Lyžárna

Volné diskuse na libovolná témata...
Odpovědět
Uživatelský avatar
HondaMan
Letec
Příspěvky: 3974
Registrován: čtv 17 úno 14:08

Re: Lyžárna

Příspěvek od HondaMan »

Já byl včera na Pradědu (bez lyží) a bylo tam božsky :-)
2.9T RWD
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

ref bez lyží: zbabělče :D
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

už je to tady !

sem si neska udělal volno a vyrazil domů do ta3... je tu dostsečně hnusně na to , aby semi to líbilo...
pavproch fčíl na OF.cz ve vlákně o stavu sněhu v ta3 píše:takže asi takle:

meteo situace - od rána beze změny, spodek mraků je okolo 1700mnm, potem až nahoru na kopec (2450mnm) sem bly v bílé tmě, neprší ale vypaává to z mlhy/mraku, v dolině okolo 10-13 st C, nulová izoterma je tak akorát na vršku - cca 2500, jak člověk vlez do mraku, tak začalo lehce fučet (Z, SZ)

sněhová situace - okolo 2200 a výše sou na S straně fleky sněhu po předvčerejším sněžení... takže sem si šlápnul/sáhnul na PRVNÍ SNÍCH NASTÁVAJÍCÍ SEZONY.... __II


tožtak no.....


jinak sem si (opět zase) ověřil, že starý člověk ne ja guvno.... Smokovec-Slavkovák (plus 1450m) za dvě hodiny (jako zamlada, a to včetně cca 8 kg báglu, čili ne úplně nalehko), ale nahoře sem myslel, že vypustím duši... zamlada stačilo se 2-3x zhluboka nadechnout a bylo po únavě, takle sem nahoře zažil asi 5min (skoro) black-out... chjo no, mládí v prdeli, důcod v nedohlednu...
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Tak kromě Tignes 30.1- až 6.22016 s Matůšem a familií sem se neska upsal i druhému dáblu.... sezonní derniera v Le2Alpes 23-30.4.2016.... studio pro 2, pozatím tam mám napsaného juniora, ale ten bude v tu dobu za a) po návratu z Emeriky dohánět zameškané a za b) svatotýdnovat na zkoušku dospělosti...

Nenašel by se tu příapdně někdo ? Nebo budu museť zlomiť (už tase) Matůša?

Cca 7.5k CZK na hlavu (skipas+ubytko+pojistka), dopravu hradím já (příspěvek na BA98NA vítán, ale není podmínkou) + to co se tam prožere a vychlašče....

Lyžovačka hors-piste, čili nahoru lanovkou, dolů terénem (pípák vhodný/nutný, trojset jen v přypadku většího množství prachu, do kopca sa šmatlat na chlupech nebude).
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Neska v Ta3 už v S stěnách bylo ledacos k vidění i šáhnutí si.... :D

Hoooray, už sa to blíží.... kopíruju trip report z OF.cz
pavproch píše:Taxem po šichtě doma....

Tady je ten slíbený report: předpopiča nelhala, takovéhle pičasí sa trefí jednou, maximálně dvakrát za sezonu.... ráno lehounká jinovatka, v poledne aji v 2550mnm na třičko, bezvětřo, azuro až do asi třetí odpolední - fčíl sa natahuje nějaká vysoká oblačnost...

Takle extra hnusně tam bylo:

Obrázek

Ráno šestým autobusem na Bielu vodu (ten ukecaný chuj rádobyhorolezec jel zas... OMFG), potem po turnačće pod kopec a potem JV žebro na Huncovský, dál poctivě přesně po hřebenu do Huncovského sedla, dál poctivě po žebru priam hore na Velký Kežmarák, tam asi hoďka absolutního klídku, pohody, potem traverz na Malý Kežmarák, zpět do Huncovského sedla (už ochcávačka stěnou)a ocuto priam dole žlabom do Lievikového Kokotla a na Skalnaté.... fajných skoro 1800m plus a asi kilometr mínus... ze Skalnatého sem zbaběle zdrhnul lanovkou do Lomnice (mám ráth svoje kulena, stará, bo sem měl bágl poctivých 10-12 kilo - základní matroš, lano, sedák, přiblba....)

Potkal sem jedneho gajdu se třema klientama (oni navázaní, já tama šel dolů s hůlkama v rukách...), nepyskoval, kupodivu.... halt to nebyl PR...

S srázy sou nad cca 2100mnm fest oblepené zbytkama námrazy a jíní po předchozím období nečasí, několik traverzů 45st S svahů ve stínu bez maček a piklu bylo dost výživných....

Na Skalnatém sem potkal Danicu se svištěm (ex provozní na Brnčali za Gantnera) - já tu babu mát fakt ráth, resp. mám na ni úžasné vzpomínky (ve vší počestnosti)

Jo, a vo žlabu z Huncovského do Lievikového sem potkal (40-45st, kamenolom, travičky, místy skalky, podle bloudila psáno CH, ale imho I UIAA) pšonka s berlema přivázanýma nafest k rukám a úplně strašně zpotvořenýma dolníha haxnama - buď nějaká deformace nebo brutal autonehoda)... a jel do kopca jak pila... klubůk dole.... sem se skoro až styděl za to svoje železo.... :prayer:

Tožtak, no.... sem potěšen, starý člověk ešče není na odpis... teda aspoň občas sa dokáže ešče přimět.... pravda fčíl budu pár dnů chodit jak kačena.... :mrgreen:
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
M.Z.
Letec
Příspěvky: 5485
Registrován: úte 28 srp 13:23
Bydliště: FM

Re: Lyžárna

Příspěvek od M.Z. »

Stejně letos zase žádný sníh nebude, raduješ se zbytečně. Z4 ani nezimuj.
KTM X-BOW GT
F-150 5,0 ROUSH
M2 MT
hoonring.cz
Coupe JCW KW3
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

Obrázek
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Letec
Příspěvky: 1136
Registrován: stř 08 srp 22:02

Re: Lyžárna

Příspěvek od vonkreuz »

Sem koupil nové prašanovky, tak zima musí bejt s pořádným sněhem. :x
Uživatelský avatar
řidičBOB
Antiradar FAN
Příspěvky: 27056
Registrován: stř 16 úno 20:26
Bydliště: furt rovně a pak druhý barák vpravo
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyžárna

Příspěvek od řidičBOB »

já mám jednu sezónu starou výbavu a chystám se pořídit dva slušivé vaky na lyže od AUDI, aby mi to šlo k pleti :D Takže zimu taky chcu!
No pain, no gain.
Vespa time \m/
Uživatelský avatar
pavproch
Letec
Příspěvky: 16373
Registrován: pon 14 bře 20:41
Bydliště: m4Zlik + 3er = 2x N52B30

Re: Lyžárna

Příspěvek od pavproch »

chmu píše:Předpověď na pondělí 12.10.2015 (00-24):
V Čechách jasno až polojasno. Na Moravě a ve Slezsku oblačno
až zataženo, na severovýchodě s občasným sněžením, v polohách
pod 400 m srážky většinou smíšené nebo dešťové.

YO!

:-bd :-bd :-bd

(akurváth, že já už v neděli jedu do Říše)
Nejhezčí pohled na 100vježatou je ve zpětném zrcátku.
Odpovědět