Lyžárna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Jo, vyzdravuju.... už zase myslím na..... (svůj) fejsbůk.... :D

S matůšem pojedeme na týdenní závěrečnou do Tignes od 21.do 28.4.2018 (tj. poslední týden, kdy jezdí CELÉ valdisér) :ymhug:

(To sem píšu enem, abych s pochlubil.... :D )

A fčíl z jiného soudeku: prozatím to nemám potvrzené od cestovky, ale vypadá to nadějně - TÝDENNÍ LETNÍ LÝŽBA v Le2Alpes (23-30.6.2018) - HLEDÁM K SOBĚ DRUHÉHO DO TEAMU (bo matůš nemože a junior bude už zase v júes of ej.)
Auto (doprava) mám, v ceně skipas + ubytko. Možno vzít bajka s sebou (já ještě uvidím, co budou říkat kulena). Cenovka tam bývala okolo 10 za osobu + benzín + žrádlo.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

pavproch 7.1.2018 píše:Chjo no, obávám se že to vaněček zavře dřív než tadle obleva skončí...... :crying smiley:
Taxem byl zbytečný pesimista - neska sem tam po obědě (místo zákusku) byl zas a jezdilo se - ten sopel bílého je ale užší a hnědší než byl... a protože od nešní noci mrzlo, tak to byla doslova jednolitá ledová platňa se závějemi zešornovaných kuliček po krajích.... což na prašanovkách (100mm pod botou, 183cm dýlka) byl poněkud porod.... ale i tak lepčí než sedět doma a bečet .....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

powderproch is definitely back on the track!

Sem si vzal dva dny dofču a vyrazil domů do ta3. Už fčera. Neska ráno pěkně hupky šupky na raní basufku do smokovca, nasadit tuleně a hurá proti kopci.... smokovec - teryna (bez zastávky tam) - baranie sedlo - brnčala (zastávka) - biela voda = 6 hodin poctivé práce a... je to tam!

A fčíl podrobněji: ve smokovcu je teho do 10cm prakticky bez základu ale dalo sa šlapať od stanice pozemnej lanouky, nosičská zkratka k zamkovského furt je a je schůdná, v hangu už bylo relativně dost starého a na tym 20-30cm nového prachu neujíždělo to)- terynu sem vynechal a pokračoval v ražení stopy pod baraní rohy, tam doprava pod baraní s a posledních 200výškových se skijofkama na báglu a pěkně sekat botama schody.... tělo se až tak moc nebránilo pohybu proti kopci, ale přesto an mě nad terynou došla krízka - sem myslel že pod to sedlo nedolezu, potem už to bylo cajk. Sjezd byl takový nijaký, no.... sic sem neska byl jedíný nad terynou a baraním, taxem řezal pannu. nahoře na S straně sedla bylo tak metr prachu, nechtělo sa to ale vysypať ani za boha, i dyž sem to řezal schválně vrstevnicově, až se to konečně trochu zesunulo a já moh jet dolů aspoň troche bezpečně. obecně je ale strašně málo sněhu, pod plutví to byl smalome mezi šutrama, sjezd úzkou falškou na pikaču (led a střídavý sních) na bračali je spousta (pro mě) novinek - krásné hajzle v přízemí, ceny opět vyšší ale..... bylo pifko na oslavu, potem kapusstnica s chlepem, kafe s buchtou a kýbl čaje - za 14 euri, no nekup to..... sjezd dolů na pikaču, je sstrašně málo snehu, protže sem myl fajnější prkna (ne kameňačky), tak enem po odbočku na matliare a pak 1/2 hoďky pěšky.

Páni dochtoři, kuju převelice přeuctivě nastokráte!

Ten nahoře mi byl neska silně nakloněn, jaxem začal stoupat nad terynu taxe zklidnilo do té doy poměrně silné větřisko a vylezla zoncna (stejně ale byla kosa jako na sibiři asi mínus patnáct) .... a jaxem dojel/došel an bielu vodu, taxa to smrklo a přišla čína (větřisko a sněžení) jaxfiň. Kuju. Moc.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Takže asi takle - Velká studená - na hrebienku cca 10-15cm starého zmrzlého a na tym nějakých 15cm prachu, nad 1500mnm je teho prachu 20cm ale zfujaných (fčera fučelo jak kráva).

Čili brzo ráno sám nahoru velkou studenou po generál, tady doprava (lyže dolů, na špičkách lyžáku po tvrdém vyfujaném) pod javoráky, nasadit ski (idiot sem doma nechal nejen batoh, ale i mačky a haršajzny) a traverz pod širokou pod priečne, tady lyže dolů a nahoru do sedla. Bez maček sem to zabalil asi 30 výškových pod sedlem (10cm prachu na kluzišti). Bylo tam místama zase skoro metr parchu, ale přefujaného, místy platně ledu.ekvilibristicky nasadil lyže (ač sem si vykopal malou plošinku, měl sem lufty fest) a tradá dolů streleckými poliami (tam sem potkal první skialpinisty, do té doby panna). Dolinou táhly davy mondénních šialpinistů na zbojandu, ešče že sem tama šel ráno a sám..... hrebienku sem se vyhnul, dojel až do smokovca (jen asi 3x škrtnul o šutry) a v nádražním bufíku dal pifka na oslavu - fčíl ji mám jak z praku.

Veskrze NÁDHERNÝ VÝLET, bylo krapet zima alen nefučelo. Fčíl už sa to tam žmurká a začíná sypat (přesně dle předpopiča).

Páni dochtoři, přelevelice nastokráte kuju!


Du si vařit oběd, snad mi opice nic nepořeže.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Nepořezala, zato sem se spálil o plaťnu šporáku.... :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Můj regulérní spolulyžař matůš právě volal, že dorazili do Tignes, ValClaret a že zprávy nekecaly - je tam beze srandy 3,5 metru sněhu! Oacha, těším se na dubenec tam jaxfiň.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
jerry
Letec
Příspěvky: 3294
Registrován: čtv 17 bře 17:15

Re: Lyžárna

Příspěvek od jerry »

No já dnes udělal servis lyží. Už pár lety jsem koupil brousek Kunzmann Swing Cut 3000 a brousím sám. S lyžováním počkám, až bude víc sluníčka :D
„Přidej výkon a budeš rychlý na rovinkách. Ale uber hmotnost a budeš rychlý všude.“ Colin Chapman.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Asi takle.... mně to přestalo bavit v práci.... :D

Neska odpoledne opět lyžovačka Lomnice-Skalnaté-Lomnické sedlo. Od minule (14 dní z5) ubylo tak 1/2 metru, vylezla spousta šutrů a kosovky. Lomnice už nemá skoro nic přírodního )uměliny dost), na Skalnatém a výš je aspoň metr. Ale ledovaté jaxfiň, bo do teho asi těch 14 dnů peklo slunko a zmrzlo to. Na tym jen lehce poprášeno novým. Byla mha, a to tak že velmi, začalo posněžovat a zvednul sa vítr, prostě kurwí sa to, přesně v souladu s předpopiča - během zítřk a soboty má kipnout snad metr či kolik... kéžby....

7x bohoušku, 7x..... málo lidu, asi tady v SK nemají pololetní prázdniny

Zítra a o víkendu už ale enem šialpo....
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Takže tak: od fčera nasypalo (dole 3 cm, nahoře dvacet+), bílá tma úplně všude, takže sem šel nahoru pohmatu (ešče že to tam znám) a dolů taky. Jízda dolů tímpádem úplně na kosočtverec. Dole okolo nuly, nahoře mínus pět (odhadem), moc nefouká. velká studená nahoru pod Zbojandu, pak priam hore generálom a doleva okolo meteostanice na (pod, chybělo mi 20 metrů - bylo to fest do koca poctivá 45st a docela dost nového a dyž nebylo vidět, proč bych se tam dupal) Rovienkové sedlo. Krásná šlapačka, lavinově bezpečná (odhadem/pocitem ze sněhu je max dvojka). S haršajznama (tentokráte sem si vzal bágl aji haršajzny, ale zase nechal doma obal na mobil....) je to úplně jiný zážitek než bez nich... :mrgreen:

Zítra uvidím, buď Velická a Východná Vysoká nebo Slavkovská dolinka (nebo jen šmatlačka v lese, bo má fest sypat a fest bořit).

Max spokojenost i přes pikaču sjezd, bo UŽ ZASE MOŽU.
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16287
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Btw, sem dojel/došel do Smokovca a měl asi 3/4 hodiny času než pojede TEŽka, taxem v nádrbufetu cvaknul dvě desítky... a fčíl ji mám jak zpraku... :p
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět