejším žurnálovém dni neska (polo)klasika - bílá tma. Polo proto, že ani nahoře skoro nefučí.

Takže ráno lesem (napadané haluze jako v Beskydoch) nad Zajacovou, korytem potoka nahoru pod VFK a Révajkou na vršek. Ocuto hmatem po tyčích do Snilovského sedla a dom.

Dole (900mnm) už ráno bylo těplo (nad nulou), fčera čerstvý sních přetvořený/zmrzlý, nad cca 1400 mnm pod nulou, na vršku mínus tři, ale pocitově zima, asi vlhký vzduch.

I dyž neska výhledově nevděčné, taxem i za to ráth. Přiznávám ale že už sem unavený, bo pátý den šlapání a lyžování, i zamlada mi kolem toho pátého dne většinou docházelo, no... a fčíl už nejsu mladý a vím to o sobě... :skiing smiley:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

pavproch fčíl na OF.cz píše:Tak. Neska poslední field report, zítra už bude jen výšlap do Snilovského sedla a sjezd / sestup pod lanoukou - prý poslední tři sloupy dole je třeba už jít pešo.

Neska ráno první ranní kabinkou měl přijet (a přijel) junior, takže sem ráno vyšmatlal (kura, jak mně se už nechtělo) do Snilovského, předal mu jeho pásy (které tu mám jako záložní) a společně (poprvé v tomhle týdnu s někým a ne sám) sme vyšmatlali na VFK, sjezd žlabem/plání za Revajkou až hluboko pod ChpCh do lesa a vyšmatlat zpět dom. Mám dost. Fertig.

Sjezd byl úžasný, ranní slunko už to stihlo tak akoráth přetvořit na vrstvičku firnu na tvrdém - oach! Zato výstup zpět na slunku byl na scípnutí.

Sněhu v Révajce a okolí je tolik, že sa to tu bude dát hoblovat ještě měsíc či dva. Ale ňa už bolí nohy, pro starého člověka je ten týden nahoře (s každodenním in(g)tezivním šmatláním proti kopci) tak akoráth.... Fčíl tři týdny oraz a pak hupkyšupky do Tignes. A potom už přepnu v hlavě na bezstřechu (m4Zlika) a bajka, pokud kulena dovolí.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět